جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی را حل کنیم؟

چرا لپ تاپ ایسوس به اینترنت گوشی وصل نمی شود؟ اگر شما هم از لپ تاپ ایسوس استفاده می کنید، امکان دارد که با چنین مشکلی در این دستگاه مواجه شده باشید که می تواند دلایل متعددی داشته باشد از فعال بودن قابلیت Metered Connection گرفته تا پشتیبانی نکردن کارت وای فای لپ تاپ از فرکانس وای فای موبایل و … . ادامه این مطلب از نمایندگی ایسوس را از دست ندهید تا تکنیک هایی را برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی به شما آموزش دهیم.

وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

روش های رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

قبل از اینکه ترفندهایی را جهت حل مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی به شما آموزش دهیم، لازم است که انجام یکسری اقدامات اولیه را برای رفع این مشکل یادآور شویم که به شرح زیر هستند:

 • اول از همه یک بار لپ تاپ ایسوس را ریستارت کنید؛ چراکه امکان دارد یک مشکل نرم افزاری جزئی مانع از وصل شدن لپ تاپ به اینترنت موبایل شما شده باشد که با ریستارت کردن لپ تاپ این مشکل به طور کامل رفع شود.
 • از روشن بودن وای فای لپ تاپ و همچنین از روشن بودن Mobile Data و Hotspot بر روی گوشی خود مطمئن شوید.
 • گاهی اوقات این فایروال است که مانع وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت موبایل می شود؛ بنابراین بهتر است که فایروال ویندوز را موقتا خاموش کنید. عیب یابی ویندوز هم می تواند در یافتن دلایل روشن نشدن وای فای لپ تاپ کمک کننده باشد. 

اگر تمامی این نکات را برای وصل کردن لپ تاپ به اینترنت گوشی رعایت کردید اما باز هم با مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی مواجه شدید، ترفندهایی را که در ادامه این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم را تست کنید.

از Troubleshooter ویندوز استفاده کنید

اولین کاری که باید درصورت بروز هر گونه مشکل نرم افزاری در لپ تاپ ویندوزی خود انجام دهید این است که از Troubleshooter کمک بگیرید؛ که یکی از پرکاربردترین ابزارهای ویندوز برای پیدا کردن و رفع خودکار مشکلات نرم افزاری در این سیستم عامل است. برای استفاده از این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای پیدا کردن این ابزار باید از طریق منوی استارت ویندوز وارد تنظیمات این سیستم عامل شوید و گزینه Update & Security را انتخاب کنید.
 2. حالا در پنجره جدیدی که برایتان باز می شود گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید.
 3. سپس بر روی گزینه Internet Connection کلیک کنید.
 4. حالا گزینه Run the Troubleshooter برای شما نمایش داده می‌شود که باید آن را انتخاب کنید تا عیب‌یاب خود ویندوز فعال شده و خودش به صورت خودکار مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کند.

قابلیت Metered Connection را در ویندوز غیرفعال کنید

گاهی اوقات فعال بودن قابلیتی به نام Metered Connection در ویندوزهای 8 و 10 دلیل اصلی بروز مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی است. اگر با قابلیت Metered Connection آشنایی ندارید، لازم است بدانید که فعال بودن این آپشن این امکان را به کاربران می دهد که به صورت روزانه و ماهانه آپدیت و نصب درایورهای لپ تاپ که به صورت خودکار توسط ویندوز انجام می شوند، غیرفعال شوند. امکان دارد فعال بودن این گزینه موجب شده باشد که شما نتوانید لپ تاپتان را به اینترنت گوشی وصل کنید؛ به همین دلیل بهتر است که قابلیت Metered Connection را غیرفعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا از طریق منوی استارت به بخش تنظیمات ویندوز بروید.
 2. حالا به بخش Network بروید و روی وای فای کلیک کنید.
 3. شبکه فعلی که از آن استفاده می کنید را انتخاب کنید.
 4. در پنجره جدیدی که برایتان باز می شود، حالت Set as metered connection را بر روی حالت OFF قرار دهید.
 • فرکانس وای فای گوشی را تغییر دهید

یکی دیگر از عواملی که در بروز مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت دست دارد، فرکانس وای فای گوشی است؛ چراکه امکان دارد گوشی شما از طریق باند 5 گیگاهرتزی اینترنت را به اشتراک بگذارد اما کارت وای فای لپ تاپ از آن پشتیبانی نکند. در این حالت اول باید مطمئن شوید که کارت وای فای لپ تاپ شما تا چه پهنای باندی از فرکانس وای فای پشتیبانی می کند. درنهایت اگر مطمئن شوید کارت وای فای لپ تاپ شما از پهنای باند فرکانس وای فای گوشی شما پشتیبانی نمی کند باید فرکانس وای فای موبایل خود را تغییر دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

لپ تاپ به اینترنت گوشی وصل نمی شود
 1. به تنظیمات گوشی خود بروید.
 2. در بخش Internet Connection، Mobile Hotspot را انتخاب کنید.
 3. سپس با انتخاب گزینه Edit در قسمت Network Band، فرکانس را روی 2.4 گیگاهرتز تنظیم کنید.
2/5(2 امتیاز)