اشتراک گذاری

تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس

دلیل خاموش شدن ناگهانی تبلت ایسوس چیست؟ چرا تبلت ایسوس علی‌رغم کیفیت بالایی که شبکه دارد، آنتن نمی‌دهد؟ چرا تبلت ایسوس روشن نمی‌شود؟ یکی از عواملی که در بروز تمامی این مشکلات نقش دارد، خرابی آی سی تغذیه تبلت ایسوس می‌باشد. درواقع در برد موبایل‌ها و تبلت‌ها از قطعه‌ای به نام آی سی تغذیه استفاده می‌شود که نقش تامین ولتاژ و جریان را در این دستگاه‌ها برعهده دارد.

علاوه‌بر این به حفاظت از مدارها و تامین انرژی آی سی‌های دیگر نیز کمک می‌کند. به همین دلیل است که اگر آی سی تغذیه دچار مشکل شود، ولتاژ به برد و مدارهای تبلت نرسیده و این دستگاه ناگهان خاموش می‌شود. اگر دوست دارید بیشتر با نقش این قطعه، عوامل خرابی آن و همچنین مرکزی معتبر برای تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس آشنا شوید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس

از کجا بفهمیم آی سی تغذیه تبلت ایسوس خراب شده است؟

همانطور که اشاره کردیم مهم‌ترین علائمی که هنگام خرابی آی سی تغذیه تبلت رخ می‌دهند شامل: خاموش شدن ناگهانی تبلت و روشن نشدن این دستگاه می‌باشند. از آن جایی که یکی از وظایف آی سی تغذیه تبلت فراهم کردن ولتاژ مورد نیاز برد و مدارها می‌باشد با به مشکل خوردن آن ولتاژ لازم به اندازه کافی به مدار آنتن تبلت نمی‌رسد.

از این‌رو درصورت خرابی آی سی تغذیه تبلت امکان دارد که با وجود کیفیت بالایی که شبکه دارد و هیچ مشکلی برای سیم‌کارت و تنظیمات شبکه تبلت به وجود نیامده است، آنتن آن بپرد. درصورتی که با هر یک از این مشکلات در تبلت ایسوس مواجه شده‌اید، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس را به نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس بسپارید.

چگونه باید از خراب شدن آی سی تغذیه تبلت ایسوس جلوگیری کرد؟

مهم‌ترین عاملی که موجب خراب شدن آی سی تغذیه تبلت ایسوس می‌شود، نوسان برق است. چراکه نوسان برق موجب می‌شود در ولتاژی که به باتری تبلت می‌رسد اختلال ایجاد شود به گونه‌ای که این جریان ناگهان زیاد یا کم می‌شود و از آن جایی که آی سی تغذیه بر روی باتری لحیم شده است تا ولتاژ موردنیاز بخش‌های مختلف تبلت را از باتری بگیرد و به آن‌ها انتقال دهد با افزایش ناگهانی ولتاژ یا کاهش آن مواجه شده و دچار آسیب‌دیدگی می‌شود.

البته در این مواقع مدار محافظت آی سی تغذیه وارد عمل شده و از سوختن آن جلوگیری می‌کند. اما همیشه تلاش‌های مدار محافظت آی سی تغذیه به سرانجام نمی‌رسد و این قطعه می‌سوزد البته این مورد به زیاد یا کم بودن نوسان برق بستگی دارد. در این صورت نیز امکان تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس وجود نخواهد داشت و باید آن را تعویض کرد. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از خرابی این قطعه این است که تبلت ایسوس را هنگام شارژ به محافظ برق متصل کنید.

تعویض یا تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس

همانطور که اشاره کردیم گاهی‌اوقات امکان تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس وجود ندارد از این‌رو باید آن را تعویض کرد. اما تشخیص اینکه آی سی تغذیه این دستگاه باید تعمیر شود یا تعویض به عیب‌یابی دقیقی نیاز دارد که تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس به خوبی از پس آن برمی‌آیند.

بنابراین بهتر است عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آی سی تغذیه تبلت ایسوس را به این مرکز بسپارید. نمایندگی رسمی تبلت ایسوس دارای شعبه‌های متعددی در کلان‌شهرهای تهران و کرج می‌باشد که برای استفاده از خدمات تعمیر تبلت ایسوس توسط این مرکز می‌توانید به یکی از شعبه‌های آن مراجعه کنید یا از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل آن استفاده کنید.

آی سی تغذیه چیست و چه نقشی در تبلت دارد؟

آی سی تغذیه که با استفاده از سه یا چهار پین به باتری متصل شده است وظیفه دارد تا با گرفتن ولتاژ از باتری، انرژی بخش‌های مختلف تبلت از جمله برد، مدارها و آی سی‌ها را تامین کند. جهت انجام این کار ولتاژ از طریق پین مثبت باتری وارد مدار حفاظت جریان داخلی آی سی تغذیه می‌شود. کار مدار حفاظت جریان داخلی آی سی تغذیه این است که از باتری و این آی سی در برابر سوختگی محافظت می‌کند. به همین دلیل اگر جریانی که از آی سی تغذیه کشیده می‌شود، از حد معین آن بیشتر شود، مدار حفاظت این آی سی فعال شده و دستگاه را خاموش می‌کند.

جالب است بدانید که کلیدهای ولوم، پاور و … برای دریافت ولتاژ لازم جهت کار کردن به این آی سی متصل می‌شوند. علاوه‌بر این آی سی تغذیه کنترل دمای بخش‌هایی مانند: CPU، پاور، آمپلی فایرهای RF، دوربین، باتری و … را برعهده دارد. با این وجود اگر هنگام تعمیر آی سی تغذیه تبلت ایسوس، پایه‌های آن به خوبی لحیم نشوند، امکان دارد هر یک از این بخش‌ها به مشکل بربخورند.

5/5(1 امتیاز)