اشتراک گذاری

آموزش تعویض اسپیکر موبایل ایسوس

اگرچه شما به عنوان یک کاربر، امکانات، تجهیزات و مهارت لازم برای تعمیر و تعویض قطعات گوشی را ندارید، اما آموزش تعویض اسپیکر موبایل ایسوس به شما کمک می کند که با مراحل انجام این عملیات آشنا شوید. اسپیکر یا همان بلندگو، ممکن است بر اثر آبخوردگی گوشی یا مشکلات دیگر، آسیب دیده و درست کار نکند. در این شرایط، اگر مشکل با اقدامات نرم افزاری (ریست فکتوری، ویروس کشی و …) بر طرف نشود، نیاز به تعمیر سخت افزاری است. البته معمولا آسیب دیدگی به گونه ای است که امکان تعمیر اسپیکر موبایل ایسوس وجود ندارد. در ادامه این مقاله، ضمن آشنایی با مراحل تعویض اسپیکر گوشی، فیلم آموزش تعویض اسپیکر موبایل ایسوس را می بینید. برای دریافت خدمات تخصصی تر هم می توانید از تیم تعمیرات موبایل در نمایندگی موبایل ایسوس مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

قطع شدن صدای اسپیکر موبایل ایسوس

صدا نداشتن و یا قطع ناگهانی صدا، از دیگر مشکلات خرابی اسپیکر موبایل است. اگر تلفن شما صدا ندارد ابتدا تنظیمات دستگاه را بررسی کنید. همچنین از سلامت کلیدهای تنظیم صدا اطمینان حاصل کنید. یک روش مطمئن که به شما کمک می کند خرابی اسپیکر را تشخیص دهید، وصل کردن هدفون یا هندزفری به تلفن است. اگر با استفاده از این دستگاه، صدایی واضح از موبایلتان دریافت کردید، پس اسپیکر گوشی ایسوس شما ایراد دارد.

خش خش کردن اسپیکر موبایل ایسوس

خش خش کردن اسپیکر یکی از رایج ترین نشانه های خرابی این بخش از دستگاه می باشد. این مشکل می تواند به چند دلیل اتفاق بیافتد. اول اینکه اتصالات اسپیکر با مشکل مواجه شده و قطع و وصل شدن آن باعث خش خش کردن صدا می شود. دلیل دوم این است که تنظیمات صدای دستگاه بهم ریخته باشد. این موضوع را با بررسی تنظیمات می‌توان چک کرد. موضوع دیگری که در خش خش کردن اسپیکر موبایل ایسوس تأثیرگذار است، خرابی خود اسپیکر است. کاهش کیفیت این قطعه باعث تولید صدای نامطلوب می شود. معمولاً زمانی که از حداکثر صدای بلندگو موبایل استفاده کنید، به تدریج با چنین مشکلی مواجه خواهید شد.

کم شدن صدای گوشی ایسوس

ممکن است برخی از مواقع که صدای دستگاه پایین است، هرچه صدای تلفن را افزایش می دهید، بازهم صدایی ضعیف از آن بشنوید. کاهش صدای اسپیکر موبایل ایسوس، یکی دیگر از مشکلاتی است که این قطعه با آن مواجه می شود. این امر معمولاً در اثر یکی از این سه دلیل بروز می کند: وجود گرد و غبار روی اسپیکر، ضعیف شدن اسپیکر و مشکلات نرم افزاری دستگاه. برای رفع مشکل ابتدا سطح بیرونی اسپیکر را از وجود گرد و غبار انباشته شده تمیز کنید. در مرحله دوم به سراغ ریست کردن دستگاه و آپدیت نرم افزارهای آن بروید. اگر با این اقدامات مشکل دستگاه برطرف نشد آنگاه باید به فکر تعویض اسپیکر باشید.

تعمیر و تعویض اسپیکر موبایل

چنانچه یکی از حالت های فوق برای موبایل ایسوس شما پیش بیاید لازم است تا دستگاه را جهت رفع مشکل به متخصص مربوطه نشان دهید. کارشناسان پس از بررسی صدای دستگاه و عیب یابی آن، نسبت به تعمیر و تعویض اسپیکر اقدام می کنند. ساختار اسپیکر به گونه ای است که امکان تعمیر آن بسیار کم می باشد و در اغلب اوقات این قطعه پس از خرابی باید تعویض شود. اما اگر مشکلات مربوط به بخش نرم افزاری یا اتصالات آن باشد، تعمیر اسپیکر امکان پذیر بوده و تکنسین های بخش تعمیرات با استفاده از تجهیزات ویژه این کار را نجام می دهند.

 

فیلم آموزش تعویض اسپیکر موبایل ایسوس

در صورت آسیب دیدگی اسپیکر گوشی، تکنسین ها اول تلاش می کنند که با اقداماتی مثل تعویض مدارهای میعوب، تمیز کردن و … این قطعه را ترمیم کنند. در صورتی که مشکل حل نشود، باید بلندگو با یک نمونه جدید و اورجینال، جایگزین گردد. فیلم آموزش تعویض اسپیکر موبایل ایسوس، حاوی مراحل و نحوه تعویض این قطعه و نصب نمونه جدید است. در این فیلم شما مراحل باز و بسته کردن گوشی و نحوه بیرون آوردن اسپیکر قدیمی را مشاهده می کنید. همچنین یاد می گیرید که چطور اسپیکر جدید را نصب کرده و قطعات را مطابق قبل ببندید. البته تنها با تماشای ویدئوی آموزش تعویض اسپیکر گوشی ایسوس نمی توانید این قطعه را تعویض کنید. این کار نیاز به ابزار ویژه ای دارد که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

ابزار لازم برای تعویض اسپیکر گوشی asus

تعویض اسپیکر گوشی ایسوس و هر برند دیگری باید با استفاده از ابزار مخصوص انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است دستگاه آسیب دیده و بلندگوی آن به درستی کار نکند. برای این منظور، باید از قاب باز کن، اسپاتول سر صاف، اسپاتول سر تیز، پنس سر کج، پنس سر صاف، ساکشن کاپ، سشوار یا آی‌اوپنر، سوزن باز کننده سیم کارت و پیک و پیچ گوشتی استفاده کنید.

مراحل تعویض اسپیکر گوشی ایسوس

1- باز کردن قاب پشتی گوشی (با ابزار مخصوص)

2- جداسازی کانکتور و بیرون آوردن باتری

3- جداسازی کانکتورهای کارت حافظه و سیمکارت و بیرون آوردن آنها

4- جدا  کردن فریم میانی پس از باز کردن پیچ های نگهدارنده آن

5- باز کردن پیچ های نگهدارنده اسپیکر

6- جداسازی اسپیکر آسیب دیده (با احتیاط و به آرامی)

7- نصب اسپیکر جدید (سالم و اورجینال)

8- بستن تمامی پیچ ها و اتصالات اسپیکر

9- بستن اتصالات و اجزا مطابق قبل و اطمینان از محکم بودن آنها

10- روشن کردن گوشی و پخش یک فایل صوتی برای اطمینان از سالم بودن اسپیکر جدید

نمایندگی ایسوس

نمایندگی ایسوس ارائه دهنده خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر محصولات مختلف ایسوس می باشد. نمایندگی مجاز ایسوس از بخش های تخصصی جداگانه تشکیل شده است که بخش تعمیرات موبایل، یکی از واحداهای فوق تخصصی آن می باشد. این مرکز با ارائه خدمات باکیفیت توانسته رضایت خاطر کاربران را فراهم کرده و نیازهای آنان را در زمینه رفع مشکلات موبایل ایسوس برطرف کند. عیب یابی و تعمیر انواع موبایل ایسوس در این مرکز به دست متخصصان باتجربه و کارآزموده انجام شده و جهت تضمین کیفیت خدمات خود، تمامی فرآیندهای تعمیر را برای مشتریان ضمانت می کند.

Rate this post