جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفندهای افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس

اگر به دنبال افزایش سرعت لپ تاپ هستید، با ما همراه باشید تا ترفندهای سریع‌تر کردن لپ تاپ را به شما بیاموزیم. به طبع یکی از مشکلاتی که کاربران لپ تاپ از آن رنج می‌برند کاهش سرعت آن است. سرعت پردازش و عملکرد ویندوز علاوه بر اینکه به کارهای شما سرعت می‌بخشد، باعث می‌شود عمر دستگاه شما افزایش یابد. بهتر است بدانید که از طریق استفاده زیاد, لپ تاپ ایسوس شما تناژی از فایل‌ها و برنامه‌های اضافی را جمع آوری می کند.

به دنبال این فرآیند قسمت‌های مختلف آن کهنه می‌شوند و لازم است نرم افزارها بروز رسانی شوند. ممکن است شما احساس کنید باید لپ تاپتان را عوض کنید اما قبل از این کار با ترفندهای افزایش سرعت لپ تاپ آشنا شوید. احتمالاً پس از این کار از خرید لپ تاپ جدید منصرف می‌شوید.

افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس

راهکارهای افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس

نصب یک SSD

اگرچه اکثر نوت بوک‌های امروزی دارای SSD هستند اما لپ تاپ‌های قدیمی و البته برخی لپ تاپ‌های جدید نیز از این نعمت بزرگ محرومند. با خرید یک کارت SSD و نصب روی لپ تاپ در کنار هارد و یا جایگزین کردن آن با هارد HHD روی لپ تاپ شاهد افزایش سرعت لپ تاپ خود خواهید بود.

یک SSD 256 گیگابایت می‌تواند سرعت خارق العاده‌ای به لپ تاپ ایسوس شما بدهد به طوری که حتی در خاموش و روشن کردن آن، شاهد تغییرات محسوسی باشید. شما با نصب SSD زمانی بیشتر متوجه سرعت لپ تاپ خود می‌شوید که یک برنامه Word  یا Excel را در 2 ثانیه باز کنید.

نصب یک SSD

حذف برنامه‌ها برای افزایش سرعت لپ تاپ

برنامه‌های استفاده نشده بر روی هارد لپ تاپ ایسوس فضای زیادی از حافظه دستگاه را اشغال می کند. این موضوع می‌تواند سرعت پردازش در CPU را به شدت کاهش دهد. بهتر است موارد اضافی برای برای باز کردن فضاهای اضافی و سریعتر کردن فرآیند پردازش را پاک کنید.

مطمئن شوید که تمام برنامه‌های بلااستفاده را حذف کرده‌اید. با این کار به سریع‌تر کردن لپ تاپ خود کمک زیادی کرده و فضای بیشتری را برای عمل پردازش در سی پی یو لپ تاپ آزاد می‌کنید.

ارتقاء رم و معجزه در افزایش سرعت لپ تاپ

لپ تاپ‌های امروزی معمولاً از رم هایی با ظرفیت بالا برخوردار هستند اما متناسب با کارکرد و انتظاری که از لپ تاپ داریم، ممکن است ظرفیت رم پاسخگو نیاز ما نباشد. کم بودن ظرفیت رم یکی از دلایل سرعت پایین لپ تاپ است. رم‌های 8 و 16 گیگابایتی می‌توانند سرعت عملکرد لپ تاپ را بسیار بالا ببرند.

بنابراین اگر در لپ تاپ شما از رم‌های پایین استفاده شده است آن را ارتقا دهید تا معجزه افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس را ببینید. توجه داشته باشید که تعویض و ارتقای رم لپ تاپ باید توسط یک متخصص صورت گیرد بنابراین سعی کنید شخصاً از تعویض آن خودداری کرده و به نمایندگی ایسوس مراجعه کنید.

تمیز نگه داشتن لپ تاپ

یکی از کارهایی که می‌تواند به افزایش سرعت سیستم کمک کند، تمیز نگه داشتن لپ تاپ است. توجه داشته باشید که ورود گرد و غبار به داخل لپ تاپ موجب گرم شدن قطعات داخلی آن شده و CPU  و کارت گرافیک به کندی عمل می‌کنند. بنابراین همیشه لپ تاپ خود را در برابر گرد و غبار و رطوبت محافظت کنید.

غیرفعال کردن نتایج وب و نقش آن در افزایش سرعت لپ تاپ

در ویندوز 10، کورتانا در هنگام جستجو، هم فایل‌های درون سیستمی را جستجو می‌کند و هم در وب نتایجی را از اینترنت نیز به معرض نمایش می‌گذارد. نتایجی که معمولاً کارایی نداشته و شما نیازی به آنها ندارید. بنابراین بهتر است این گزینه را غیر فعال کنید تا در هنگام جستجو برای پیدا کردن فایل‌ها سریعتر به نتایج خود برسید. برای غیر فعال کردن نتایج وب در Cortana به روش زیر عمل کنید:

  • در پنل جستجوی Cortana کلیک کنید.
  • انتخاب آیکون Setting
  • بر روی آیکون شبیه دفترچه کلیک کنید.
  • گزینه  … Cortana can give you suggestions را در صفحه پیش رو غیرفعال کنید.
  • در آخر گزینه Search online and include web results را نیز غیر فعال کرده و تغییرات را اعمال کنید.
غیرفعال کردن نتایج وب و نقش آن در افزایش سرعت لپ تاپ

برای ارتقای سرعت لپ تاپ، درایوها را بروزرسانی کنید

بروزرسانی درایوهای لپ تاپ علاوه بر اینکه موجب افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس می‌شود، جان تازه‌ای به آن می‌بخشد. می‌دانید که درایو لپ تاپ همواره توسط شرکت سازنده آن بروزرسانی می‌شود. بنابراین به سایت شرکت رفته و هر کدام از درایوها که نیاز به بروزرسانی دارد را آپدیت کنید.

نمایندگی لپ تاپ ایسوس

اگر قصد دارید بدون خرید لپ تاپ جدید و هزینه کردن اضافی، باعث افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس خود شوید، حتما به نمایندگی ایسوس مراجعه کنید. در این نمایندگی تمام مراحل ارتقا و افزایش سیستم شما با استفاده از متد روز انجام می‌شود. تعویض قطعاتی مانند رم، هارد، سی پی یو و همچنین بروزرسانی درایوهای لپ تاپ امری کاملاً تخصصی است و اگر شما از تجربه بالایی در این زمینه برخوردار نیستید آن را به کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ ایسوس بسپارید تا با اعمال تغییراتی، لپ تاپ خود را با سرعتی چندین برابر قبل تحویل بگیرید. در این نمایندگی تلاش می‌شود شما با کمترین هزینه، بیشترین خدمات را دریافت کنید.

3/5(2 امتیاز)