اشتراک گذاری

تعویض باتری تبلت ایسوس

فرقی نمی کند که رفتار دوستانه ای با تبلت خود داشته باشید یا دائم در حال بازی کردن با این دستگاه حتی زمانی که در حال شارژ شدن است باشید، به هر حال چه دیر چه زود باتری این دستگاه مانند هر دستگاه دیگری خراب شده و نیاز به تعویض خواهد داشت؛ چراکه باتری یک قطعه مصرفی است که بعد از گذشت مدتی کارایی و عمر مفید خود را از دست می دهد و نیاز به تعویض دارد. اما سوال مهمی که در این زمینه مطرح می شود این است که از کجا بفهمیم عمر باتری تبلت به پایان رسیده است و باید تعویض شود؟ در ادامه این مطلب علائمی که نشان می دهند زمان تعویض باتری تبلت ایسوس رسیده است را بررسی خواهیم کرد.

علائمی که نشان می دهند باتری تبلت ایسوس به پایان راه رسیده است

  • باتری تبلت ایسوس شارژ نگه نمی‌ دارد

یکی از رایج‌ترین نشانه‌های خرابی باتری تبلت که اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، کاهش بازدهی باتری است. به گونه‌ای که پس از فول شارژ شدن باتری تبلت، حتی یک ساعت هم شارژ نگه نمی‌دارد و حتی اصلا تبلت شارژ نمی شود. اگر باتری تبلت شما هم به این مسئله دچار شده است بهتر است سریعا از شر آن خلاص شوید.


  • باتری تبلت به شدت داغ می کند

اگر در حین کار کردن با تبلت حس می‌کنید که پشت این دستگاه به شدت داغ شده است به گونه‌ای که این مشکل به صورت پیاپی رخ می‌دهد، مطمئن باشید که زمان تعویض باتری تبلت ایسوس رسیده است. در چنین شرایطی سعی کنید سریعا برای تعویض باتری تبلت خود اقدام کنید چراکه گرمای بیش از اندازه باتری می‌تواند موجب گرم شدن سایر قطعات تبلت و درنتیجه آسیب‌دیدگی آن‌ها شود.


  • تبلت ایسوس ناگهان خاموش می‌شود

خاموش شدن ناگهانی تبلت نشان می‌دهد که باتری تبلت شما اوضاع و احوال بحرانی دارد چراکه توان اجرای برنامه ‌هایی که بر روی آن باز کردید را ندارد. از این‌رو موجب می‌شود که تبلت شما ناگهان خاموش شود. در این صورت بهتر است به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس مراجعه کنید تا تکنسین های این مرکز نسبت به تعویض باتری تبلت ایسوس اقدام کنند.

تعویض باتری تبلت ایسوس

دلیل اصلی خراب شدن باتری تبلت ایسوس چیست؟

همانطور که اشاره کردیم خراب شدن و تعویض باتری تبلت ایسوس پس از مدت زمانی، کاملا بدیهی است اما چرا گاهی اوقات باتری تبلت، خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنیم خراب می‌شود؟

پاسخ این سوال در استفاده نادرست از باتری این دستگاه است. درواقع زمانی که مانند اکثر کاربران تبلت اجازه می‌دهید شارژ باتری تبلت به صفر درصد برسد سپس آن را شارژ می‌کنید، طول عمر باتری کاهش پیدا می‌کند. یا زمانی که ابتدا شارژر تبلت را به تبلت وصل می‌کنید و سپس دو شاخه را به پریز می‌زنید، نوسان برق موجب خرابی باتری تبلت می‌شود. از این‌رو بهتر است تا اتمام شارژ باتری تبلت منتظر نمانید و زمانی که شارژ آن به 20 درصد رسید آن را شارژ کنید. علاوه‌بر این ابتدا دو شاخه را به برق متصل کنید و سپس آن را به تبلت متصل کنید تا نوسان جریان برقی که به طور ناگهانی وارد کابل شارژر می‌ شود موجب خرابی باتری تبلت نشود.

تعویض باتری تبلت ایسوس چگونه است؟

تعویض باتری تبلت ایسوس اصلا کار سختی نیست، حتی خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید؛ به گونه ای که باید درب پشت تبلت را باز کرده و باتری جدید را جایگزین باتری قدیمی بکنید. منتهی برای اطمینان از اینکه هیچ آسیبی به تبلت شما وارد نشود و پروسه تعویض باتری تبلت به بهترین شکل ممکن انجام شود، بهتر است این کار را به تکنسین های متخصص نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس بسپارید. جهت انجام این کار هم می توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه های نمایندگی ایسوس مراجعه کنید و هم از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل این مرکز استفاده کنید.

5/5(1 امتیاز)