اشتراک گذاری

کابل فلت لپ تاپ ایسوس

منظور از کابل فلت لپ تاپ ایسوس کابلی است که وظیفه انتقال تصویر و داده ها را از مادر برد لپ تاپ به LED و ال سی دی آن بر عهده دارد. با خرابی این قطعه، تصویر صفحه نمایش با مشکل مواجه شده و اختلالی در آن ایجاد می‌شود. فلت بکاررفته در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی متفاوت است. LCD فلتی است که برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش LCD استفاده می‌شود و دارای پین‌های بزرگتری است. فلت ال ای دی نیز برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش LED به کار می رود. در لپ تاپ ایسوس، فلت از کنار یا داخل لولا عبور کرده و نمایشگر و مادربرد را به هم متصل می کند.

به دلیل قرار گرفتن در چنین محلی، کابل فلت لپ تاپ ایسوس بیش از دیگر قطعات در معرض آسیب و ضربه قرار می گیرد. ضربه یا شکستن لولاها به کابل آسیب زده و در برخی از مواقع ممکن است این موضوع به مادربرد و صفحه نمایش نیز آسیب برساند. کابل فلت از جمله قطعاتی است که امکان تعمیر آن وجود داشته و می توان آن را تعمیر کرد. تعمیر و تعویض کابل فلت امری تخصصی و بسیار حساس می باشد و هرگونه اشتباه و بی دقتی ممکن است به آن آسیب جدی وارد کند. از این رو بهتر است کار تعمیر فلت لپ تاپ را به متخصصان ماهر این حوزه بسپارید. در ادامه مطلب علائم خرابی کابل فلت و نحوه تعمیر یا تعویض آن را تشریح می کنیم.

کابل فلت لپ تاپ ایسوس

علائم خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسوس

خرابی فلت لپ تاپ ایسوس با علائم مختلفی همراه است. همانطور که گفتیم وظیفه کابل فلت، انتقال تصویر و داده از مادربرد به صفحه نمایش است. بنابراین در صورت خرابی این قطعه می توان گفت در تصویر لپ تاپ اختلال ایجاد شده و ممکن است تصویری از آن دریافت نکنید. البته تصویر نداشتن لپ تاپ ممکن است دلایل دیگری غیر از خرابی کابل فلت داشته باشد و تشخیص آن کمی دشوار باشد. با این حال با توجه به علائم مختلف می توانید به خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسوس پی ببرید. این نشانه ها عبارتند از:

تصویر نداشتن لپ تاپ:

از مهمترین نشانه های خرابی کابل فلت، تصویر نداشتن مانیتور است. قطع شدن و پارگی کابل دلیل اصلی این مسئله می باشد. بازهم یادآوری می شود که تصویر نداشتن صفحه نمایش ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد که برای بررسی بیشتر باید یک متخصص خبره، لپ تاپ را بررسی کند.

تاریک و مات بودن صفحه نمایش لپ تاپ:

چنانچه تصویر صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس تاریک باشد و یا به اصطلاح نور آن بسیار کم باشد و تصویری مات به کاربر نشان دهد، احتمال خرابی و آسیب دیدگی صفحه نمایش وجود دارد.

چشمک زدن و قطع و وصل شدن تصویر:

از دیگر نشانه های خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسوس، چشمک زدن صفحه نمایش و قطع و وصل شدن آن است. در اینجا تصویر سو سو زده که با تکان دادن دستگاه ممکن است دوباره تصویر واضح شود.

ایجاد خطوط روی صفحه نمایش:

وجود خطوط راه راه عمودی و افقی بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ دالی بر خرابی کابل فلت است. در این حالت نیز تکان دادن لپ تاپ می تواند در این خطوط تغییر ایجاد کند.

تعمیر کابل فلت لپ تاپ ایسوس

تعمیر کابل فلت تنها در شرایط مشخصی امکان پذیر است. برای مثال در صورتی که نمایشگر تصویر نداشته باشد، کارشناسان تعمیر فلت لپ تاپ کنترل سیگنال‌های خروجی از سوی گرافیک را بررسی می کنند. پس از اطمینان از خرابی این قسمت، نسبت به تعمیر آن اقدام مناسب را انجام می دهند. تعمیر فلت از کارهای فوق تخصصی در تعمیر لپ تاپ ایسوس می باشد و باید توسط تکنسین ماهر و باتجربه انجام شود. فلت قطعه ای ظریف و آسیب پذیر بوده و در صورت عدم آشنایی تعمیرکار با نحوه باز و بست آن، ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد شود.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

تعویض کابل فلت لپ تاپ

برای رفع مشکل قطعی کابل فلت بهتر است کابل جدیدی جایگزین آن شود. همانطور که گفتیم فلت از قاب کناری و لولها عبور می کند. در تعویض کابل فلت لپ تاپ ایسوس باید دقت کرد که به درستی در مکان خود قرار گیرد. جای گذاری اشتباه و یا قرار دادن آن در مکان دیگری ممکن است منجر به له شدگی، پارگی یا آسیب فلت شود. همچنین امکان اتصالی سیم های فلت وجود داشته و می تواند به مادر برد و صفحه نمایش آسیب برساند. از این رو توصیه اکید می شود تعویض فلت را به دست تعمیرکاران مبتدی و ناآشنا نسپارید. کارشناسان فنی نمایندگی لپ تاپ ایسوس با آشنایی کامل از انواع کابل فلت و نحوه تعویض و تعمیر آنها، این کار را با نهایت دقت انجام داده و در نهایت، دستگاه را همانند روز اول به شما تحویل می دهند.

اگه می خوای بدونی 👈 کابل فلت تلویزیون👉 چیکار می کنه 😵 کلیک کن  

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس

اگر به دنبال یک مرکز تخصصی برای تعمیر لپ تاپ خود می گردید، قطعاً نمایندگی لپ تاپ ایسوس بهترین و مناسب ترین گزینه می باشد. تعمیر لپ تاپ امری تخصصی و خطیر است که تنها مراکز مجاز و معتبر، دانش و تجهیزات مورد نیاز آن را در اختیار دارند. تعمیر و تعویض صفحه نمایش، تعمیر مادربرد، رفع مشکلات بایوس و روشن نشدن دستگاه، عیب یابی هارد دستگاه، رفع مشکلات نرم افزاری لپ تاپ، تعمیر اسپیکر و رفع مشکلات دی وی دی رایتر دستگاه بخش کوچکی از خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس می باشد. جهت بهره مندی از این سرویس ها می توانید به نمایندگی مراجعه کرده و یا با این مرکز تماس حاصل فرمایید.

5/5(1 امتیاز)