اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ ایسوس خاموش نمی شود؟

خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس از مشکلاتی است که گاه کاربران این نوع دستگاه ها ممکن است با آن مواجه شوند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید. در اینجا پاسخ سوأل «چرا لپ تاپ ایسوس خاموش نمی شود؟» را خواهید یافت. در مقالات پیشین در مورد خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ صحبت کردیم. در شرایطی که لپ تاپ به طور ناگهانی خاموش می شود، کاربر بدون اینکه اقدام به فشردن دکمه پاور یا انتخاب Shut Down کند، دستگاه خاموش می شود.

اما در حالتی که لپ تاپ خاموش نمی شود، کاربر اقدام به انتخاب گزینه های Shut Down یا فشردن دکمه پاور می کند اما دستگاه خاموش نمی شود. هر دوی این مشکلات می توانند علل نرم افزاری یا سخت افزاری داشته باشند. در اینجا برخی از مهمترین دلایل Shut Down نشدن لپ تاپ را بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که اگر دستگاه خاموش نمی شود نباید آن را به حال خود رها کنید تا شارژ باتری تمام شده سپس خاموش شود. این امر می تواند باعث داغ شدن قطعات و آسیب به دستگاه شود. بنابراین در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس

علت خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس

معمولاً علت خاموش نشدن لپ تاپ به وجود مشکل و اختلال در بخش نرم افزاری دستگاه بر می گردد. خرابی سخت افزار و قطعات دستگاه به ندرت باعث بروز چنین مشکلاتی می شود. شما می توانید دکمه پاور را به مدت 15 تا 20 ثانیه بگیرید. اگر لپ تاپ خاموش شود، پس مشکل از ویندوز و بخش های نرم افزاری دستگاه است.

عمدتاً پس از گذشت مدتی از نصب ویندوز ۷  و ۸٫۱ شصت و چهاربیتی (X64) این اتفاق می افتد. در شرایط خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس، معمولاً فن لپ تاپ، سی پی یو و هارد دیسک هچنان فعالیت دارند. اما راه حل مشکل چیست؟ در ادامه روش های رفع مشکل را بررسی می کنیم.

راهکارهای رفع مشکل خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس

برای رفع مشکل فوق در این قسمت دو راهکار کاربردی ارائه می شود. شما می توانید این راهکارها را در ویندوزهای ۱۰، ۸ و یا ۸٫۱ مورد استفاده قرار دهید.

غیرفعال کردن Hybrid Shutdown

یکی از راهکارهای مایکروسافت برای کاهش زمان خاموش شدن سیستم، Hybrid Shutdown است. این راهکار به صورت پیش فرض در ویندوز فعال است و باعث می شود همه ی برنامه ها و فایل های در حال اجرا و در کل وضعیت فعلی سیستم در هارد دیسک ذخیره شود. از این رو یکی از راهکارهای رفع مشکل خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس غیرفعال کردن این گزینه است. برای این کار به طریق زیر عمل کنید.

  • به قسمت Conttrol Panel رفته و Power Options را باز کنید.
رفع مشکل خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس
  • در پنل سمت چپ روی گزینه ی Choose what the power button does کلیک نمایید.
  • گزینه Change settings that are currently unavailable انتخاب کنید.
غیرفعال کردن Hybrid Shutdown
غیر فعال کردن Hybrid Shutdown
  • پس از آن بر روی گزینه ی Change settings that are currently unavailable کلیک کنید.
  • در قسمت Shutdown setting تیک گزینه ی Turn on fast start up را برداشته و بر رویSave changes را کلیک نمایید.
غیر فعال کردن Hybrid Shutdown

بروزرسانی درایوها

راه حل دیگری که برای رفع مشکل خاموش نشدن لپ تاپ ایسوس می توانید به کار ببرید، بروزرسانی درایوهای سیستم است. برای این کار به وب سایت رسمی ایسوس رفته و در بخش مشخص شده در سایت، مدل لپ تاپ خود را وارد کنید. در مرحله بعد می بایست نوع سیستم عاملی که با آن به مشکل برخورده اید را انتخاب کرده و نسخه جدید داریوها را دانلود کنید. البته بازگردانی همه تنظیمات BIOS به حالت پیشفرض یا Default نیز در رفع این مشکل کارساز می باشد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ توسط تیمی از متخصصین توانمند و باتجربه نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس انجام می شود. این مرکز مجهز به تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا بوده و با بهره مندی از قطعات اورجینال، تعمیر لپ تاپ ایسوس را با بهترین کیفیت انجام می دهد.

ریکاوری ویندوز، رفع مشکلات بایوس سیستم، تعمیر مادربرد، تعمیر فن لپ تاپ، رفع مشکل پیکسل مردگی صفحه نمایش، تعمیر کیبورد، تعویض رم، بازیابی و تعمیر هارد، بروز رسانی درایور سیستم، تعمیر سی پی یو و تعمیر گرافیک برخی از خدمات تخصصی ارائه شده در این مرکز هستند.

1.3/5(3 امتیاز)