اشتراک گذاری

چرا تبلت ایسوس روشن نمی شود؟

اینکه چرا تبلت ایسوس روشن نمی شود؟ دلایل مختلفی دارد که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم. اگرچه تبلت های ایسوس از جمله تبلت های خوب و باکیفیت در بازار هستند اما آنها نیز مانند دیگر دستگاه های الکترونیکی گاهی دچار مشکل می شوند. روشن نشدن تبلت ایسوس یکی از همین مشکلات است که می تواند دلایلی نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد.

در هر صورت زمانی که شما با این مشکل مواجه می شوید ابتدا باید موارد ابتدایی را بررسی کنید سپس برای بررسی تخصصی تر مشکل تبلت، آن را به متخصصان تعمیر تبلت ایسوس بسپارید. ما در اینجا مهمترین دلایل روشن نشدن را بررسی می کنیم تا شما به کمک آنها بتوانید به رفع مشکل دستگاه خود اقدام نمایید. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

روشن نشدن تبلت ایسوس

دلایل روشن نشدن تبلت ایسوس

همانطور که گفتیم دلایل متعددی باعث بروز چنین مشکلی در تبلت می شود که هم مربوط به بخش های نرم افزاری بوده و هم ممکن است به خرابی در سخت افزار دستگاه مربوط باشد. به طور کلی مهمترین دلایلی که برای روشن نشدن تبلت ایسوس توسط تکنسین های فنی تعمیر تبلت ذکر شده است شامل موارد زیر می باشد.

  1. نداشتن شارژ کافی
  2. فریز شدن تبلت
  3. ویروسی شدن تبلت
  4. خرابی باتری تبلت
  5. خرابی دکمه پاور تبلت

1. نداشتن شارژ کافی

یکی از دلایل اولیه برای روشن نشدن تبلت، نداشتن شارژ کافی است. زمانی که کاربر مشغول کار با دستگاه است و متوجه میزان شارژ آن نیست، ممکن است شارژ باتری تمام شده و دستگاه دیگر روشن نشود. برای بررسی این موضوع می توان تبلت را به شارژ زده و پس از چند دقیقه اقدام به روشن کردن آن کنید. اگر تبلت روشن شد، پس مشکل به دلیل نبود شارژ کافی بوده است.

2. فریز شدن تبلت

فریز شدن اتفاقی است که به موجب آن تبلت ناگهان به طور کامل هنگ می‌کند و تقریبا امکان روشن نشدن آن وجود دارد. گاه فریز شدن و یا هنگ گردن تبلت یک اتفاق موقتی است اما گاهی نیز یک مشکل جدی در دستگاه به شمار می رود.

3. ویروسی شدن تبلت

یکی از دلایلی که باعث روشن نشدن تبلت ایسوس می شود، ویروسی شدن آن است. برخی از ویروس ها با نفوذ در نرم افزارها و سیستم عامل تبلت موجب روشن نشدن آنها می شوند. به همین منظور توصیه می شود همیشه یک آنتی ویروس قدرتمند روی سیستم نصب باشد.

4. خرابی باتری تبلت

خرابی باتری یکی از رایج ترین دلایل روشن نشدن تبلت است. باتری اصلی ترین بخش تأمین کننده انرژی الکتریکی دستگاه برای روشن شدن و روشن ماندن است. اگر باتری خراب شود و ایراد آن حاد باشد، معمولاً دستگاه دیگر روشن نمی شود. 

5. خرابی دکمه پاور تبلت

گاهی به دلیل گیر کردن دکمه پاور، تبلت روشن نمی شود. خرابی این قطعه به ندرت پیش می آید اما گاهی ممکن است دلیل روشن نشدن تبلت ایراد در این قطعه باشد. توصیه می شود کمی با دکمه پاور بازی کرده سپس آن را چند ثانیه نگه دارید. اگر مشکل از این قطعه باشد احتمالاً با انجام این کار دستگاه روشن شود.

راهکارهای رفع مشکل روشن نشدن تبلت ایسوس

راهکارهایی که برای رفع مشکل ارائه می شود بستگی به دلیل بروز این مسئله دارد. به همین منظور اولین راهکار، زدن تبلت به شارژ و روشن کردن آن پس از چند دقیقه است. در این حالت اگر مشکل ناشی از شارژ نبودن دستگاه بوده باشد، به احتمال زیاد تبلت روشن میشود. راهکار دوم گرفتن دکمه پاور به مدت 15 ثانیه و رها کردن آن است. در برخی مواقع با انجام این کار، تبلت روشن می شود. تعویض باتری راهکار دیگری است که برای رفع مشکل روشن نشدن تبلت ایسوس باید انجام دهید. یک باتری نو تهیه کرده و آن را جایگزین باتری کهنه کنید.

اگر مشکل از دیگر بخش های دستگاه نباشد، با تعویض و یا تعمیر باتری تبلت می توانید آن را روشن کنید. یکی دیگر از روش هایی که برای رفع مشکل ارائه می شود، ریست کردن تبلت است. چنانچه مشکلات نرم افزاری باعث روشن نشدن دستگاه شده باشد، می توان با ریست کردن تبلت این مشکل را تا حدودی برطرف کرد. چنانچه راهکارهای فوق باعث رفع ایراد نشود باید تبلت ایسوس را به نمایندگی تعمیرات تبلت برده تا کارشناسان بررسی دقیق تری از دستگاه به عمل آورند.

نمایندگی تعمیر تبلت ایسوس

نمایندگی تعمیر تبلت ایسوس با تجهیزاتی پیشرفته، تکنسین های زبده و بهره مندی از قطعات اصلی و اورجینال، خدماتی باکیفیت، مطلوب و استاندارد به شما ارائه می نماید. تعمیر برد تبلت ایسوس، تعمیر اسپیکر تبلت، تعمیر ال سی دی تبلت، تعویض باتری تبلت، تعمیر دوربین تبلت، تعمیر ویبره، تعمیر میکروفون تبلت، فلش کردن تبلت و بروزرسانی سیستم از جمله خدمات تخصصی این مجموعه به شمار می روند.

کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیر تبلت ایسوس ضمن آشنایی با تمامی اصول تعمیراتی، متعهد به رعایت تمامی استانداردهای بین المللی در زمینه ترمیم و تعمیرات تبلت ایسوس هستند. از این رو با اطمینان خاطر می توانید دستگاه خود را به این مرکز بسپارید.

4.4/5(5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed