اشتراک گذاری

تعویض باتری تبلت ایسوس

فرقی نمی کند که رفتار دوستانه ای با تبلت خود داشته باشید یا دائم در حال بازی کردن با این دستگاه حتی زمانی که در حال شارژ شدن است باشید، به هر حال چه دیر چه زود باتری این دستگاه مانند هر دستگاه دیگری خراب شده و نیاز به تعویض خواهد داشت؛ چراکه باتری یک قطعه مصرفی است که بعد از گذشت مدتی کارایی و عمر مفید خود را از دست می دهد و نیاز به تعویض دارد.

اما سوال مهمی که در این زمینه مطرح می شود این است که از کجا بفهمیم عمر باتری تبلت به پایان رسیده است و باید تعویض شود؟ در ادامه این مطلب علائمی که نشان می دهند زمان تعویض باتری تبلت ایسوس رسیده است را بررسی خواهیم کرد.

تعویض باتری تبلت ایسوس

علائم تعویض باتری تبلت ایسوس

  • باتری تبلت ایسوس شارژ نگه نمی‌ دارد

یکی از رایج‌ترین نشانه‌های خرابی باتری تبلت که اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، کاهش بازدهی باتری است. به گونه‌ای که پس از فول شارژ شدن باتری تبلت، حتی یک ساعت هم شارژ نگه نمی‌دارد و حتی اصلا تبلت شارژ نمی شود. اگر باتری تبلت شما هم به این مسئله دچار شده است بهتر است سریعا از شر آن خلاص شوید.

  • باتری تبلت به شدت داغ می کند

اگر در حین کار کردن با تبلت حس می‌کنید که پشت این دستگاه به شدت داغ شده است به گونه‌ای که این مشکل به صورت پیاپی رخ می‌دهد، مطمئن باشید که زمان تعویض باتری تبلت ایسوس رسیده است. در چنین شرایطی سعی کنید سریعا برای تعویض باتری تبلت خود اقدام کنید چراکه گرمای بیش از اندازه باتری می‌تواند موجب گرم شدن سایر قطعات تبلت و درنتیجه آسیب‌دیدگی آن‌ها شود.

  • تبلت ایسوس ناگهان خاموش می‌شود

خاموش شدن ناگهانی تبلت نشان می‌دهد که باتری تبلت شما اوضاع و احوال بحرانی دارد چراکه توان اجرای برنامه ‌هایی که بر روی آن باز کردید را ندارد. از این‌رو موجب می‌شود که تبلت شما ناگهان خاموش شود. در این صورت بهتر است به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس مراجعه کنید تا تکنسین های این مرکز نسبت به تعویض باتری تبلت ایسوس اقدام کنند.

تعمیر باتری تبلت ایسوس

تعمیر باتری تبلت Asus به نسبت سایر سرویس‌های مرتبط با این دستگاه، کار چندان پیچیده‌ای نیست؛ برای تعمیر این بخش از تبلت، کافی است تا پس از اطمینان از خرابی باتری، قاب پشتی تبلت باز گردد و باتری مستهلک تبلت با یک نمونه نو جایگزین شود؛ این تمام کاری است که جهت تعمیر باتری تبلت Asus می‌بایست انجام شود. اما در تعمیر باتری تبلت ایسوس ، آنچه که مهم است عیب‌یابی صحیح دستگاه و تشخیص نوع اشکال پیش آمده در باتری –یعنی سخت افزاری و یا نرم افزاری بودن اشکال- است.

توجه به این موارد سبب می‌گردد تا فرآیندی صحیح جهت تعمیر باتری تبلت ایسوس اتخاذ گردد و از دستکاری سایر قطعات تبلت خودداری گردد. در هر حال شما کاربران گرامی در صورت بروز اشکال در عملکرد باتری تبلت ایسوس خود می‌توانید پس از مراجعه به نمایندگی ایسوس و حضور در واحد تخصصی تعمیر باتری تبلت ایسوس ، پیشرفته‌ترین و کارامدترین سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید.

تعمیر باتری تبلت ایسوس

تعویض باتری تبلت ایسوس چگونه است؟

تعویض باتری تبلت ایسوس اصلا کار سختی نیست، حتی خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید؛ به گونه ای که باید درب پشت تبلت را باز کرده و باتری جدید را جایگزین باتری قدیمی بکنید. منتهی برای اطمینان از اینکه هیچ آسیبی به تبلت شما وارد نشود و پروسه تعویض باتری تبلت به بهترین شکل ممکن انجام شود، بهتر است این کار را به تکنسین های متخصص نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس بسپارید.

جهت انجام این کار هم می توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه های نمایندگی ایسوس مراجعه کنید و هم از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل این مرکز استفاده کنید.

علائم خرابی باتری تبلت ایسوس

خرابی باتری تبلت Asus نشانه‌هایی دارد که به ما کمک می‌کنند بروز این اشکال در دستگاه را هر چه سریع‌تر تشخیص دهیم و جهت تعمیر باتری تبلت ایسوس خود اقدام نماییم. برای مثال اگر تبلت مورد استفاده ما در طول روزهای اخیر نمی‌تواند شارژ دریافتی را به خوبی نگه دارد و یا اصلا شارژ نمی‌شود این احتمال وجود دارد که اشکالاتی در باتری آن بوجود آمده باشد. البته این نشانه‌ها در صورتی دال بر خرابی باتری خواهند بود که مکرراً و در دفعات متعدد مشاهده شوند.

به عبارتی دیگر اگر یکی از نشانه‌ها، تنها یک بار، در تبلت شما ظاهر شد نمی‌توان به قطع گفت که اشکال پیش آمده به دلیل خرابی باتری تبلت است. برخی دیگر از نشانه‌هایی که در صورت تکرار و تداوم می‌توانند علامتی برای خرابی باتری تبلت باشند عبارتند از: خاموش شدن ناگهانی و خودبخودی تبلت، هنگ کردن تبلت، به هم ریختگی تنظیمات ساعت و تاریخ و در نهایت خالی شدن سریع شارژ دستگاه. توصیه می شود در صورت مشاهده هر یک از این موارد، جهت بررسی دستگاه و دریافت خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر باتری تبلت ایسوس به نمایندگی ایسوس مراجعه نمایید.

5/5(1 امتیاز)