اشتراک گذاری

چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود؟

سفید شدن صفحه لپ تاپ، گاهی ناشی از مشکلات نرم افزاری است و در برخی موارد هم به ایرادات سخت افزاری و خرابی قطعات مربوط می شود. وقتی نمایشگر لپ تاپ سفید می شود، تصویر نمایش داده نمی شود و نمی توان با سیستم کار کرد. مسئله مهم این است که سفید شدن نمایشگر لپ تاپ در برخی موارد می تواند نشان دهنده بروز یک ایراد سخت افزاری جدی باشد. با این حال اگر با دلایل و روش های برطرف کردن این مشکل آشنایی داشته باشید، می توانید آن را برطرف کنید.

در ادامه دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ را بررسی کرده و راهکارهای این ایراد را نیز به شما آموزش می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی و تعمیر قطعات، می توانید با نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیرات لپ تاپ ایسوس، راهنمایی ها و مشاوره های لازم را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود؟

دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ

مهم ترین عاملی که باعث سفید شدن نمایشگر لپ تاپ می شود، خرابی کارت گرافیک این دستگاه است. به جز این، خرابی مادربرد هم می تواند چنین مشکلی را ایجاد کند. شل شدن اتصال بین کابل تصویر و نمایشگر هم عامل دیگری است که گاهی موجب سفید شدن صفحه لپ تاپ ایسوس و دیگر برندها می شود.

در این صورت کابل به دلایل مختلفی شل شده و در نتیجه تصویر به نمایشگر نمی رسد. از آسیب دیدگی ال سی دی یا شکستن این قطعه هم  نباید غافل شد. حتی ممکن است فلت ها آسیب دیده باشند و تصویر به درستی نمایش داده نشود. بدافزارها و ویروس ها و به هم ریختن تنظیمات هم  دلایل دیگر سفید شدن صفحه نمایش لپ تاپ به شمار می روند. به این ترتیب اصلی ترین دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ عبارنند از: 

  1. خراب یکارت گرافیک
  2. خرابی کابل های تصویر
  3. ایراد در نمایشگر
  4. وجود مشکلات نرم افزاری

پیشنهاد سایت: سیاه شدن صفحه لپ تاپ

عیب یابی مشکل سفید شدن نمایشگر لپ تاپ

برای برطرف کردن مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ، باید اول آن را عیب یابی کنید. پیش از هر کاری، لپ تاپ را به یک مانیتور دیگر وصل کنید. یک مانیتور را به پورت VGA در پشت یا کنار لپ تاپ متصل کنید. پس از آن خروجی ویدئو را از حالت External  به حالت Internal تغیر دهید.

کلیدهای ترکیبی  Fn و F5 هم در برخی از مدل ها همین کار را انجام می دهند. اگر تصویر در نمایشگر دیگر نشان داده شد، یعنی کارت گرافیک و مادربرد لپ تاپ ایرادی ندارند و مشکل از ال سی دی است. پس از عیب یابی و شناسایی دلایل سفید شدن نمایشگر، می توانید با استفاده از روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، این مشکل را برطرف کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید: رفع ایراد روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

رفع مشکل صفحه سفید در لپ تاپ ایسوس

1. تعمیر اتصال بین کابل تصویر و نمایشگر

یکی از اقداماتی که می توان برای حل مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ انجام داد، تعمیر اتصال بین کابل و صفحه نمایش یا تعمیر و تعویض فلت های تصویر است. برای این منظور باید دستگاه باز شده و ضمن بیرون آوردن نمایشگر، به فلت ها دسترسی داشته باشید. البته شما به عنوان کاربر، نمی توانید این کار را انجام دهید و برای تعمیر یا تعویض فلت لپ تاپ، نیاز به ابزار مخصوص دارید.

2. تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ

گاهی باید برای حل مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ asus و دیگر برندها، ال سی دی را تعمیر یا حتی تعویض کنید. همکاران ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس، تلاش می کنند که نمایشگر را تعمیر کنند. با این حال گاهی شدت خرابی این قطعه به اندازه ای است که تنها می توان آن را تعویض کرد. البته نمایشگر جدید باید حتما اصل باشد تا کارایی مناسب در دستگاه داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است موجب خرابی بیشتر قطعات و آسیب دیدگی شدیدتر لپ تاپ شود.

خدمات تخصصی نمایندگی ایسوس: تعمیر ال سی دی لپ تاپ

3. تعمیر مادربرد لپ تاپ

در نهایت اگر روش های دیگر تاثیرگذار نبودند، باید با تعمیر مادربرد، مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ را برطرف کنید. خوشبختانه معمولا مشکل مادربرد آنقدر حاد نیست که نیاز به تعویض مادربرد باشد و در بیشتر موارد این قطعه قابل تعمیر است. با توجه به این که مادربرد لپ تاپ با تمامی اجزا در ارتباط است، ضروری است که تعمیر یا تعویض این قطعه توسط تکنسین های مجرب و با ابزار و تجهیزات مخصوص انجام شود.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed