تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس در نمایندگی رسمی ایسوس

اهمیت برخی قطعات در لپ تاپ به حدی است که بدون وجود آن‌ها این دستگاه به وسیله‌ای بلااستفاده که دیگر نمی‌توان با آن کاری انجام داد تبدیل می‌شود. یکی از این قطعات صفحه نمایش یا همان ال سی دی لپ تاپ است که در صورت بروز آسیب‌دیدگی اجازه انجام هیچ کاری با لپ تاپ را به کاربر نمی‌دهد. به ندرت پیش می‌آید که اختلالات نرم‌افزاری موجب خرابی ال سی دی لپ تاپ شوند و اکثر اوقات این مشکلات سخت‌افزاری هستند که موجب آسیب‌دیدگی ال سی دی لپ تاپ می‌شوند. اگر دوست دارید بدانید که علائم و عوامل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس چیست؟ چگونه می‌توان از خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس جلوگیری کرد؟ و اینکه در چه صورتی امکان تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس وجود دارد ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

علائم خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس چیست؟

خرابی هر یک از قطعات لپ تاپ با نشانه‌ها و علائم مشخصی همراه است که تعمیرکاران با توجه به آن‌ها تشخیص خواهند داد که کدام یک از قطعات لپ تاپ با مشکل مواجه شده‌ است. علائم و نشانه‌های خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس نیز به شرح زیر می‌باشند: (توجه داشته باشید که هر یک از این علائم زمانی رخ می‌دهند که خود لپ تاپ روشن است. روشن بودن لپ تاپ از صدای فن این دستگاه و روشن شدن چراغ‌های کلیدهای روی کیبورد آن مشخص می‌شود)

  • صفحه نمایش سیاه است و اگر لپ تاپ را تکان دهید می‌بینید که صفحه نمایش خاموش و روشن می‌شود.
  • تصویر ال سی دی لپ تاپ به شدت تاریک است و با بیشتر روشن بودن لپ تاپ تاریک‌تر هم می‌شود.
  • بعد از چند ثانیه از روشن بودن لپ تاپ تصویر آن صورتی یا تاریک می‌شود.
  • تصویر لپ تاپ چندین بار چشمک می‌زند.
  • سفید شدن صفحه نمایش لپ تاپ به صورت کامل.
  • سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ به صورت کامل.
  • قسمتی از تصویر به طور کامل سیاه می‌شود.
  • خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش لپ تاپ نمایش داده می‌شوند.

چه مواردی موجب خرابی  و تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس می‌شوند؟

می‌توان گفت که مهم‌ترین دلیل خرابی و آسیب‌دیدگی ال سی دی لپ تاپ ایسوس که در نتیجه منجر به تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس و حتی تعویض آن می‌شود، وارد شدن ضربه به ال سی دی این دستگاه است. علاوه‌بر این نوسان برق و همچنین آبخوردگی صفحه نمایش لپ تاپ نیز موجب خرابی آن می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد از وارد شدن ضربه به صفحه نمایش لپ تاپ خودداری کنید، از یک محافظ برق برای شارژ کردن لپ تاپ خود استفاده کنید و از اسپری کردن مایع تمیز کننده به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش لپ تاپ خودداری کنید تا دچار آبخوردگی و رطوبت نشود. فراموش نکنید ضربه‌خوردگی، آبخوردگی و همچنین نوسان برق تنها به ال سی دی این دستگاه آسیب وارد نمی‌کند بلکه ممکن است به برد اصلی و پاور لپ تاپ هم آسیب وارد کند.

در چه صورت راهی جزء تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس وجود ندارد؟

در صورتی که میزان ضربه وارد شده به ال سی دی لپ تاپ ایسوس به حدی باشد که موجب شکستگی و پیکسل سوختگی آن شود نمی‌توان توقع تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس را داشت. البته تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس به صورت دقیق و موشکافانه‌ای به بررسی ال سی دی آسیب‌دیده لپ تاپ می‌پردازند تا در صورتی که امکان تعمیر آن وجود داشت به صورت حرفه‌ای آن را تعمیر کنند. اما در غیر این صورت راهی جزء تعویض ال سی دی لپ تاپ برای آن‌ها وجود ندارد. بنابراین تعویض یا تعمیر ال سی دی لپ تاپ asus به میزان آسیب‌دیدگی ال سی دی لپ تاپ بستگی دارد که توسط تعمیرکاران نمایندگی ایسوس پس از کلی بررسی تشخیص داده می‌شود.

قیمت ال سی دی لپ تاپ ایسوس چقدر است؟

زمانی که دیگر امیدی به تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس نیست و حرف از تعویض ال سی دی این دستگاه زده می‌شود این سوال برای کاربران به وجود می‌آید که قیمت صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس چقدر است؟ نمی‌توان پاسخ قطعی به این سوال داد چرا که قیمت ال سی دی لپ تاپ ایسوس متناسب با هر یک از مدل‌های این دستگاه متغیر است. با این وجود اگر می‌خواهید از قیمت دقیق ال سی دی لپ تاپ خود مطلع شوید می‌توانید با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز قیمت دقیق صفحه نمایش لپ تاپ شما را متناسب با مدل آن به شما اعلام کنند.

چگونه می‌توان از خراب شدن ال سی دی لپ تاپ ایسوس جلوگیری کرد؟

همانطور که اشاره کردیم سه عامل شامل: وارد شدن ضربه به ال سی دی لپ تاپ، آبخوردگی و نوسان برق قاتل جان آن هستند. بنابراین تا جایی که می‌توانید از وارد شدن ضربه به ال سی دی لپ تاپ جلوگیری کنید و هنگام تمیز کردن صفحه نمایش آن مایع تمیزکننده را به صورت مستقیم بر روی آن اسپری نکنید چرا که دچار آبخوردگی می‌شود. برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ مایع تمیز کننده را بر روی دستمالی خشک و تمیز اسپری کرده و آن را بر روی مانیتور لپ تاپ بکشید. استفاده از محافظ برق را هم فراموش نکنید چرا که از بروز نوسان برق در لپ تاپ و آسیب‌دیدگی قطعات این دستگاه به ویژه ال سی دی آن جلوگیری می‌کند.

تعویض یا تعمیر LCD لپ تاپ ایسوس را به چه مرکزی بسپاریم؟

اگر ال سی دی لپ تاپ شما یا هر کدام از قطعات آن دچار مشکل شده‌اند و به تعمیر یا تعویض نیاز دارند می‌توانید از خدمات تعمیرات نمایندگی رسمی ایسوس استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات می‌توانید درخواست خود را برای استفاده از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل در همین وب سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست کارشناس مربوطه به آدرس مورد نظر شما اعزام شده لپ تاپ معیوب شده را از شما تحویل می‌گیرد و به واحد تعمیرات نمایندگی ایسوس منتقل می‌کند. در نهایت نیز پس از تعمیرات حرفه‌ای این دستگاه آن را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

علاوه‌بر این می‌توانید برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس، به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های این مرکز مراجعه کنید یا اینکه لپ تاپ معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی ایسوس در تهران ارسال کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+