اشتراک گذاری

تعویض هارد لپ تاپ ایسوس

تعویض هارد لپ تاپ ایسوس به دو دلیل انجام می شود. یا اینکه هارد دستگاه خراب شده و باید تعویض شود و یا اینکه حافظه داخلی لپ تاپ کافی نبوده و کاربر قصد ارتقای آن را دارد. در هر دو صورت باید قاب لپ تاپ باز شده و با برداشتن هارد قدیمی، هارد جدید جایگزین آن شود. همچنین پس از نصب هارد جدید باید آن را پارتیشین بندی کرده و ویندوز جدید بر روی آن نصب شود و فرآیند همگام سازی آن با دستگاه انجام گیرد.

تعویض هارد به خودی خود شاید کار راحتی به نظر برسد اما باید توجه داشته باشید که درصورت آشنا نبودن به این کار و بی احتیاطی در این فرآیند، احتمال خرابی در دستگاه وجود دارد. همچنین پس از تعویض هارد نیاز به انجام برخی تنظیمات وجود دارد که بهتر است توسط متخصصان خبره تعمیرات لپ تاپ انجام می شود. کارشناسان کارکشته مرکز سخت افزار ایران نه تنها در زمینه تعویض هارد از تخصص بالایی برخوردار هستند بلکه در زمینه تعمیر هارد لپ تاپ نیز دانش بالایی داشته و در این زمینه خدمات متنوعی به کاربران ارائه می کنند.

تعویض هارد لپ تاپ ایسوس

نشانه های خرابی هارد لپ تاپ ایسوس

یکی از اصلی‌ترین دلایل ارتقا یا تعویض هارد، معیوب شدن و یا از کار افتادن هارد دیسک لپ‌تاپ است که ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. از آنجا که هارد دیسک‌ها قطعاتی مکانیکی هستند در طول زمان و پس از گذشت مدتی از کارکرد دستگاه، سرانجام فرسوده خواهند شد. ولی شایع‌ترین دلیل برای از کار افتادن یک هارد قبل از سر آمدن عمر مفید، آسیب‌های فیزیکی مثل ضربه و تکان خوردن در زمانی که فعالیتی انجام می‌دهد می‌باشد.

همچنین از دیگر عوامل مؤثر بر خرابی هارد، می‌توان به نوسانات برق، حرارت بالا و همچنین فرسودگی کابل‌های اطلاعات اشاره کرد. رایج ترین ایرادی که هارد با آن مواجه می شود بدسکتور شدن است که معمولاً در سیستم های با عمر بالا بروز می کند. البته همیشه این عوامل باعث تعویض هارد لپ تاپ ایسوس نمی شوند بلکه در برخی از موارد، هارد در واحد تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس قابل تعمیر بوده و با استفاده از تجهیزات پیشرفته جراحی می گردد.

ارتقا و تعویض هارد لپ تاپ ایسوس

برخی از کاربران پس از خرید لپ تاپ ایسوس و استفاده از آن تصمیم می گیرند ظرفیت دستگاه ذخیره سازی لپ تاپ را افزایش دهند. خصوصاً با وجود حافظه های SSD و قابلیت های بیشتر آنها، کاربران برای تعویض هارد لپ تاپ بیشتر ترغیب می شوند. اگر می خواهید هارد را برای ارتقای سیستم تعویض کنید کافی است اطلاعات آن را از طریق کابل به هارد جدید انتقال دهید و آن را جایگزین هارد قدیمی خود کنید.

با تعویض هارد لپ تاپ ایسوس، علاوه بر افزایش حافظه دستگاه خود، شاهد سرعت قابل توجه لپ تاپ نیز خواهید شد. حافظه اس اس دی برخلاف هارد دیسک، یک حافظه مغناطیسی است و سرعت آن نیز چندین برابر هارد دیسک می باشد. این نوع حافظه نیز از نظر ظاهر و ابعاد همانند هارد دیسک لپ تاپ می باشد و براحتی می توان آن را جایگزین هارد دیسک لپ تاپ ایسوس کرد.

فیلم آموزش تعویض هارد لپ تاپ Asus

 تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس

اگر می خواهید برای تعمیر لپ تاپ ایسوس اقدام کنید، آن را به تعمیرکاران مرکز سخت افزار ایران بسپارید. این مرکز از مجهزترین مراکز تعمیر لپ تاپ در کشور بوده و طی سال ها تجربه و خدمت رسانی به هموطنان توانسته است رضایت خاطر و خرسندی مشتریان را به دست آورد. این مجموعه متشکل از کادر فنی، متخصص و زبردست، قادر است تمامی مشکلات لپ تاپ را شناسایی کرده و آن ها را برطرف کند. شما می توانید جهت تعمیر دستگاه خود با این مرکز تماس گرفته و سرویس های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

3.2/5(10 امتیاز)