اشتراک گذاری

چرا آل این وان ایسوس تصویر ندارد؟

تصویر نداشتن آل این وان ایسوس و سایر برندها ناشی از مشکلات نرم افزاری یا آسیب دیدگی های سخت افزاری است. این مسئله ممکن است بسیار سطحی بوده و به سادگی برطرف شود. اما گاهی هم مشکل جدی بوده و نیاز به عیب یابی و تعمیر آل این وان ایسوس است. 

در ادامه این مقاله ضمن بررسی دلایل تصویر نداشتن آل این وان ایسوس، راهکارهای رفع این مشکل را هم معرفی می کنیم. اگر با راه حل های معرفی شده موفق به حل مشکل عدم نمایش تصویر نشدید، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر، از تیم تعمیرات آل این وان در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

چرا آل این وان ایسوس تصویر ندارد؟

دلایل تصویر نداشتن آل این وان ایسوس

اگر نمایشگر کامپیوتر چندکاره شما تصویری ارائه نمی دهد، احتمال آسیب دیدگی فلت آن وجود دارد. در صورت خرابی یا پارگی فلت ها تصویر دچار مشکل شده و نمایش داده نمی شود. همچنین خرابی یا شکستن ال سی دی هم می تواند مانع از نمایش تصاویر شود. خرابی پاور مانیتور، عامل دیگر عدم ارائه تصویر در AIO است که نباید از آن غافل شوید. گاهی هم تصویر نداشتن آل این وان ایسوس، ناشی از خرابی کارت گرافیک یا مشکلات درایور این قطعه است. 

البته ممکن است هیچ ایراد خاصی هم وجود نداشته باشد و مسئله مربوط به قطع شدن سیم ها و کابل باشد. خرابی، پارگی و یا قطعی کابل VGA هم یکی دیگر از دلایل تصویر نداشتن کامپیوترهای چندکاره است که باید با دقت بررسی شود. از مشکلات نرم افزاری همچون ویروسی شدن سیستم، ایرادات ویندوز، به هم ریختن تنظیمات و … هم نباید غافل شد.

تست خرابی نمایشگر آل این وان ایسوس

در صورت تصویر نداشتن آل این وان ایسوس یا دیگر برندها، بد نیست که برای اطمینان از سالم یا معیوب بودن نمایشگر، یک تست ساده را انجام دهید. برای این منظور، یک نمایشگر دیگر را به سیستم وصل کنید. اگر مانیتور دوم بدون هیچ مشکلی شروع به کار کند، به احتمال قوی اختلال تصویر ناشی از خرابی ال سی دی است. همچنین کابل های مربوط به تصویر را هم چک کرده و مطمئن شوید که درست و بدون ایراد کار می کنند.

نحوه رفع مشکل تصویر نداشتن کامپیوتر چندکاره ایسوس

تعمیر کارت گرافیک

در صورتی که تصویر نداشتن AIO مربوط به خرابی کارت گرافیک باشد، باید بدون درنگ این قطعه را ترمیم یا تعویض کرد. معمولا وقتی هیچ تصویری از صفحه نمایش پخش نمی شود و یا تصاویر به هم ریخته هستند، ایراد از کارت گرافیک است. توجه  داشته باشید که عیب یابی، تعویض و تعمیر کارت گرافیک آل این وان ایسوس، یک کار تخصصی است و باید توسط تعمیرکاران باتجربه انجام شود.

تعویض اتصالات و کابل های معیوب

اقدام موثر دیگر برای رفع مشکل تصویر نداشتن آل این وان ایسوس، تعویض اتصالات و کابل هایی است که آسیب دیده اند و به درستی کار نمی کنند. به عنوان مثال کابل وی جی ای که اگر آسیب ببیند، مشکلاتی را در تصویر نمایشگر ایجاد می کند. کافی است کابل ها را با دقت چک کرده و در صورت نیاز، آنها را تعویض کنید.

رفع مشکلات نرم افزاری

گاهی تنها با چند اقدام ساده نرم افزاری، می توان مشکل عدم نمایش تصویر آل این وان را برطرف کرد. اگر مشکلاتی مثل ویروسی شدن یا ایرادات درایورها باعث قطع شدن تصویر رایانه چندکاره شده باشند، باید اقدام به تعمیر نرم افزاری این دستگاه کرد. مثلا ممکن است لازم باشد که سیستم عامل تعویض یا آپدیت شود. همچنین با نصب یا بروز رسانی درایورهای مربوطه نیز می توان این مشکل را برطرف کرد. ویروس کشی هم اقدام موثر دیگری است که به حل شدن مسئله کمک می کند؛ البته حتما از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید. بد نیست سری هم به تنظیمات نور و تصویر بزنید و در صورت نیاز، این بخش را اصلاح کنید.

Rate this post