جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت تبلت ایسوس

تعمیر فلت تبلت ایسوس، برخی از مشکلات تصویر این دستگاه را برطرف می کند. حتی برخی از آسیب دیدگی های نمایشگر هم با تعمیر کردن فلت برطرف می شوند و لزوما نیازی به تعویض ال سی دی نیست. بد نیست بدانید که فلت، یکی از مدارهای موجود در تبلت و گوشی های هوشمند است که در پشت ال سی دی تعبیه شده است. این مدار، عملیات نمایش تصویر را انجام می دهد و آسیب دیدگی آن، عملکرد تاچ را نیز مختل می کند.

فلت تاچ و فلت ال سی دی، دو نوع رایج این قطعه هستند که در انواع تبلت و موبایل وجود دارند. بر اثر آسیب دیدگی هریک از این فلت ها، نمایش تصویر و اجرای فرمان های لمسی مختل می شوند. در این شرایط باید با تعمیر فلت تبلت ایسوس و دیگر برندها، مشکلات ایجاد شده را برطرف کرد. در ادامه نکاتی را در مورد فلت، علائم خرابی و نحوه تعمیر آن بررسی می کنیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی با نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر فلت تبلت ایسوس

هزینه تعمیر فلت تبلت ایسوس

پیش از هرگونه اظهار نظر در مورد هزینه تعمیر فلت تبلت asus یا هر برند دیگری، باید میزان آسیب دیدگی این قطعه را تعیین کرد. گاهی فلت به مقدار بسیار جزئی آسیب دیده و نیازی به تعویض آن نیست؛ در این صورت قیمت تعمیرات چندان بالا نخواهد بود. اما در برخی موارد، هیچ راهی جز تعویض فلت وجود ندارد.

در این صورت باید قیمت فلت جدید را نیز مد نظر داشته باشید. همچنین چنانچه نیاز به تعویض ال سی دی تبلت باشد، باید خودتان را برای پرداخت مبلغ بسیار بیشتری آماده کنید. کارشناسان تعمیر تبلت ایسوس، دستگاه را عیب یابی کرده و با توجه به موارد ذکر شده، هزینه تعمیر فلت تبلت ایسوس را برآورد می کنند.

علائم خرابی فلت تبلت

اگر تبلت شما به تازگی ضربه خورده و یا رطوبت وارد آن شده است، احتمال خرابی یا حتی پارگی فلت آن وجود دارد. پرپر زدن تصویر، علامت بسیار مهمی است که نشان می دهد فلت آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. درواقع اگر تبلت شما به تازگی ضربه خورده و بعد از آن شاهد پرش تصویر هستید، به احتمال زیاد فلت آن پاره شده است.

همچنین اگر تاچ تبلت شما به درستی کار نمی کند، احتمال خرابی این قطعه وجود دارد. در صورت مشاهده مشکلاتی مثل عدم وجود تصویر، پر پر زدن تصویر در نمایشگر و یا کار نکردن تاچ هم بهتر است به فکر تعمیر فلت تبلت ایسوس و یا تعویض آن باشید.

تعمیر پارگی فلت تبلت ایسوس

گاهی پس از تعویض ال سی دی تبلت، کاربر متوجه بروز علائمی می شود که نشان دهنده پاره شدن فلت هستند. یا ممکن است به دلیل شدت بالای ضربه، فلت ها پاره شوند و قابل تعمیر نباشند. جالب است بدانید که تا همین چند سال پیش، امکان تعمیر فلت تبلت ایسوس وجود نداشت و در صورت پارگی این مدار، باید ال سی دی به طور کامل عوض می شد.

این کار هزینه بسیار بالایی داشت و از طرفی نمی شد از کارکرد بی نقص ال سی دی جدید اطمینان کامل داشت. اما امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته به راحتی می توان ضمن تعمیر فلت پاره شده، مشکلات ناشی از این اتفاق را برطرف کرد. البته امکان تعمیر خود فلت در این شرایط وجود ندارد و حتما باید آن را تعویض کرد.

تعویض فلت تبلت ایسوس

تکنسین های تعمیرات تبلت asus تلاش می کنند که فلت آسیب دیده دستگاه را تا حد امکان تعمیر کنند. اما اگر این نوارها پاره شده باشند، امکان تعمیر آنها وجود نداشته و حتما باید تعویض شوند. پس از این که همکاران ما از پارگی یا خرابی فلت تبلت مطمئن شدند، اقدامات لازم برای تعویض این قطعه را انجام می دهند.

برای تعویض فلت تبلت ایسوس و دیگر برندها باید گلس از روی صفحه برداشته شده و نمایشگر جدا شود. پس از جدا کردن این بخش ها و دسترسی به محل اتصال فلت، این قطعه تعویض می گردد. سپس مجددا ال سی دی در جای خود نصب شده و عملیات تعویض گلس تبلت انجام می شود. پس از نصب گلس، تبلت روشن شده و عملکرد تاچ و نحوه نمایش تصویر آن تست می گردد.

 

Rate this post