اشتراک گذاری

تعمیر پاور لپ تاپ ایسوس

خیلی از کاربران وقتی که با مشکل روشن نشدن لپ تاپ ایسوس مواجه می‌شوند به این فکر می‌افتند که شاید لپ تاپ آن‌ها سوخته است. به همین دلیل وحشت‌زده و نگران به دنبال مرکزی می‌گردند تا مطمئن شوند که لپ تاپ آن‌ها به آخر راه رسیده است یا خیر؟

اما همیشه روشن نشدن لپ تاپ به این دلیل نیست شاید پاور یا مادربرد لپ تاپ ایسوس آسیب دیده باشد. از این‌رو لپ تاپ به عیب‌یابی دقیق و تخصصی نیاز دارد. به همین دلیل تصمیم داریم یکی از احتمالات روشن نشدن لپ تاپ ایسوس یعنی خرابی پاور این دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم و شما را با مرکز معتبری جهت تعمیر پاور لپ تاپ ایسوس آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر پاور لپ تاپ ایسوس

منبع تغذیه یا پاور لپ تاپ چیست؟

جریان برق شهری از نوع متناوب است به این معنی که در دو سیکل مثبت و منفی تغییر مسیر می‌دهد و دائماً در حال تغییر حالت است. در صورتی که دستگاه‌های الکترونیکی به ویژه لپ تاپ به جریان برق مستقیم نیاز دارند. اینجاست که نقش پررنگ منبع تغذیه یا پاور لپ تاپ مشخص می‌شود. چراکه منبع تغذیه جریان برق شهری را که از نوع متناوب است دریافت کرده و آن را به جریان برق مستقیم تبدیل کرده و این جریان را از طریق مادربرد لپ تاپ به سایر قطعات این دستگاه منتقل می‌کند.

با این وجود می‌توان گفت که روشن شدن لپ تاپ و کار کردن این دستگاه را مدیون منبع تغذیه آن هستیم. بنابراین بدیهی است که در صورت خرابی پاور لپ تاپ این دستگاه ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نشود. در صورتی که با مشکل روشن نشدن لپ تاپ یا خاموش شدن ناگهانی این دستگاه مواجه شدید عیب‌یابی و تعمیر پاور لپ تاپ خود را به نمایندگی ایسوس بسپارید.

خدمات تخصصی نمایندگی ایسوس: تعمیر مادربرد لپ تاپ

علائم خرابی پاور لپ تاپ چیست؟

از آنجایی که پاور لپ تاپ برق مورد نیاز برای روشن شدن این دستگاه را تامین می‌کند بدیهی است که خراب شدن آن می‌تواند موجب روشن نشدن لپ تاپ شود اما روشن نشدن این دستگاه تنها نشان‌دهنده خرابی پاور لپ تاپ نیست. سایر علائم خرابی پاور لپ تاپ به شرح زیر می‌باشند:

  • ریستارت شدن تصادفی سیستم
  • نمایش صفحه آبی و هنگ کردن سیستم
  • صدا دادن فن منبع تغذیه
  • استشمام بوی سوختگی از لپ تاپ

دلایل خرابی پاور لپ تاپ ایسوس

بروز شوک الکتریکی یا همان نوسان برق در لپ تاپ و وارد شدن ضربه به این دستگاه از مهم‌ترین عواملی هستند که موجب خرابی پاور لپ تاپ می‌شوند. چرا که منبع تغذیه به دلیل نقشی که در لپ تاپ بازی می‌کند و جریان برق مورد نیاز این سیستم را تامین می‌کند، احتمال دارد با نوسان برق مواجه شده و آسیب ببیند. البته نوسان برق را می‌توان با اتصال لپ تاپ به محافظ برق مهار کرد. بنابراین جهت جلوگیری از خرابی و تعمیر پاور لپ تاپ بهتر است آن را به محافظ برق متصل کنید و از وارد شدن ضربه به این دستگاه جلوگیری کنید.

علائم خرابی پاور لپ تاپ

هزینه تعمیر پاور لپ تاپ چقدر است؟

هزینه تعمیر پاور لپ تاپ به نوع و دلیل آسیب‌دیدگی پاور این دستگاه و همچنین میزان خرابی آن بستگی دارد. البته گاهی اوقات هم امکان تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. با این وجود بهتر است جهت اطلاع از قیمت دقیق تعمیرات پاور لپ تاپ و اینکه امکان تعمیر برد پاور لپ تاپ وجود دارد یا خیر؟ لپ تاپ خود را جهت عیب‌یابی و تعمیر به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس بسپارید. تعمیرکاران این مرکز ضمن عیب‌یابی دقیق لپ تاپ ایسوس در صورتی که امکان تعمیر آن وجود داشته باشد هزینه دقیق تعمیر منبع تغذیه این دستگاه را برآورد کرده و به شما اطلاع خواهند داد.

تعویض یا تعمیر پاور لپ تاپ ایسوس را به نمایندگی رسمی ایسوس بسپارید

فرقی نمی‌کند که پاور لپ تاپ شما سوخته باشد یا اینکه امکان تعمیر آن وجود داشته باشد به هر حال می‌توانید از خدمات تعویض و تعمیر پاور لپ تاپ ایسوس توسط نمایندگی رسمی ایسوس استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های این مرکز در کلان‌ شهرهای تهران و کرج مراجعه کنید.

علاوه‌بر این می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل نیز استفاده کنید. جهت استفاده از این سرویس هم اکنون درخواست خود را در همین وب سایت ثبت کنید. با ثبت درخواست استفاده از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل، کارشناس مربوطه در درب منزل شما دستگاه معیوب شده را از شما تحویل گرفته و آن را به واحد تعمیرات نمایندگی ایسوس منتقل می‌کند. پس از تعمیرات حرفه‌ای لپ تاپ ایسوس نیز آن را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد. اگر هم در شهرستان سکونت دارید و امکان استفاده از هیچ کدام از این خدمات تعمیرات نمایندگی ایسوس را ندارید می‌توانید لپ تاپ معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی رسمی ایسوس در تهران ارسال کنید.

3.5/5(2 امتیاز)