اشتراک گذاری

بررسی دلایل دانلود نکردن لپ تاپ و روش های رفع آن

در برخی مواقع لپ تاپ هایی از برند های متفاوت دچار مشکلاتی می شوند که به دنبال آن قادر به دانلود کردن فایل های مختلف نیستند. در نتیجه برای بسیاری از کاربران این پرسش مطرح می شود که دلیل دانلود نکردن لپ تاپ چیست و چطور می توانند مشکل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ شان را برطرف کنند. گاهی اوقات بروز این مشکل ارتباط مستقیمی به خود لپ تاپ ندارد و تنها به دلیل عدم اتصال به اینترنت یا ضعیف بودن سیگنال دهی وای فای، لپ تاپ قادر به دانلود کردن فایل های مختلف نیست.

اما با این حال ممکن است برخی اختلالات و مشکلات خود سیستم هم دلیل دانلود نشدن فایل های مختلف باشند. گزینه های داخلی خود سیستم می توانند مانع دانلود فایل شده و در نتیجه لپ تاپ را برای دانلود کردن برنامه و فایل های مختلف غیر فعال کند. در ادامه با بررسی تمام این موارد و دلایل به صورت مجزا، به روش های رفع مشکل دانلود نکردن لپ تاپ می پردازیم.

دانلود نکردن لپ تاپ

راه کار های رفع مشکل دانلود نکردن لپ تاپ چیست؟

همان طور که گفته شد، دلایل مختلفی می تواند موجب دانلود نشدن فایل در لپ تاپ مورد نظر شود. گزینه هایی مانند آنتی ویروس، برنامه دانلود منیجر، ارور های امنیتی سیستم، به روز نبودن سیستم عامل، مشکلات پروکسی و فیلتر شکن از جمله این دلایل است. بنا به این که کدام یک دلیل دانلود نکردن لپ تاپ است، روش رفع مشکل نیز متفاوت خواهد بود.

بروز مشکل در اتصال به اینترنت

در برخی مواقع تنها دلیل دانلود نکردن لپ تاپ، مشکل در اتصال به اینترنت است. خصوصا در مواردی که از مودم وای فای استفاده می شود، به دلایل مختلف مانند قطع شدن اینترنت، تمام شدن بسته یا ضعف در سیگنال دهی در دانلود فایل ها اختلال ایجاد می شود. علاوه بر این گاهی نیز مشکل در اتصال لپ تاپ به وای فای است. برای مثال می توان به مشکلات اتصال به شبکه وای فای در ویندوز 11 اشاره کرد. در این شرایط باید روش ها و نکات نحوه اتصال به وای فای را دنبال کرد.

دانلود نکردن لپ تاپ به دنبال اقدامات امنیتی

در برخی مواقع دلیل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ شما به دلیل اقدامات امنیتی سیستم در برابر ویروس ها و بد افزار های مختلف است. سیستم های کامپیوتری همیشه در معرض خطر حمله بد افزار ها و ویروس های مخرب هستند. با مراجعه کاربر به سایت های ناشناخته و تلاش برای دانلود برخی فایل ها و برنامه ها، ویروس ها در آستانه نفوذ به سیستم هستند. طراحی نرم افزاری و امنیتی لپ تاپ به گونه ای است که تا جای ممکن جلوی این حملات را بگیرد و مانع دانلود یا نصب برنامه هایی با منبع نامشخص شود.

در نتیجه به دلیل نا امن بودن یا غیر مجاز بودن فایل مورد نظر است که امکان دانلود آن ها در لپ تاپ وجود ندارد. در صورتی که مشکل دانلود نکردن لپ تاپ به دلیل اقدامات امنیتی باشد، نباید در برابر آن کاری انجام داد. بسیاری از این فایل ها با منبع نامشخص می توانند به سیستم آسیب برسانند و عملکرد لپ تاپ را کند کرده و آن را مختل کنند.

بروز باگ های نرم افزاری

برخی مواقع دلیل دانلود نکردن لپ تاپ به دنبال یک سری اختلالات نرم افزاری یا باگ های سیستم عامل است. در این جا باید با بررسی جست و جوی سیستم، دلیل بروز مشکل را مشخص کرد تا بتوان برای رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. مواردی مانند به روز رسانی سیستم عامل یا درایور ها، به روز رسانی مرورگر و مواردی از این دست می تواند به رفع مشکل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ مورد نظر کمک کند.

دانلود نکردن لپ تاپ

دانلود نکردن لپ تاپ به دلیل مشکلات دانلود منیجر

اگر در سیستم خود از برنامه دانلود منیجر برای دانلود کردن فایل ها و برنامه های مختلف استفاده می کنید، همین برنامه می تواند عامل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ شما باشد. در صورت به روز نبودن دانلود منیجر، نداشتن نسخه به کرک دانلود منیجر و منقضی شدن نسخه نصب شده روی سیستم، به احتمال بسیار زیاد در زمان دانلود فایل ها و برنامه های مختلف سیستم ارور می دهد و قادر به دانلود آن ها نیست.

با دانلود نسخه جدید دانلود منیجر و به روز رسانی آن یا استفاده از کرک دانلود منیجر می توان مشکل را برطرف کرد. در صورتی که نسخه مورد استفاده دچار مشکل شده باشد، بهتر است آن را حذف کرده و یک نسخه جدید و به روز شده را روی لپ تاپ خود نصب کنید. سایر برنامه های دانلود می توانند با دانلود منیجر تداخل عمل پیدا کنند و همین امر هم می تواند موجب دانلود نکردن لپ تاپ شود. بنابراین مطمئن شوید که تنها از نسخه به روز و سالم دانلود منیجر برای دانلود فایل ها و برنامه های مختلف استفاده می کنید.

ارور های دانلود منیجر و دانلود نشدن فایل ها در برخی مرورگر ها

گاهی نیز خود دانلود منیجر مشکلی ندارد. در حالی که برنامه کاملا آپدیت شده و کرک مناسب آن نیز دانلود و نصب شده است، اما دانلود منیجر برای دانلود برخی از فرمت های فایل ها و همچنین دانلود در یک سری از مرورگر ها مشکل دارد و ارور می دهد. یک سری از فرمت ها در لیست دانلود برنامه دانلود منیجر وجود ندارد. به همین دلیل اگر این فایل ها برای دانلود مد نظر باشند، دانلود منیجر قادر به دانلود آن ها نخواهد بود.

برای رفع مشکل باید در بخش تنظیمات دانلود منیجر، وارد بخش فرمت فایل ها شد و آن فرمت هایی که باید دانلود شوند را به این لیست اضافه کرد. به این ترتیب مشکل دانلود نکردن لپ تاپ برطرف می شود. در صورتی که دانلود منیجر در برخی از مرورگر ها غیر فعال شده باشد هم باید با به روز رسانی مرورگر مورد نظر و فعال کردن افزونه های غیر فعال شده در مرور گر مشکل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ را برطرف کرد.

بیشتر بخوانید: اتصال لپ تاپ ایسوس به موبایل اندروید

اختلال در دانلود فایل ها به دلیل آنتی ویروس سیستم

گاهی اوقات عملکرد آنتی ویروس دلیل دانلود نکردن لپ تاپ است. خصوصا در مواردی که قصد دانلود یک برنامه به خصوص را دارید، ممکن است به دلیل تعارض ایجاد شده بین این برنامه و آنتی ویروس روی سیستم، لپ تاپ قادر به دانلود فایل مد نظر شما نباشد. همچنین اختلال و درگیری بین فایروال و آنتی ویروس هم می تواند عامل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ شما باشد.

برای رفع مشکل در صورتی که ارور دانلود فایل به دلیل آنتی ویروس باشد، دو راه حل را می توان امتحان کرد. اول این که دانلود منیجر را با مجوز run as administrator فعال کنید تا به این ترتیب مجوز های لازم را برای دانلود برنامه مورد نظر بدهید. دومین راه کار هم حذف و غیر فعال کردن آنتی ویروس است.

مشکلات پروکسی و فیلتر شکن

گاهی اوقات شما ناچار می شوید برای دسترسی به برخی از وب سایت ها و باز کردن برخی از برنامه ها روی سیستم، از انواع پروکسی ها یا فیلتر شکن ها استفاده کنید. دانلود نکردن لپ تاپ می تواند به دنبال فعال بودن پروکسی روی مرورگر یا روشن بودن فیلتر شکن نیز اتفاق بیفتد. در نتیجه برای رفع مشکل دانلود نشدن فایل در لپ تاپ کافی است پروکسی را غیر فعال کرده یا این که در صورت استفاده از فیلتر شکن، موقتا آن را خاموش و غیر فعال کنید. به این ترتیب می توان به راحتی مانع را برطرف و فایل های مورد نیاز را دانلود و اجرا کرد.

3/5(8 امتیاز)