اشتراک گذاری

علت شارژ نشدن تبلت ایسوس چیست؟

چرا تبلت ایسوس شارژ نمی‌شود؟ گاهی‌اوقات با وجود اینکه تبلت را به پریز برق می‌زنیم تا شارژ شود، به هیچ‌وجه شارژ نمی‌شود. به نظر شما مشکل از کجاست؟ آیا کابل شارژ یا آداپتور تبلت خراب است؟ یا تبلت مشکل سخت‌افزاری دارد؟ اگر شما هم با مشکل شارژ نشدن تبلت مواجه شده‌اید، ادامه این مطلب را دنبال کنید تا با دلایل مهمی که موجب بروز چنین مشکلی می‌شوند، آشنا شوید.

شارژ نشدن تبلت

بررسی دلایل شارژ نشدن تبلت ایسوس

مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس گاهی‌اوقات هیچ ربطی به خود این دستگاه ندارد و به دلایل ساده‌ای مانند: خرابی پریز برق، خرابی کابل شارژ یا آداپتور به وجود می‌آید. اما گاهی‌اوقات هم به دلایل خیلی جدی مانند: خرابی باتری تبلت یا سوکت شارژ آن به وجود می‌آید که در این صورت نیاز به عیب‌یابی تخصصی دارد تا اگر مشکل از باتری این دستگاه است، تعویض گردد و اگر مشکل از سوکت شارژ آن است، تعمیر یا تعویض شود. در ادامه تک تک این دلایل را بررسی خواهیم کرد. که عبارتند از:

  1. خرابی پریز برق
  2. خرابی کابل شارژ تبلت ایسوس
  3. خرابی آداپتور تبلت 
  4. خرابی باتری تبلت ایسوس
  5. خرابی سوکت شارژ تبلت ایسوس

1. خرابی پریز برق

همانطور که اشاره کردیم مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس گاهی‌اوقات هیچ ربطی به خود این دستگاه ندارد چراکه امکان دارد پریز برق به مشکل خرده باشد. بنابراین اولین کاری که باید بکنید این است که از سالم بودن پریز برق خود مطمئن شوید. برای انجام این کار یا می‌توانید یک وسیله الکترونیکی دیگر را به همان پریز متصل کنید یا اینکه تبلت خود را روی پریزهای دیگر هم تست کنید. اگر تبلت شما بدون هیچ مشکلی شارژ شد یعنی اینکه مشکل از پریز برق بوده است اما اگر باز هم شارژ نشد باید به سراغ روش‌های بعدی بروید تا بتوانید مشکل آن را حل کنید.

2. خرابی کابل شارژ تبلت

یکی از لوازم جانبی تبلت که تقریبا زود به زود خراب می‌شود، کابل شارژ این دستگاه است. امکان دارد کابل شارژ تبلت شما از داخل دچار قطعی شده باشد و همین مسئله موجب شارژ نشدن تبلت شما شود. با این وجود بهتر است از کابل شارژ دیگری برای شارژ کردن تبلت ایسوس استفاده کنید. اگر با این کار موفق به شارژ کردن این دستگاه شدید یعنی اینکه کابل شارژ شما خراب شده است. در غیر این صورت مشکل از کابل شارژ نیست.

درمورد سایر ایرادات تبلت هم مطالعه کنید: علت روشن نشدن تبلت چیست؟

3. خرابی آداپتور تبلت

جدا از خرابی پریز برق و کابل شارژ که موجب شارژ نشدن تبلت ایسوس می‌شوند، خرابی آداپتور تبلت نیز عامل دیگری است که مانع از شارژ شدن تبلت می‌شود. شاید عمر آداپتور تبلت شما به پایان رسیده باشد و لازم باشد که یک آداپتور جدید بخرید. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از آداپتور تبلت است باید این دستگاه را به آداپتور دیگری وصل کنید. اگر موفق شدید تبلت ایسوس را با آداپتور دیگری شارژ کنید یعنی اینکه مشکل از آداپتور شماست و باید به فکر خرید یک آداپتور جدید برای تبلت خود باشید. اما اگر تبلت شما با آداپتور دیگری هم شارژ نشد یعنی اینکه مشکل از خود این دستگاه است نه آداپتور آن.

دلیل شارژ نشدن تبلت ایسوس

4. خرابی باتری تبلت

درصورتی که هیچ یک از عواملی که به آن‌ها اشاره کردیم دلیل شارژ نشدن تبلت ایسوس نبودند یعنی اینکه این مشکل کمی جدی‌تر از آنچه که ما فکر می‌کنیم است. امکان دارد باتری تبلت شما خراب شده باشد. البته خرابی باتری تبلت، مشکلی نیست که یک دفعه خودش را نشان دهد. اگر قبل از اینکه تبلت شما شارژ نشود، دائم با مشکل زود خالی شدن شارژ باتری این دستگاه دست و پنجه نرم می‌کردید به این معناست که باتری این دستگاه از قبل به مشکل خرده بوده است و اکنون با شارژ نشدن تبلت، نشان می‌دهد که به پایان عمر خود رسیده است. اما اگر باتری تبلت شما سالم است یا به تازگی آن را عوض کرده‌اید، مشکل شارژ نشدن این دستگاه نمی‌تواند از باتری آن باشد.

5. خرابی سوکت شارژ تبلت

جدا از خراب شدن باتری تبلت، خراب شدن سوکت شارژ این دستگاه نیز عامل سخت‌افزاری دیگری است که موجب شارژ نشدن تبلت می‌شود. درواقع اگر هیچ یک از مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم دلیل اصلی شارژ نشدن این دستگاه نباشند، به عنوان آخرین عامل می‌توان به خراب شدن سوکت شارژ تبلت اشاره کرد که این مشکل نیز می‌تواند به دلیل نفوذ رطوبت به تبلت و وارد شدن ضربه به آن باشد. در این صورت بهتر است تبلت خود را جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی به نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس بسپارید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed