اشتراک گذاری

چگونه از زود خالی شدن باتری موبایل ایسوس جلوگیری کنیم؟

معضلی که همه کاربران گوشی های هوشمند با آن درگیر هستند، زود خالی شدن باتری موبایل است؛ با وجود اینکه بروز این مشکل می تواند از خرابی باتری موبایل باشد اما اکثر اوقات به دلیل استفاده از اپلیکیشن های غیر ضروری روی گوشی، استفاده از ویجت ها در هوم اسکرین، فعال کردن قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش، فعال نبودن قابلیت Power Save Mode و … می باشد. که در ادامه این مطلب از نمایندگی ایسوس تصمیم داریم به تک تک آن ها اشاره کنیم. پس ادامه این مطلب را دنبال کنید تا با رعایت یکسری نکات بتوانید از زود خالی شدن شارژ باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

زود خالی شدن باتری موبایل ایسوس

روش های جلوگیری از خالی شدن باتری موبایل ایسوس

اپلیکیشن های غیر ضروری را از روی گوشی حذف کنید

اولین گام برای خلاص شدن از مشکل زود خالی شدن باتری موبایل ایسوس این است که اپلیکیشن هایی که به آن ها نیازی ندارید و اصلا از آن ها استفاده نمی کنید را از روی این گوشی پاک کنید؛ چراکه هر یک از اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی نصب هستند بخشی از قدرت پردازشی CPU را به خودشان اختصاص می دهد و همین مسئله موجب می شود استفاده از شارژ باتری گوشی نیز افزایش پیدا کند و درنتیجه باتری موبایل زود خالی شود.

بیخیال استفاده از ویجت ها در هوم اسکرین موبایل شوید

ویجت هایی که بر روی هوم اسکرین گوشی قرار می گیرند مثل ویجت آب و هوا با وجود اینکه خیلی مفید هستند و اطلاعات کاربردی را در اختیار کاربر قرار می دهند؛ اما به این دلیل که همزمان از چندین و چند منبع استفاده می کنند، موجب می شوند شارژ باتری موبایل خیلی زود تمام شود.

برای مثال ویجت آب و هوا برای نمایش وضعیت آب و هوا هم از اینترنت گوشی استفاده می کند و هم از GPS آن؛ به همین دلیل به شدت موجب خالی شدن باتری موبایل می شود. با این وجود برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است بیخیال استفاده از ویجت ها در هوم اسکرین گوشی شوید.

قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش گوشی را غیر فعال کنید

یکی دیگر از بهترین قابلیت های گوشی های هوشمند، قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش است که متناسب با نور محیط، میزان نور نمایشگر گوشی را تنظیم می کند تا به چشم شما آسیبی وارد نشود. اما مشکل این است که این قابلیت هم خیلی از شارژ باتری موبایل استفاده می کند و برای جلوگیری از زود خالی شدن باتری موبایل ایسوس، مجبورید که آن را غیر فعال کنید.

قابلیت Power Saving Mode را فعال کنید

با فعال کردن گزینه Power Saving Mode در موبایل خود نیز می توانید از بروز مشکل خالی شدن خیلی زود شارژ باتری آن جلوگیری کنید. چراکه فعال کردن این گزینه موجب می شود که تمامی تنظیمات لازم برای به حداقل رساندن استفاده از شارژ باتری موبایل به طور خودکار بر روی گوشی اعمال شوند. 

قابلیت Power Saving Mode را فعال کنید

برای فعال کردن این آپشن باید از طریق تنظیمات گوشی به بخش Battery بروید و با لمس سه نقطه بالای صفحه سمت راست، گزینه Battery Saver را انتخاب کنید و آن را بر روی حالت ON قرار دهید.

از Live Wallpaperها استفاده نکنید

لایو والیپیپرها از آن دسته از قابلیت هایی هستند که خیلی از کاربران به آن ها علاقه مند هستند و از آن ها روی گوشی خود استفاده می کنند. درواقع لایو والپیپرها تصاویر متحرکی در پس زمینه گوشی هستند که موجب زیبایی آن می شوند اما مصرف آن ها از باتری گوشی بالاست. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از خالی شدن باتری موبایل ایسوس از لایو والیپیپر روی گوشی خود استفاده نکنید.

5/5(1 امتیاز)