جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش ریست فکتوری تبلت ایسوس

ریست فکتوری تبلت، آخرین امید برای رفع مشکل هنگ کردن تبلت، کند شدن این دستگاه و خلاص شدن از شر ویروس‌هایی است که در آن رخنه کرده‌اند. چراکه برخی مواقع هر کاری از دستمان برمی‌آید از خالی کردن حافظه داخلی تبلت گرفته تا حذف کردن برنامه‌هایی که به آن‌ها نیازی نداریم و ویروس‌کشی این دستگاه، انجام می‌دهیم اما باز هم نمی‌توانیم مشکل کند شدن سرعت تبلت یا هنگ کردن آن را برطرف کنیم. در چنین مواقعی که همه راه‌ها را رفته‌ایم و نتوانستیم کاری برای تبلت خود انجام دهیم، بهترین و البته آخرین روشی که می‌توانیم امتحان کنیم، ریست فکتوری تبلت است.

با ریست فکتوری تبلت همه تنظیمات آن به حالت کارخانه بازمی‌گردند و تمامی اطلاعات شما از روی این دستگاه پاک می شوند. بنابراین حتماً باید قبل از ریست فکتوری تبلت، از اطلاعات خود بر روی این دستگاه بکاپ یا نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر نمی‌دانید که چطور باید تبلت خود را ریست فکتوری کنید، ادامه این مطلب را که درخصوص آموزش ریست فکتوری تبلت ایسوس دنبال کنید.

ریست فکتوری تبلت ایسوس

مراحل آموزش ریست فکتوری تبلت ایسوس

شما به دو روش می‌توانید تبلت خود را ریست فکتوری کنید. اولین روش برای ریست فکتوری تبلت ایسوس این است که از تنظیمات این دستگاه استفاده کنید و دومین روش هم برای انجام این کار این است که از منوی ریکاوری در تبلت خود استفاده کنید. روش اول یعنی ریست فکتوری از طریق تنظیمات تبلت برای زمانی است که این دستگاه مشکل نرم‌افزاری نداشته باشد و بتوانید به راحتی وارد تنظیمات آن شوید. اما روش دوم یعنی استفاده از منوی ریکاوری برای زمانی است که تبلت شما مشکل نرم‌افزاری دارد و این امکان برای شما وجود ندارد که وارد تنظیمات آن شوید. در ادامه آموزش ریست فکتوری تبلت ایسوس به بررسی هر کدام از این دو روش می پردازیم.

این مقاله را زا دست ندهید: دلیل هنگ کردن تبلت ایسوس چیست؟

  • ریست فکتوری تبلت از تنظیمات دستگاه

همانطور که اشاره کردیم اگر تبلت شما مشکل نرم‌افزاری ندارد و به راحتی می‌توانید وارد تنظیمات آن شوید، می‌توانید از طریق تنظیمات تبلت، این دستگاه را ریست فکتوری کنید. مراحل ریست فکتوری تبلت از طریق تنظیمات آن به شرح زیر است:

  • وارد تنظیمات یا Settings تبلت خود شوید.
  • در بخش تنظیمات به دنبال Backup & Reset بگردید و وارد آن شوید.
  • در این بخش گزینه Factory Data Reset را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
برگرداندن تبلت ایسوس به تنظیمات کارخانه
  • در این قسمت یک هشدار برای شما نمایش داده می‌شود که اگر دستگاهتان را ریست فکتوری کنید تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. همانطور که اشاره کردیم باید قبل از ریست فکتوری تبلت از تمامی اطلاعات خود بکاپ بگیرید. در این مرحله با انتخاب گزینه Reset در انتهای صفحه می توانید تصمیم خود را نهایی کنید تا پروسه ریست فکتوری تبلت ایسوس آغاز شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: نشانه های هک شدن تبلت ایسوس چیست؟

  • ریست کردن تبلت ایسوس از منوی ریکاوری

دومین روشی که تصمیم داریم در آموزش ریست فکتوری تبلت ایسوس به آن اشاره کنیم، ریست فکتوری تبلت از منوی ریکاوری است. همانطور که اشاره کردیم درصورتی که تبلت شما با مشکل نرم‌افزاری مواجه شده باشد و این امکان برای شما وجود نداشته باشد که به بخش تنظیمات آن بروید، مجبور می‌شوید از این روش برای ریست فکتوری آن استفاده کنید. برای ریست فکتوری تبلت با استفاده از این روش باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • تبلت ایسوس را خاموش کنید.
  • با نگه‌داشتن دو کلید Power و افزایش صدا به صورت هم‌زمان و به مدت 5 ثانیه وارد منوی ریکاوری تبلت شوید.
  • بعد از وارد شدن به منوی ریکاوری تبلت ایسوس با کلیدهای افزایش و کاهش صدا بین گزینه‌های منو جابجا شوید تا به گزینه Reboot System Now برسید. سپس با فشار دادن کلید پاور این گزینه را انتخاب کنید.
asus ریست کردن تبلت
  • حالا از شما خواسته می‌شود که تصمیم خود را با انتخاب گزینه Yes تایید کنید. سپس پروسه ریست فکتوری تبلت آغاز خواهد شد. توجه داشته باشید که ممکن است این پروسه کمی به طول بیانجامد از این‌رو نباید تبلت خود را خاموش کنید. از طرفی قبل از انجام ریست فکتوری مطمئن شوید که تبلت شما به اندازه کافی شارژ باتری داشته باشد تا در حین انجام پروسه ریست فکتوری خاموش نشود و دست شما را توی پوست گردو نگذارد.

درصورتی که در حین دنبال کردن مراحل ریست فکتوری تبلت ایسوس به مشکل خوردید، می‌توانید از کارشناسان نمایندگی تبلت ایسوس کمک بگیرید.

4.1/5(14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed