اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسوس

اسپیکر لپ تاپ ایسوس قطعه ای از سیستم صوتی لپ تاپ می باشد که وظیفه خروجی صدای دستگاه را برعهده دارد. علاوه بر اسپیکر، کارت صدا و نرم افزار یا درایو صدا در لپ تاپ نیز در رابطه با تولید و خروج صدا از لپ تاپ نقش دارند. در صورتی که اسپیکر دچار مشکل شود و یا اینکه بر روی لپتاپ نباشد، هیچ صدایی از دستگاه شنیده نمی شود. همچنین اگر بلندگوی لپ تاپ مشکل داشته باشد ممکن است صدایی بی کیفیت همراه با خزخز کردن از آن بشنوید.

در برخی مواقع نیز تنها یکی از اسپیکرها کار کرده و دیگری صدایی تولید نمی کند. اسپیکر از قطعات داخلی لپ تاپ ایسوس است و برای دسترسی به آن باید قطعات مختلف را از مادربرد جدا کرد. اگر با مشکل صدا در اسپیکر لپ تاپ خود مواجه هستید و یا اینکه قصد تعویض اسپیکر را دارید، با این مطلب کارشناسان تعمیر لپ تاپ را همراهی کنید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید. مرکز سخت افزار ایران، واحد تعمیرات نمایندگی لپ تاپ ایسوس می باشد و تخصصی ترین خدمات تعمیر لپ تاپ ایسوس را به کاربران ارائه می دهد.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسوس

علائم خرابی اسپیکر لپ تاپ ایسوس

شاید آشکارترین علامت خرابی اسپیکر، صدا نداشتن آن باشد. با این حال همیشه صدا نداشتن اسپیکر به معنای خرابی صد در صدی اسپیکر نیست. ممکن است شل شدن سوکت، خرابی کارت صدای لپ تاپ و یا عدم نصب درایو، باعث صدا نداشتن اسپیکر لپ تاپ ایسوس باشد. برای این منظور بهتر است ابتدا وضعیت نصب درایو، کارت صدا و اتصالات اسپیکر را بررسی کرده و از درستی آنها اطمینان حاصل کنید.

خش داشتن صدا، صدا نداشتن یکی از اسپیکرها، خروج صدای غیرطبیعی و یا صدای خیلی ضعیف اسپیکر می تواند از دیگر علائم خرابی بلندگو لپ تاپ ایسوس باشد. برای حل مشکلات اسپیکر لپ تاپ باید آن را به متخصصان نمایندگی لپ تاپ ایسوس تحویل داده تا نسبت به رفع ایراد صدا نداشتن اسپیکر اقدام مناسب را انجام دهند. در این شرایط ممکن است اسپیکر تعمیر و یا تعویض شود. در ادامه مطلب این دو موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

این مقاله را از دست ندهید: آموزش بهبود کیفیت صدای لپ تاپ

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسوس

نگران نباشید! هزینه تعمیر اسپیکر لپ تاپ ASUS چندان زیاد نیست، کارشناسان فنی ما پس از تشخیص مشکل آن را برای شما تعمیر خواهند کرد. لازم به ذکر است،  هزینه تعویض اسپیکر نیز نسبت به تعویض قطعات دیگر، چندان زیاد نیست و در صورت نیاز به تعویض از قطعات اورجینال استفاده می شود. در تعمیر اسپیکر دو دسته تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری برای مشکل صدا نداشتن و یا کم بودن صدا روی لپ تاپ اعمال می شود. توجه داشته باشید در صورت خش خش کردن اسپیکر و ناهنجار بودن صدای آن، تعمیرات نرم افزاری پاسخگو نیست و باید اسپیکر را با روش های سخت افزاری تعمیر کرد.

تعمیر نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ ایسوس به نصب درایو و اعمال تنظیمات مربوط به صدا انجام می شود. این کار قبل از بازکردن لپ تاپ صورت می گیرد تا درصورت عدم رفع مشکل، از خرابی اسپیکر مطمئن شد. در مرحله بعد، لپ تاپ باز شده و اسپیکر برای انجام تعمیرات بیرون آورده می شود. اگر دلایلی مانند قطع اتصالات یا خرابی قطعات جزئی موجب خرابی اسپیکر باشد، کارشناسان آن را تعمیر می کنند. در غیراین صورت باید اسپیکر را تعویض کرد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی ایسوس برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان، بخشی را با همکاری مرکز سخت افزار ایران با نام نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس راه اندازی کرده است. با گذشت چندین سال از تأسیس این واحد و ارائه خدمات باکیفیت، اکنون مشتریان این مجموعه در سراسر کشور از خدمات بهره مند می شوند.

این موضوع نشان دهنده اعتماد و خرسندی کاربران از خدمات نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس می باشد. در این مرکز خدماتی همچون تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ، تعویض هارد و کارت گرافیک، تعمیر هارد لپ تاپ، تعمیر مادر برد، تعمیر مدار شارژ لپ تاپ، تعویض اسپیکر، رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ و خدماتی دیگر در زمینه تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ به کاربران عرضه می گردد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed