اشتراک گذاری

دلایل پرش تصویر موبایل

پرش تصویر موبایل ، دلایل مختلفی دارد و در عین حال، می توان آن را به روش های مختلف برطرف کرد. این مشکل با عناوینی همچون لرزش تصویر یا چشمک زدن صفحه نمایش هم شناخته می شود. در این حالت، تصویر به حالت چشمک زن در می آید و اصطلاحا، می پرد. مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری متعددی باعث ایجاد چنین وضعیتی می شوند که اگر به درستی شناسایی شوند، می توان آنها را برطرف کرد.

در ادامه ضمن بررسی دلایل پرش تصویر موبایل، روش هایی را برای حل کردن این مشکل به شما معرفی می کنیم. اگر در پایان موفق به رفع این ایراد نشدید، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی، با تیم تعمیر موبایل در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

پرش تصویر موبایل

دلایل پرش تصویر موبایل ایسوس

لرزش تصویر در گوشی های هوشمند، ارتباطی به برند دستگاه ندارد؛ گوشی های تمامی برندها ممکن است با چنین مشکلی مواجه شوند. اما علت سوسو زدن تصویر در گوشی موبایل چیست؟ عوامل متعددی ممکن است باعث بروز این مشکل شوند. یکی از دلایل اصلی پرش تصویر موبایل، دانلود برنامه های معیوب در گوشی است. ویروسی شدن موبایل هم گاهی چنین مشکلاتی را ایجاد می کند.

در کنار عوامل نرم افزاری، خرابی سنسور نور گوشی هم می تواند باعث لرزش تصویر شود. گاهی هم تنها بخشی از نمایشگر دچار پرش تصویر می شود و تصویر در قسمت های دیگر، به صورت عادی و بدون ایراد پخش می شود. عدم هماهنگی بین پردازنده گرافیکی و cpu هم دلیل دیگر پرش صفحه موبایل است که  ترمیم آن کار دشواری نیست. اما اگر آی سی لایت از کار افتاده باشد، نیاز به تعویض این قطعه است که هزینه نسبتا بالایی دارد.

راهکارهایی برای رفع مشکل پرش تصویر گوشی ایسوس

شناسایی برنامه های معیوب با Safe Mode

اگر تصویر در گوشی شما به حالت چشمک زن درآمده و پرش دارد، اول با استفاده از حالت امن، برنامه های معیوب را شناسایی کنید. اگر گوشی را در این حالت راه اندازی کنید، تنها برنامه های اصلی اجرا می شوند. در وضعیت امن با موبایل خود کار کنید. اگر در این حالت با مشکل پرش تصویر موبایل مواجه نشدید، یعنی یکی از برنامه هایی که دانلود و نصب کرده اید، ایراد دارد و باید آن را پاک کنید.

گرم کردن نمایشگر و تحریک آی سی لایت

روش دیگر برای حل مشکل پرش تصویر گوشی، گرم کردن نمایشگر است. این کار باعث تحریک آی سی لایت و رفع مشکل می شود. معمولا زمانی از این روش استفاده می شود که گوشی ضربه خورده و آی سی لایت آسیب، نیم سوز شده باشد. برای این کار می توانید چند روز نور صفحه را زیاد کنید. با این حال تکنسین های تعمیرات موبایل ایسوس، انجام دادن چنین اقداماتی را توصیه نمی کنند. در این شرایط باید گوشی توسط تعمیرکار عیب یابی شده و ترمیم گردد.

ریست فکتوری موبایل

ریست فکتوری زمانی انجام می شود که هیچ یک از راهکارهای نرم افزاری، مشکل پرش تصویر موبایل را برطرف نکند. اگر مطمئن هستید که گوشی از نظر سخت افزاری سالم است، فکتوری ریست را انجام دهید. با این کار، ناهماهنگی های احتمالی سیستم برطرف شده و احتمالا مشکل حل می شود. البته باید بدانید که پس از بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه، تمامی تنظیمات و اطلاعات و دیتاهای آن پاک می شوند. برای این که اطلاعات مهم تان را از دست ندهید، از آنها بکاپ بگیرید.

تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل

گاهی پرش تصویر موبایل، ناشی از آسیب دیدگی ال سی دی است. یعنی نمایشگر آسیب دیده و به همین دلیل، تصویر سوسو می زند. در شرایطی که آسیب دیدگی ال سی دی به اندازه ای است که امکان ترمیم وجود ندارد، باید این قطعه را با نمونه جدید جایگزین کرد. البته چنین اتفاقی بسیار نادر است و معمولا لرزش تصویر، دلایل دیگری دارد. با این حال اگر نیاز به تعویض ال سی دی بود، دقت کنید که lcd جدید حتما اورجینال باشد؛ در غیر این صورت نه تنها مشکل حل نمی شود، بلکه گوشی آسیب بیشتری می بیند.

Rate this post