اشتراک گذاری

سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت؛دلایل و راهکارها

سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت، دلایل مختلف و راهکارهای مشخصی دارد که در ادامه این مقاله، با آنها آشنا می شوید. بسیاری از تبلت های ایسوس و دیگر برندها، دچار این ایراد می شوند و کار کردن با آنها عملا دشوار می شود. معمولا سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت، مربوط به مشکلات نرم افزاری است و به ندرت پیش می آید که پای یک ایراد سخت افزاری در میان باشد.

حتی ممکن است تنظیمات نور به هم ریخته باشد و شما متوجه این مسئله نشده باشید. در ادامه، ضمن بررسی دلایل سفید و کم نور شدن صفحه تبلت ایسوس، راهکارهای حل این مشکل را نیز به شما معرفی می کنیم. در نهایت می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، با تیم تعمیر تبلت در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دلایل سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت

دلیل اصلی کاهش نور صفحه یا سفید شدن آن در تبلت ها و گوشی های هوشمند، به هم ریختن تنظیمات است. گاهی نور ال سی دی تبلت بسیار کم است و عملا نمی توان از آن استفاده کرد؛ در این صورت، اول تنظیمات نور را چک کنید. همچنین اگر حالت صرفه جویی انرژی فعال باشد، نور نمایشگر بسیار کم می شود. اما عامل دیگری که می تواند موجب سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت شود، نصب برنامه ها و اپلیکیشن های معیوب است.

حتی کم بودن ظرفیت حافظه هم در بروز این مشکل و ایرادات مشابه آن تاثیرگذار است. اگر سیستم عامل تبلت قدیمی بوده و آپدیت نشده باشد یا سخت افزار دستگاه قدیمی باشد، ممکن است مشکلاتی در نور نمایشگر آن ایجاد شود. البته از ویروسی شدن تبلت هم نباید غافل شد که در کنار تمامی مشکلاتی که ایجاد می کند، ممکن است موجب کاهش نور ال سی دی یا سفید شدن آن شود.

سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت

راه حل های کم نور و سفید شدن نمایشگر تبلت

اصلاح تنظیمات روشنایی صفحه

 در صورت سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت، اول مطمئن شوید که حالت صرفه جویی فعال نیست. پس از آن بهتر است برنامه power را باز کرده و از بین گزینه های موجود، گزینه Tools را انتخاب نمایید. در صفحه جدیدی که باز می شود، تب protective glasses  را باز کنید. گزینه به نمایش درآمده در این تب را روی حالت Enable قرار دهید. اگر مشکل حل نشد و همچنان lcd تبلت شما سفید یا بیش از حد کم نور بود، ممکن است مشکل از قطعات باشد؛ بهتر است به فکر تعمیر تبلت ایسوس به صورت تخصصی تر باشید.

رفع مشکل سفید شدن صفحه تبلت

گاهی سفید یا کم نور بودن صفحه نمایش تبلت، به این حالت است که صفحه سفید شده و میزان نور، تغییری نمی کند. در این شرایط باید پیش از هر کاری، مطمئن شوید که حافظه تبلت پر نیست و به اندازه کافی ظرفیت دارد. در گام بعدی، تبلت را ریستارت کنید تا ناهماهنگی های احتمالی برطرف شوند. همچنین بد نیست که کلیدهای افزایش و کاهش صدا و خاموش و روشن یا همان پاور را به صورت هم زمان فشار داده و به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا دستگاه ریست شود.

پس از آن سری به تنظیمات زده و کش برنامه ها را پاک کنید تا فضای هارد سبک تر شود. محض احتیاط، سیستم عامل را نیز به آخرین نسخه ارائه شده، بروز رسانی کنید. البته در صورتی می توانید این اقدامات را انجام دهید که صفحه تبلت را ببینید! اگر صفحه کاملا سفید است و محتوای آن قابل مشاهده نیست، راهی جز مراجعه به یک مرکز تعمیرات تبلت وجود ندارد.

5/5(1 امتیاز)