اشتراک گذاری

اتصال دو لپ تاپ با وای فای

اتصال دو لپ تاپ با وای فای ، به شما این امکان را می دهد که فایل ها را با سرعت بیشتر بین دو سیستم جابجا کنید. کافی است دو لپ تاپ ایسوس یا برند دیگر داشته باشید و به یک مودم نزدیک باشید. بدون کابل و اتصالات اضافه، می توانید این دو سیستم را به یکدیگر وصل کنید. لپ تاپ های امروزی همه قابلیت اتصال بی سیم دارند و به همین دلایل برای اتصال دو لپ تاپ با وای فای، مشکل خاصی نخواهید داشت.

 در ادامه به شما آموزش می دهیم که چطور در مواقع نیاز، دو لپ تاپ ویندوزی را شبکه کرده و انتقال فایل ها بین دو سیستم را با سرعت بیشتری انجام دهید. این آموزش مربوط به وصل کردن دو لپ تاپ ایسوس است اما می توانید از آن برای اتصال دیگر سیستم های ویندوزی (برندهای دیگر) هم استفاده کنید. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، تیم تعمیر لپ تاپ نمایندگی ایسوس  به شما کمک می کنند.

اتصال دو لپ تاپ با وای فای

اتصال دو لپ تاپ با وای فای به روش Ad Hoc

اگرچه مطلب ما در مورد نحوه اتصال دو لپ تاپ به یکدیگر است، اما روشی که ما به شما آموزش می دهیم، به شما کمک می کند که تا 9 دستگاه را هم به راحتی به هم وصل کنید. شبکه کردن دو لپ تاپ به روش Ad Hoc، کار سختی نیست و کافی است مراحل آن را به درستی طی کنید. 

برای وصل کردن دو لپ تاپ با وای فای از این طریق، باید یک شبکه Ad Hoc ایجاد کنید. نحوه ساخت این شبکه و استفاده از آن برای شبکه کردن دو لپ تاپ به ترتیب زیر است:

1- از طریق Control Panel ، گزینه Network and Internet را پیدا و اجرا کنید.  

2- در پنجره Network and Internet روی گزینه Network and Sharing Center کلیک کنید.  

3- گزینه Set Up a New Connection or Network را انتخاب نمایید.  

4- یک پنجره جدید باز می شود که باید در آن گزینه Set Up a Wireless Ad Hoc (Computer-to-Computer) Network را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

5- در ادامه روند اتصال دو لپ تاپ با وای فای، مجددا گزینه Next را انتخاب کنید تا وارد صفحه جدید شوید. در این صفحه، نام شبکه، نوع امنیت شبکه و رمز عبور شبکه از شما پرسیده می شود.  

6- در قسمت Network Name نام دلخواه شبکه را وارد کنید.  

7- درقسمت Security Type نوع امنیت شبکه را انتخاب کنید (این قسمت به صورت پیشفرض روی WPA2-Personal قرار دارد که توصیه می شود برای امنیت بیشتر شبکه روی همین گزینه باقی بماند و تغییر نکند.)

8- حالا باید در قسمت Security Key هم یک رمز 8 تا 64 کاراکتری برای شبکه تعیین کنید.

9- تیک گزینه Save This Network را بزنید.  

10- فراموش نکنید که در انتهای این مراحل هم گزینه Next را انتخاب کنید.  

11- صفحه جدیدی باز می شود تا از طریق آن تنظیمات شبکه ای را که ایجاد کرده اید، ببینید.

12- اگر می خواهید اینترنت بین دستگاه ها به اشتراک گذاشته شود، روی گزینه Turn on Internet Connection Sharing کلیک کنید.

13- ضمن انتخاب گزینه Close پنجره را ببندید.  

14- حالا در سیستم هایی که میخواهید به شبکه وصل شوند، آیکون Networks را انتخاب کنید. این آیکون معمولا در Taskbar وجود دارد.

15- از فهرست شبکه هایی که نمایش داده می شوند، نام شبکه ای را که ایجاد کرده اید، انتخاب نمایید.

16- در این مرحله از مراحل اتصال دو لپ تاپ با وای فای یا وایرلس، باید روی گزینه Connect کلیک کنید.

17- به این ترتیب کادری باز می شود که باید در آن رمز عبوری را که موقع ساخت شبکه داده بودید وارد کنید.  

18-  حالا دیگر مراحل شبکه سازی دو لپ تاپ ایسوس به پایان رسیده است و شما می توانید با ورود به MyComputer سیستم دیگر را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه ساخت کارت گرافیک اکسترنال برای لپ تاپ ایسوس

4/5(3 امتیاز)