اشتراک گذاری

تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

اگر می خواهید لپ تاپ بخرید، بهتر است ادامه این مقاله را بخوانید تا با نحوه تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس آشنا شوید. در میان تنوع بسیار زیاد بازار لوازم الکترونیکی و افزایش قطعات و تجهیزات تقلبی در بازار، تشخیص لپ تاپ اصل ایسوس اهمیت بسیار بالایی دارد. شما باید با ترفندهای تشخیص اصل بودن لپ تاپ asus آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک دستگاه اورجینال تهیه کرده و بیشترین بهره را از آن ببرید. در ادامه روش ها و مراحل شناسایی لپ تاپ اورجینال ایسوس را به شما آموزش می دهیم. پیشنهاد می دهیم برای اطمینان بیشتر، خرید لپ تاپ را در مراکز معتبری همچون نمایندگی ایسوس انجام  دهید.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

مراحل تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

بررسی بایوس

اولین کاری که باید برای اطمینان از اصل بودن لپ تاپ انجام دهید، بررسی بایوس لپ تاپ است. برای دسترسی به بایوس و اطلاعات سیستم در بیشتر لپ تاپ های ایسوس، باید کلید F2  را فشار دهید. جالب است بدانید که در این اطلاعات، تنها قطعات اورجینال نمایش داده می شوند. بنابراین اگر اطلاعات مربوط به هریک از قطعات در این صفحه وجود نداشت، باید بدانید که آن قطعه اصل نیست.

هولوگرام آبی

راه دیگر برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس، توجه هولوگرام آبی است که روی قطعات وجود دارد. معمولا به راحتی می توانید هولوگرام ساختگی یا جعلی را شناسایی کنید؛ البته بهتر است برای این منظور، از کارشناسان تعمیر لپ تاپ کمک بگیرید تا اطلاعات دقیق تری داشته باشید.

کد QR یکی از راه های تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

می توان گفت که بهترین راه برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ asus، توجه به کد QR است. برچسب کد QR به هر محصول اصلی متصل است. وقتی این کد QR توسط برنامه اسکنر کد QR اسکن می‌شود ، یک کد امنیتی ارائه می‌دهد که باید با کد امنیتی موجود در کد QR مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، لپ تاپ مورد نظر شما اصل نیست و نباید آن را خریداری کنید.

قیمت

مشخصا اگر قیمت یکی از مدل های لپ تاپ ایسوس بیش از حد پایین باشد، نشان دهنده غیر اورجینال بودن آن است. این به معنای این نیست که لپ تاپ های ارزان لزوما اصل نیستند. باید به قیمت مدل مورد نظر خود در فروشگاه های معتبر توجه کرده و این قیمت را معیار سنجش قرار دهید.

بسته بندی

یکی دیگر از روش های تشخیص اورجینال بودن لپ تاپ ایسوس، توجه به بسته بندی آن است. بیشتر شرکت‌‌ها محصولات خود را در بسته بندی‌‌های مارک دار رسمی ‌می‌فروشند. انواع جعلی در یک بسته بندی عمومی‌، ساده یا بسته بندی شده توسط بسته بندی‌‌های حبابی به فروش می‌رسد.

شماره پیگیری

برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس، همچنین می توانید شماره پیگیری را مد نظر قرار دهید. هر محصول یا قطعات یک شماره رهگیری منحصر به فرد دارد که به عنوان برچسب به محصول چسبیده یا روی آن چاپ شده است. با جستجو در اینترنت، شماره پیگیری های اصلی ایسوس را پیدا کرده و شماره موجود روی مدل انتخابی تان را با آن تطبیق دهید.

بیشتر بدانید: اتصال دو لپ تاپ با وای فای چگونه است؟

خرید از مراکز معتبر یک راه برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

در نهایت بهترین کار برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ asus و اطمینان از اورجینال بودن دستگاهی که انتخاب کرده اید، خرید از مراکز معتبر و مجاز است. با این کار شما مطمئن خواهید بود که لپ تاپ شما اصل است و می توانید بدون ایراد و نگرانی از آن استفاده کنید. نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران در زمینه فروش لپ تاپ ایسوس نیز فعالیت داشته و مدل های مختلف این محصول را به صورت اورجینال به متقاضیان عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، کافی است از طریق شماره های موجود در صفحه تماس با ما با نمایندگی asus تماس بگیرید.

4.2/5(5 امتیاز)