اشتراک گذاری

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

اگر چه در برخی شرایط خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد اما این موضوع در بسیاری موارد چندان هم جدی نیست. خاموش شدن کلی لپ تاپ در شرایطی نیاز به بررسی دارد که مرتبا تکرار شده و مانع از ادامه کار شود. در این شرایط نیاز است کارشناسان تعمیر لپ تاپ، دستگاه را بررسی کرده و با عیب‌یابی صحیح مشکل پیش آمده را برطرف سازند.

لپ تاپ ایسوس قابلیتی به نام Self-Protecting دارد. این ویژگی که به معنی خود صیانتی است در مواقعی که احتمال آسیب به قطعات سخت افزاری وجود داشته باشد عمل می کند. به عبارت دیگر اگر در یکی از قسمت های سخت افزاری یا نرم افزاری لپ تاپ مشکلی وجود داشته باشد، سیستم با خاموش شدن مانع از ایجاد صدمه به سایر اجزا می شود. این قابلیت در مواقعی که سیستم بیش از حد گرم شده است عملکرد بیشتری دارد و با Shut Down کردن لپ تاپ مانع بروز مشکلات جدی تر می شود.

به هر حال، عوامل مختلفی ممکن است باعث فعال شدن سیستم خود صیانتی لپ تاپ شوند که در ادامه هریک از آنها را بررسی می کنیم. همچنین می توانید در صورت داشتن سؤال یا نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان  تعمیر لپ تاپ ایسوس مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و سؤالات و درخواست های خود را ارائه دهید.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

اصلی ترین علل خاموش شدن خود به خود لپ تاپ ایسوس

  1. خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ
  2. داغ شدن لپ تاپ ایسوس
  3. خرابی باتری و شارژر دستگاه
  4. ویروسی شدن لپ تاپ ایسوس

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس

در خاموش شدن لپ تاپ و روشن نشدن آن عوامل مختلفی دخیل هستند که ریشه آنها را هم می توان در بخش نرم افزار دستگاه و هم در قسمت سخت افزاری بررسی کرد. باید توجه داشته باشید که برای رفع هر یک از این مشکلات اقدامات خاصی بر روی لپ تاپ صورت می گیرد و ضرورتاً منحصر به تعمیرات سخت افزاری نیست و تعمیرات نرم افزاری را نیز در بر می گیرد. در زیر برخی از مهمترین دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ را مرور خواهیم کرد.

خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسوس

خرابی قطعات سخت افزاری از جمله مادربرد، رم، CPU، پاور و کارت گرافیک از عوامل مؤثر بر خاموش شدن لپ تاپ هستند. نصب سخت افزار جدید در سیستم نیز می تواند موجب خاموشی آن شود. به عبارت دیگر از آنجا که در هر سیستم باید سخت افزارهای سازگار با آن را نصب کرد، قرار دادن یک قطعه جدید با ویژگی های ناسازگار می تواند خاموشی لپ تاپ را به دنبال داشته باشد. نفوذ رطوبت و گرد و غبار به دستگاه نیز می تواند موجب خرابی قطعات شود.

رطوبت و گرد و غبار عملکرد برخی از قطعات مانند رم و کارت گرافیک را به شدت مختل می کند و باعث بروز مشکل در سیستم می شوند. برای رفع مشکل گاهی تمیز کردن و رفع سولفاته شدن قطعات، مؤثر بوده و با این کار مسئله حل می شود. اما اگر این اقدام جوابگو نباشد باید قطعه مربوطه تعویض گردد. اختلالات سخت افزاری ممکن است نشانه های دیگری مانند هنگ کردن، ظاهر شدن صفحه آبی ویندوز و ری استارت شدن ناگهانی نیز داشته باشند.

رفع مشکل خاموشی لپ تاپ ایسوس

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

افزایش دمای دستگاه یکی از اصلی ترین دلایل خاموش شدن آن است. قطعات لپ تاپ به ویژه CPU، توسط فن خنک می شوند. همچنین در دستگاه، فضاهایی برای تهویه مناسب هوا تعبیه شده تا هوای گرم خارج شده و هوای تازه وارد لپ تاپ شود. با این حال زمانی که کار زیادی از لپ تاپ کشیده می شود دمای آن به شدت افزایش یافته و فن لپ تاپ نمی توانند به خوبی دمای CPU را کاهش دهند.

در این شرایط، عملکرد خود صیانتی لپ تاپ فعال شده و موجب خاموش شدن لپ تاپ می شود. در این حالت ممکن است سیستم خنک کننده لپ تاپ ایراد داشته باشد و خاصیت خود را از دست داده باشد. بهتر است پس از خنک شدن لپ تاپ و روشن کردن آن، سیستم تهویه آن را بررسی و عیب یابی کنید.

خدمات تخصصی لپ تاپ: تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

خرابی باطری و مدار شارژ

خرابی باطری و وجود مشکل در مدار شارژ دستگاه می تواند دلیل دوم خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ باشد. باطری ها عمر مفیدی دارند که پس از طی این مدت، کارآیی خود را از دست داده و به خوبی عمل نخواهند کرد. در این شرایط ممکن است شارژ آن خالی شده و در نتیجه لپ تاپ خاموش شود.

همچنین ایراد در مدار شارژ لپ تاپ نیز می تواند موجب خاموش شدن آن شود. برای رفع این مشکل ابتدا باطری را با باطری جدیدی تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشود باید به نمایندگی لپ تاپ ایسوس مراجعه کرده تا لپ تاپ عیب یابی و رفع اشکال شود.

ویروسی شدن و خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس

علت دیگری که ممکن است سبب خاموش شدن لپ تاپ شود، وجود ویروس یا بدافزار در سیستم است. ویروس توسط برنامه های خاصی در لپ تاپ اجرا می شوند. اگر برنامه حاوی ویروس را اجرا کنید با خاموش شدن لپ تاپ مواجه خواهید شد. برای رفع مشکل مورد نظر باید یک آنتی ویروس قدرتمند در لپ تاپ نصب کرده و آن را ویروس یابی کنید. همچنین در این مواقع نصب ویندوز جدید نیز می تواند راهگشا بوده و مشکل را برطرف کند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس مرکز تخصصی عیب یابی و رفع اشکال لپ تاپ ایسوس می باشد. تکنسین باتجربه و تجهیزات پیشرفته در این مجموعه سبب شده تا سال ها خدماتی باکیفیت و ایده آل به مشتریان عرضه شود.

در این مرکز خدمات متنوعی همچون تعمیر مادربرد لپ تاپ، تعویض هارد، رفع مشکل شطرنجی شدن تصویر لپ تاپ، تعمیر تخصصی صفحه نمایش لپتاپ، عیب یابی سیستم خنک کننده، تعویض کارت گرافیک، تعمیر قاب، نصب نرم افزارهای کاربردی، رفع مشکلات بایوس دستگاه و چندین خدمت دیگر به هموطنان عزیز ارائه می شود. برای بهره مندی از این خدمات و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن درج شده در این صفحه تماس بگیرید.

4.4/5(13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed