اشتراک گذاری

بررسی تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال

تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال برای بسیاری از کاربران این سیستم عامل محبوب، گنگ و نامفهوم است. برخی از کاربران حتی نمی دانند ویندوزی که از آن در لپ تاپ یا کامپیوتر خود استفاده می کنند نسخه اصلی نیست و کرک شده است. علت این مسئله هم این است که در کشور ما بیشتر از نسخه کرک شده استفاده می شود. با وجود شباهت های بسیار زیاد این دو نسخه، تفاوت های زیادی هم بین آنها وجود دارد که در کاربری سیستم تاثیرگذار است.

در ادامه ضمن بررسی تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال، شما آگاه می کنیم که با استفاده از نسخه اصلی، به چه قابلیت هایی دسترسی خواهید داشت. کارشناسان نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران هم برای ارائه مشاوره رایگان و خدمات تخصصی در این زمینه، در خدمت شما هستند.

تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال

تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال از نظر بروز رسانی

آپدیت سیستم عامل، تاثیر قابل توجهی در بهبود عملکرد لپ تاپ و کامپیوترهای ویندوزی دارد. مایکروسافت چند سالی است که برای سیستم عامل پرطرفدارش نسخه های بروز رسانی ارائه می دهد تا عملکرد بهتری داشته باشد. جالب است بدانید که یکی از مهم ترین موارد تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال هم مربوط به همین مسئله است.

در نسخه کرک شده به روزرسانی ممکن است به قیمت تعویض ویندوز تمام شود!  وقتی می خواهید نسخه کرک شده ویندوز را آپدیت کنید، تمامی اطلاعات سیستم عامل به شرکت مایکروسافت فرستاده می شود. با این کار، مایکروسافت به کپی بودن OS سیستم شما پی برده و پس از آن به مرور ویندوز را از کار می اندازد.

تفاوت فعال سازی ویندوز کرک شده با اورجینال

یکی دیگر از موارد مهم تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال، خطای فعال سازی است که در نسخه کپی شده نمایش داده می شود. کاربران نسخه غیر اورجینال، هرچند وقت یکبار با خطای فعالسازی (Activation Eror) مواجه می شوند. این ارور وقتی نمایش داده می شود که زمان اعتبار کرک ویندوز در حال اتمام باشد و یا ویندوز به اینترنت متصل شود. برای از بین بردن این ارور، باید بعد از نصب ویندوز کرک شده، فایل اکتیویشن را وارد کرده و فعال نمایید. اما در نسخه اصلی ویندوز چنین مشکلی هیچ وقت به وجود نمی آید.

آیا می دانید: چطور فایروال ویندوز 10 را فعال کنیم؟

خطای فعالسازی در ویندوز 

در نسخه های کرک شده ویندوز، کاربر هر چند وقت یکبار با خطای فعالسازی (Activation Eror) مواجه می شود. این ارور وقتی نمایش داده می شود که زمان اعتبار کرک ویندوز در حال اتمام باشد و یا ویندوز به اینترنت متصل شود. به همین دلیل کاربر می بایست بعد از نصب ویندوز کرک شده، با وارد کردن فایل اکتیویشن  و فعال سازی آن این مشکل را برطرف کند. در نسخه اصلی ویندوز چنین مشکلی هیچ وقت بوجود نخواهد آمد . ویندوز به طور رسمی روی کامپیوتر فعال می‌شود و می‌توان از تمام مزیت های بکارگیری ویندوز اورجینال نظیر پشتیبانی دائمی مایکروسافت، دریافت رایگان تمام آپدیت های ویندوز، امنیت بیشتر، سرعت عمل بهتر و غیره بهره‌مند شد.

تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده از نظر نصب برنامه ها

تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال هنگام نصب کردن برنامه ها هم قابل توجه است. در صورت استفاده از نسخه کرک شده، به استور مایکروسافت دسترسی نداشته و نمی توانید اپ ها و برنامه های مورد نظرتان را در آن دانلود کنید. این درحالی است که کاربران ویندوز اصلی می توانند ضمن دسترسی به استور مایکروسافت، تمام اپ های عرضه شده در این فروشگاه را به صورت رایگان و یا پولی، دانلود و نصب کنند.

پشتیبانی ویندوز کرک شده بهتر است یا اورجینال؟

امکان نصب برنامه از ویندوز استور

یکی از مهم تری تفاوت ها بین ویندوز اصل و کپی ، در امکان نصب برنامه از مایکروسافت است. استور مایکروسافت مانند گوگل استور موجود در تمام گوشی های هوشمند است. اگر ویندوز اورجینال روی سیستم شما نصب باشد به راحتی وارد فروشگاه مایکروسافت شده و برنامه یا نرم افزار مورد نیاز خود را نصب می کنید. لازم به ذکر است که برنامه های رایگان قابل نصب هستند  و برای برنامه های غیر رایگان باید هزینه پرداخت کرد.

پشتیبانی ویندوز کرک شده بهتر است یا اورجینال؟

در ادامه بررسی تفاوت ویندوز کرک شده با اورجینال باید به پشتیبانی هم اشاره کنیم. استفاده از خدمات پشتیبانی می تواند در حفظ و نگهداری اطلاعات و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی تاثیرگذار باشد. همچنین دریافت پشتیبانی های رسمی، از عوض کردن ویندوز جلوگیری می کند و دغدغه بک آپ گیری و دردسرهای این کار را نیز از بین می برد. اما ویندوز غیر اورجینال یا کرک شده، چنین امکانی ندارد و پشتیبانی های مایکروسافت برای آن عملا ارائه نمی شوند! 

5/5(2 امتیاز)