اشتراک گذاری

چطور به تبلت کیبورد وصل کنیم؟

اکثر کاربران از تبلت خود برای تایپ کردن استفاده می کنند. برای مثال تایپ یک فایل ورد یا حتی چت یا نوشتن یک متن در یک شبکه اجتماعی. خصوصا دانش آموزان، معلمان، دانشجویان یا اساتید که با تبلت به آموزش می پردازند. بنابراین صفحه کلید کوچک این دستگاه ها می تواند کمی کار کردن را دشوار یا حتی کندتر کند. برای راحتی کاربران می توان با اتصال کیبورد به تبلت کارایی دستگاه را بیشتر کرد تا کاربران به راحتی بتوانند از این دستگاه به عنوان یک لپ تاپ استفاده کنند.

برای وصل کردن کیبورد به تبلت گزینه های مختلفی وجود دارد. در این آموزش به بررسی روش های اتصال کیبورد به تبلت می پردازیم. جهت دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

اتصال کیبورد به تبلت

روش های اتصال کیبورد به تبلت

برای وصل کردن کیبورد به تبلت ایسوس و دیگر برندها گزینه های مختلف اعم از اتصال فیزیکی و اتصال بی سیم وجود دارد. شما می توانید به صورت فیزیکی و با استفاده از کابل های مخصوص، صفحه کلید را به تبلت وصل کنید. اتصال از طریق USB HUB هم روش دیگری است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. اتصال از طریق بلوتوث و وای فای هم روش های دیگر اتصال کیبورد به تبلت هستند. در ادامه جزئیات استفاده از هرکدام از این روش ها را بیشتر بررسی می کنیم.

وصل کردن کیبورد به تبلت به صورت فیزیکی

اولین و ساده ترین روش اتصال کیبورد به تبلت یا گوشی های هوشمند استفاده از یک کابل OTG و اتصال فیزیکی بین دو دستگاه است. این روش عمومی را می توان برای اکثر گوشی ها مورد استفاده قرار داد. البته ممکن است بسته به پورت گوشی و مدل آن مجبور به تهیه رابط های دیگری مانند USB TO USB-C شوید. بعد از تهیه کردن کابل مناسب باید یک سر آن را به تبلت و سر دیگر را به کیبورد متصل کنید. در ادامه باید برای فعال شدن و استفاده مناسب از کیبورد در بخش تنظیمات گوشی خود وارد بخش Management شوید.

در این بخش گزینه Language and input را انتخاب کرده و در آن لیست گزینه Physical keyboard را روی حالت فعال قرار دهید. در نهایت می توانید در قسمت کیبوردها استایل مورد نظرتان را بر اساس برنامه کیبورد نصب شده روی گوشی انتخاب کنید. به این ترتیب کار وصل کردن کیبورد به تبلت با استفاده از کابل OTG انجام می شود. نکته مهم این است که در برخی از گوشی ها برای اینکه کابل OTG کار کند باید در تنظیمات گوشی OTG Storage را فعال کنید تا بتوانید از طریق این کابل کیبورد را به تبلت وصل کنید.

وصل کردن کیبورد به تبلت به صورت فیزیکی

اتصال صفحه کلید به تبلت از طریق USB HUB

Usb hub گزینه دیگری است که می توان از طریق آن اتصال کیبورد به تبلت را به صورت فیزیکی انجام داد. این دانگل می تواند به صورت همزمان چندین دیوایس مجهز به پورت USB را به تبلت اندرویدی متصل کند.

این گزینه می تواند به شما این امکان را دهد تا علاوه بر کیبورد، موس و فلش را هم به تبلت خود وصل کنید. البته با استفاده از این روش معمولا میزان مصرف باتری تبلت نیز بسیار بیشتر می شود. بنابراین اگر به اتصال همزمان چندین دستگاه به تبلت نیازی نیست بهتر است از همان روش بالا برای وصل کردن کیبورد به تبلت به صورت فیزیکی استفاده کنید.

وصل کردن صفحه کلید به تبلت ایسوس از طریق بلوتوث

اگر از یک کیبورد جدید و پیشرفته استفاده می کنید که قابلیت اتصال بی سیم را داشته باشد می توانید اتصال کیبورد به تبلت را به صورت بی سیم و از طریق فعال سازی بلوتوث انجام دهید. برای این منظور کافی است گزینه بلوتوث تبلت و کیبورد را روشن کنید تا هر دو دیوایس به هم جفت شوند. با جست و جوی دستگاه ها می توانید نام کیبورد را یافته و به آن وصل شوید. ممکن است برای اتصال به وارد کردن رمز عبور نیاز داشته باشید. این رمز به صورت معمول 0000 است. به این ترتیب به راحتی کیبورد فیزیکی به تبلت شما متصل خواهد شد.

دو نکته را در خصوص این اتصال در نظر داشته باشید. اول این که مطمئن شوید که دستگاه ها در حالت مشاهده برای کلیه دستگاه ها باشند. مورد بعدی این که اگر کیبورد قبلا به دستگاه دیگری متصل باشد باید ابتدا اتصال آن را قطع کنید و سپس کیبورد را به تبلت متصل نمایید. اگر یک بار کیبورد را به تبلت متصل کنید در دفعات بعدی به محض روشن شدن بلوتوث دو دستگاه، آنها به هم وصل می شوند. در خصوص اتصال با بلوتوث باید مراقب شارژ دستگاه ها نیز باشید، چرا که قطعا میزان مصرف باتری در این حالت بسیار بیشتر است.

اتصال کیبورد به تبلت از طریق وای فای

یک روش اتصال بی سیم دیگر اتصال کیبورد به تبلت از طریق وای فای است. این روش کمی پیچیده تر است. ابتدا باید کیبورد متصل به یک کامپیوتر باشد. سیستم و تبلت را به صورت همزمان به یک شبکه وای فای متصل کنید. در مرحله بعدی باید نرم افزار Wi-Fi Keyboard را روی تبلت نصب و آن را اجرا کنید.

اگر برای نصب برنامه مشکل دارید می توانید از مقاله بررسی دلایل دانلود نکردن تبلت کمک بگیرید. زمانی که این برنامه را روی تبلت نصب کنید می توانید با استفاده از مرورگر ویندوز متن مورد نظر را به تبلت انتقال دهید. برای فعال شدن کیبورد در این حالت باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در بخش تنظیمات تبلت گزینه Language & Input و سپس Current keyboard را انتخاب کنید
  • حال در این بخش گزینه Wi-Fi Keyboard را انتخاب کنید
  • برنامه نصب شده روی گوشی را باز کنید تا به آدرس های درون آن دسترسی یابید. با وارد کردن این آدرس ها در مرورگر سیستم، کیبورد در وب باز خواهد شد
  • به این ترتیب با تایپ کردن متن در مرورگر کامپیوتر، تمامی متن ها درون تبلت هم نمایش داده می شود و می توان از وصل کردن کیبورد به تبلت از طریق وای فای بهره برد.

در این روش شما کیبورد را مستقیما به تبلت وصل نمی کنید، بلکه از یک کیبورد متصل به کامپیوتر از طریق یک نرم افزار واسط در تبلت خود استفاده می کنید.

Rate this post