جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

برای تعمیر برد موبایل ایسوس کلیک کنید

اساسا گوشی های هوشمند و تبلت ها از تعداد بی شماری قطعه ریز و حساس ساخته شده اند که خرابی هریک از آنها آسیب های جبران ناپذیری به گوشی وارد می کند. برد یکی از این قطعات است که بر عملکرد تمام اجزای گوشی و تبلت تاثیر می گذارد. تعمیر برد موبایل ایسوس باید توسط افرادی انجام شود که به خوبی این قطعه و بخش های مختلف آن را می شناسند.

اگر چنین نباشد، ممکن است تعمیرکار در روند ترمیم برد دچار اشتباه شده و به این ترتیب، مشکلات گوشی شما را تشدید کند. بسیاری از گوشی هایی که توسط تیم تعمیرات ایسوس در مرکز سخت افزار ایران بررسی می شوند، دقیقا به همین دلیل آسیب دیده اند. در ادامه مطلب، شما را با نکاتی در مورد تعمیر برد موبایل ایسوس و تعویض این قطعه آشنا خواهیم کرد. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه هم می توانید از مهندسین آی تی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر برد موبایل ایسوس

روند تعمیر برد موبایل ایسوس چگونه است؟

پیش از آشنایی با روند تعمیرات برد موبایل ایسوس ، باید بدانید که این قطعه اهمیت بسیار زیادی در گوشی های هوشمند داشته و به شدت با سایر اجزاء در ارتباط است. کانکتور بسیاری از قطعات اصلی موبایل شامل ال سی دی، سیم آنتن، سوکت شارژ، دوربین و … روی برد نصب شده اند. تمامی این بخش ها در روند تعمیر برد موبایل ایسوس مورد توجه قرار گرفته و اهمیت دارند. تعمیرکاران نمایندگی موبایل ایسوس هنگام باز کردن برد و تعمیر آن، تمام توجه خود را معطوف این بخش ها می کنند تا آسیبی متوجه آنها نشود.

همکاران ما اول مقاومت را به عنوان یکی از اجزاء مهم برد بررسی می کنند تا روند پخش جریان برق را با تعویض آن به حالت عادی باز گردانند. سپس خازن های معیوب یا باد کرده تعویض می شوند تا منبع تغذیه ولتاژ نیز عملکردی عادی و بی عیب داشته باشد. سپس سیم پیچ، دیود و ترانزیستور بررسی شده و اگر خراب باشند، با نمونه های جدید و سالم جایگزین می گردند. معمولا پس از تعویض این بخش ها، برد موبایل تعمیر شده و کار آن به حالت عادی باز خواهد گشت. البته تعمیر برد گوشی ایسوس در صورت سوختن این قطعه امکان پذیر نیست و نیاز  به تعویض آن خواهد بود.

برد موبایل چگونه عمل می کند؟

لازمه تعمیر برد موبایل ایسوس به صورت بی نقص این است که بدانید این قطعه اصلا چگونه عمل می کند. برد موبایل هم درست مثل همه بردهای الکترونیکی، از قطعات SMD تشکیل شده است. این قطعات در واقع نوع مجتمع المانهای قدیمی DIP هستند که برای کوچکتر شدن روی برد موبایل از تکنولوژی جدید بهره گرفته اند. خازن، دیود، ترانزیستور، سلف و سیم پیچ مهم ترین اجزای تشکیل دهنده برد هستند که هریک به نوعی در کیفیت کار این قطعه تاثیر می گذارند.

اما در این میان آی سی ها مهم ترین کار را در برد انجام می دهند. برد موبایل و تبلت، کنترل تمامی قطعات این دستگاه را بر عهده دارد و مغز متفکر گوشی به شمار می رود. در بسیاری از مشکلات موبایل از جمله خاموش شدن و … به نوعی پای برد در میان است.

تعویض برد موبایل ایسوس را از ما بخواهید

همانطور که اشاره کردیم، در سوختن سوختن برد، امکان تعمیر برد موبایل asus وجود نخواهد داشت و حتما باید آن را تعویض کرد. برای تعویض برد موبایل ایسوس باید به ترتیب زیر عمل کنید؛ البته واحد تعمیرات موبایل در نمایندگی مجاز ایسوس ، در خدمت شماست تا این فرایند را به بهترین شکل و با استفاده از قطعات اصل و با کیفیت انجام دهد.

1-  با استفاده از قاب بازکن، درب پشتی گوشی ایسوس را باز کنید.

2- لبه بالایی درب پشت را با قاب باز کن شل کنید.

3- لبه چپ و راست درب پشت را هم شل کنید.

4- حالا می توانید درب موبایل را بردارید.

5- باتری موبایل ایسوس را به آرامی بیرون بیاورید.

6- سیم کارت را از گوشی خارج کنید.

7- حافظه SD را رو به داخل فشار داده و از دستگاه بیرون آورید.

8- حالا باید پیچ های نگدارنده فریم میانی را باز کنید.

9-  فریم میانی را جدا کنید.

10- در این بخش از تعویض برد موبایل asus ، کانکتور دوربین اصلی را باز کنید.

11- لبه محفظه اسپیکر را به آرامی بلند کرده و خارج نمایید.

12- کانکتور دوربین سلفی را باز کنید.

13- کانکتور تاچ یا دیجیتایزر را باز  کنید.

14- حالا کانکتور ال سی دی موبایل را باز کنید.

15- کانکتور فوقانی سیم آنتن وای فای را باز کنید.

16- پیچ نگهدارنده مادربرد را باز کنید تا موفق به جدا کردن آن شوید.

17- کانکتور دوربین اصلی روی برد را باز کنید.

18- دوربین اصلی را جدا کنید.

19- پس از تعویض برد گوشی ، مراحل ذکر شده را به صورت برعکس انجام داده و درب گوشی را ببندید.

در مرود علائم خرابی برد موبایل بخوانید: روشن نشدن موبایل ایسوس

نمایندگی مجاز ایسوس با گارانتی خدمات

نمایندگی مجاز ایسوس، مجموعه ای معتبر و ثابت شده است که کاربران برای خرید یا تعمیر هریک از محصولات این برند، به آن مراجعه می کنند. مدیریت این مجموعه پس از اخذ مجوزهای قانونی از سازمان های مربوطه، اقدام به راه اندازی واحدهای مجزایی در این نمایندگی کرده که هریک خدمات مخصوص به خود را به کاربران ارائه می دهند. این واحدها به تناسب فعالیتی که انجام می دهند، به ابزار و تجهیزات پیشرفته ای مجهز شده اند و در مسیر تطابق با استانداردهای روز دنیا حرکت می کنند.

جدید ترین مدل های لپ تاپ ایسوس، آل این وان، موبایل، تبلت، موبایل، مادربرد، تجهیزات جانبی و … ایسوس در این نمایندگی به کاربران عرضه می شود. مجاز و قانونی بودن فعالیت های این مرکز به عنوان شاخص ترین ویژگی های نمایندگی asus مرکز سخت افزار ایران شناخته می شود. علاوه بر فروش محصولات، کاربران می توانند تعمیر هریک از تولیدات این کمپانی از جمله تعمیر لپ تاپ را نیز در نمایندگی مجاز ایسوس پیگیری کنند.

Rate this post