اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • دو مانیتور ProArt Display‌ ایسوس با وضوح 4K ؛ ایده‌آل تولیدکنندگان محتوای ویدیویی

دو مانیتور ProArt Display‌ ایسوس با وضوح 4K ؛ ایده‌آل تولیدکنندگان محتوای ویدیویی

دو مانیتور ProArt Display‌ ایسوس به نام‌های PA32UCX-P و PA27UCX چندی پیش معرفی شدند و اکنون در مسیر ورود به بازار جهانی هستند. این نمایشگرها امکانات مدرنی همچون پشتیبانی از وضوح تصویر 4K، استاندارد دالبی ویژن و نور پس زمینه miniLED را در بر می‌گیرند. ایسوس با هدف تولیدکنندگان ویدیویی حرفه‌ای این دو نمایشگر را طراحی کرده است.

مانیتور ProArt Display‌ ایسوس

دو مانیتور ProArt Display‌ ایسوس

مانیتورهای جدید Asus ProArt Display می‌توانند محتوای تصویری را با حداکثر دقت رنگ به نمایش بگذارند و از استانداردهای مختلف HDR پشتیبانی کنند. دو مدل PA27UCX و PA32UCX-P همانطور که از نامشان پیداست، دارای اندازه‌ی 27 و 32 اینچی هستند. علاوه بر این به یک فناوری جدید به نام OCO مجهز هستند که می‌توانند در زوایای مختلف، دقت رنگ یکسانی را ارائه کنند. علاوه بر این با استفاده از فناوری Quantum dot، از فضاهای رنگی مختلفی همچون Adobe RGB ، sRGB ، DCI-P3 ، Rec. 2020 و Rec. 709 نیز پشتیبانی می‌کنند.

مدل 27 اینچی مانیتور ProArt Display‌ ایسوس

در مدل 27 اینچی مانیتور ایسوس 576 نقطه‌ی مختلف به کار رفته که میزان روشنایی آن‌ها به صورت خودکار تنظیم می‌شود. به لطف همین فناوری، مانیتور ProArt Display‌ ایسوس می‌تواند بدون آنکه تأثیری روی دیگر نقاط به وجود آید، نقاط تاریک را به صورت کاملاً طبیعی به نمایش بگذارد. این می‌تواند به ارائه‌ی کنتراست بهتر بیانجامد. مانیتور ایسوس حداکثر روشنایی 1000 نیت را ارائه می‌کند.

این میزان روشنایی باعث به نمایش درآمدن محتوای HDR در بهترین حالت ممکن می‌شود. این نمایشگر از فناوری HDR هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند که شامل HDR10، DolbyVision، HLG و حالت‌های مختلف استاندارد HDR10 خواهد بود. این نخستین مانیتور 4K در جهان است که از نور پس زمینه miniLED استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر مانیتور

مدل 32 اینچی مانیتور ProArt Display‌ ایسوس

دومین مدل به نام PA32UCX-P شباهت زیادی با برادر 27 اینچی خودش دارد، اما قادر به پخش روشن‌تر محتوا با اندازه‌ی 32 اینچی خودش است. این نمایشگر محتوا را با حداکثر روشنایی 1200 نیت به نمایش می‌گذارد. تعداد نقاط آن نیز از مدل 27 اینچی بیشتر بوده و به 1152 نقطه رسیده است. هم مدل 32 اینچی و هم 27 اینچی مانیتور ایسوس از کالیبره در کارخانه برخوردارند؛ این بدان معناست که رنگ‌ها به صورت دقیق‌ترین شکل ممکن دیده می‌شوند. این دقت رنگ “Delta-E” نام دارد. این مانیتورها همچنین شامل یک فناوری برای اطمینان بخشیدن از جبران یکنواختی 95 درصدی برای محافظت در برابر روشنایی و نوسانات رنگ از قسمت‌های مختلف صفحه است.

5/5(1 امتیاز)