اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس در نمایندگی رسمی ایسوس

اهمیت برخی قطعات در لپ تاپ به حدی است که بدون وجود آن‌ها این دستگاه به وسیله‌ای بلااستفاده که دیگر نمی‌توان با آن کاری انجام داد تبدیل می‌شود. یکی از این قطعات صفحه نمایش یا همان ال سی دی لپ تاپ است که در صورت بروز آسیب‌دیدگی اجازه انجام هیچ کاری با لپ تاپ را به کاربر نمی‌دهد. به ندرت پیش می‌آید که اختلالات نرم‌افزاری موجب خرابی ال سی دی لپ تاپ شوند و اکثر اوقات این مشکلات سخت‌افزاری هستند که موجب آسیب‌دیدگی ال سی دی لپ تاپ می‌شوند. 

اگر دوست دارید بدانید که علائم و عوامل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس چیست؟ چگونه می‌توان از خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس جلوگیری کرد؟ و اینکه در چه صورتی امکان تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس وجود دارد. در این مقاله از نمایندگی ایسوس با تعمیر ال سی دی لپ تاپ و نکات جالبی در این مورد آشنا می شوید.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

علائم خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس چیست؟

خرابی هر یک از قطعات لپ تاپ با نشانه‌ها و علائم مشخصی همراه است که تعمیرکاران با توجه به آن‌ها تشخیص خواهند داد که کدام یک از قطعات لپ تاپ با مشکل مواجه شده‌ است. علائم و نشانه‌های خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس نیز به شرح زیر می‌باشند: (توجه داشته باشید که هر یک از این علائم زمانی رخ می‌دهند که خود لپ تاپ روشن است. روشن بودن لپ تاپ از صدای فن این دستگاه و روشن شدن چراغ‌های کلیدهای روی کیبورد آن مشخص می‌شود)

 • صفحه نمایش سیاه است و اگر لپ تاپ را تکان دهید می‌بینید که صفحه نمایش خاموش و روشن می‌شود.
 • تصویر ال سی دی لپ تاپ به شدت تاریک است و با بیشتر روشن بودن لپ تاپ تاریک‌تر هم می‌شود.
 • بعد از چند ثانیه از روشن بودن لپ تاپ تصویر آن صورتی یا تاریک می‌شود.
 • تصویر لپ تاپ چندین بار چشمک می‌زند.
 • سفید شدن صفحه نمایش لپ تاپ به صورت کامل.
 • سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس به صورت کامل.
 • قسمتی از تصویر به طور کامل سیاه می‌شود.
 • خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش لپ تاپ نمایش داده می‌شوند.

اجزای ال سی دی لپ تاپ

برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس و هر برند دیگری، باید مطابق با میزان آسیب دیدگی اجزای آن اقدام کرد. در حالت کلی نمایشگر لپ تاپ از اجزا و بخش های زیر تشکیل شده است:

MODULE ماژول

ماژول یا همان پنل، متشکل از تعداد زیادی سلول است که داخل هریک از سلولها، با کریستال مایع پر شده است. به دلیل وجود این کریستال مایع، ماژول می تواند نور را کنترل کند. درواقع می توان گفت که نور و رنگ تصاویر، مربوط به همین سلول هاست.

LIPS BOARD برد تغذیه

دومین جزء مهم ال سی دی لپ تاپ، LIPS BOARD یا برد تغذیه و اینورتر است. اين برد از دو قسمت با نام های Power Supply و Inverter تشکیل شده است. power supply ، كليه ولتاژهای لازم برای قسمت های مختلف را از ورودی دریافت می کند. اینورتر هم ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی لامپ های فلورسنت را میسازد. گاهی برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس و سایر برندها، کافی است این بخش ها ترمیم شده و یا تعویض گردند.

MAIN BOARD مین برد

یکی دیگر از اجزای نمایشگر لپ تاپ هم مین برد یا برد اصلی است که از آی سی مايكوم و آی سی پردازش تصوير و آی سی حافظه و مدارات تقسيم كننده ولتاژهاي لازم (2.5و3.3) ولت تشکیل شده است. هریک از آی سی ها هم بخش های مختلفی دارند که آسیب دیدگی یا خرابی آنها، موجب خرابی مین برد و در نتیجه، بروز مشکل در عملکرد نمایشگر می شود.

خدمات تخصصی نمایندگی ایسوس: تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

دلایل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس

می‌توان گفت که مهم‌ترین دلیل خرابی و آسیب‌دیدگی ال سی دی لپ تاپ ایسوس که در نتیجه منجر به تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس و حتی تعویض آن می‌شود، وارد شدن ضربه به ال سی دی این دستگاه است. علاوه‌بر این نوسان برق و همچنین آبخوردگی صفحه نمایش لپ تاپ نیز موجب خرابی آن می‌شود.

بنابراین توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد از وارد شدن ضربه به صفحه نمایش لپ تاپ خودداری کنید، از یک محافظ برق برای شارژ کردن لپ تاپ خود استفاده کنید و از اسپری کردن مایع تمیز کننده به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش لپ تاپ خودداری کنید تا دچار آبخوردگی و رطوبت نشود. فراموش نکنید ضربه‌خوردگی، آبخوردگی و همچنین نوسان برق تنها به ال سی دی این دستگاه آسیب وارد نمی‌کند بلکه ممکن است به برد اصلی و پاور لپ تاپ هم آسیب وارد کند.

در چه صورت راهی جزء تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس وجود ندارد؟

در صورتی که میزان ضربه وارد شده به ال سی دی لپ تاپ ایسوس به حدی باشد که موجب شکستگی و پیکسل سوختگی آن شود نمی‌توان توقع تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس را داشت. البته تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس به صورت دقیق و موشکافانه‌ای به بررسی ال سی دی آسیب‌دیده لپ تاپ می‌پردازند تا در صورتی که امکان تعمیر آن وجود داشت به صورت حرفه‌ای آن را تعمیر کنند. اما در غیر این صورت راهی جزء تعویض ال سی دی لپ تاپ برای آن‌ها وجود ندارد. بنابراین تعویض یا تعمیر ال سی دی لپ تاپ asus به میزان آسیب‌دیدگی ال سی دی لپ تاپ بستگی دارد که توسط تعمیرکاران نمایندگی ایسوس پس از کلی بررسی تشخیص داده می‌شود.

قیمت ال سی دی لپ تاپ ایسوس چقدر است؟

زمانی که دیگر امیدی به تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس نیست و حرف از تعویض ال سی دی این دستگاه زده می‌شود این سوال برای کاربران به وجود می‌آید که قیمت صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس چقدر است؟ نمی‌توان پاسخ قطعی به این سوال داد چرا که قیمت ال سی دی لپ تاپ ایسوس متناسب با هر یک از مدل‌های این دستگاه متغیر است. با این وجود اگر می‌خواهید از قیمت دقیق ال سی دی لپ تاپ خود مطلع شوید می‌توانید با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز قیمت دقیق صفحه نمایش لپ تاپ شما را متناسب با مدل آن به شما اعلام کنند.

این مقاله را از دست ندهید: چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود؟

هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

بیشتر افراد تصور می کنند که هزینه تعمیر نمایشگر لپ تاپ بالاست. البته این تصور تا حدی درست است. اما برای تعیین هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس به صورت دقیق تر، باید دستگاه به طور کامل عیب یابی شود. قیمت ترمیم این قطعه با توجه به نوع و شدت خرابی آن متفاوت است. اگر lcd شکسته باشد، معمولا قابل ترمیم نیست و باید آن را تعویض کرد. در این صورت هزینه تعمیرات نمایشگر لپ تاپ asus بالاتر بوده و شامل قیمت ال سی دی جدید هم می شود.

جلوگیری از خراب شدن ال سی دی لپ تاپ asus

همانطور که اشاره کردیم سه عامل شامل: وارد شدن ضربه به ال سی دی لپ تاپ، آبخوردگی و نوسان برق قاتل جان آن هستند. بنابراین تا جایی که می‌توانید از وارد شدن ضربه به ال سی دی لپ تاپ جلوگیری کنید و هنگام تمیز کردن صفحه نمایش آن مایع تمیزکننده را به صورت مستقیم بر روی آن اسپری نکنید چرا که دچار آبخوردگی می‌شود. برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ مایع تمیز کننده را بر روی دستمالی خشک و تمیز اسپری کرده و آن را بر روی مانیتور لپ تاپ بکشید. استفاده از محافظ برق را هم فراموش نکنید چرا که از بروز نوسان برق در لپ تاپ و آسیب‌دیدگی قطعات این دستگاه به ویژه ال سی دی آن جلوگیری می‌کند.

تعویض یا تعمیر LCD لپ تاپ ایسوس را به چه مرکزی بسپاریم؟

اگر ال سی دی لپ تاپ شما یا هر کدام از قطعات آن دچار مشکل شده‌اند و به تعمیر یا تعویض نیاز دارند می‌توانید از خدمات تعمیرات نمایندگی رسمی ایسوس استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات می‌توانید درخواست خود را برای استفاده از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل در همین وب سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست کارشناس مربوطه به آدرس مورد نظر شما اعزام شده لپ تاپ معیوب شده را از شما تحویل می‌گیرد و به واحد تعمیرات نمایندگی ایسوس منتقل می‌کند. در نهایت نیز پس از تعمیرات حرفه‌ای این دستگاه آن را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

علاوه‌بر این می‌توانید برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس، به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های این مرکز مراجعه کنید یا اینکه لپ تاپ معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی ایسوس در تهران ارسال کنید.

4.4/5(8 امتیاز)

2 دیدگاه. Leave new

 • David

  سلام
  من از نحوه بررسی و عیب یابی و تذکرات مهمی که موجب جلوگیری از صدمه زدن به LCD می‌شود بسیار خوشم آمد. اما سوالم اینه که اگر نیاز به تهیه lcd داشته باشم آیا شما می‌توانند آنرا تهیه و به سوئد ارسال کنید.

  پاسخ
  • مدیر

   سلام دوست عزیز ، جهت استعلام خدمات با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed