اشتراک گذاری

با 4 ترفند افزایش سرعت گوشی اندروید آشنا شوید

در کل کند شدن سرعت گوشی یک امر کاملاً طبیعی است که به مرور زمان برای هر گوشی به وجود می‌آید. منتهی گوشی که کانفیگ ضعیفی داشته باشد زودتر به این مشکل دچار می‌شود و گوشی که کانفیگ قوی داشته باشد، دیرتر به این مشکل دچار خواهد شد. جدا از این مسائل این نکته اهمیت دارد که شما حین کند شدن سرعت گوشی خود چه کاری می‌توانید انجام دهید تا از شر این مشکل کلافه‌کننده خلاص شوید؟ در ادامه این مطلب ترفند افزایش سرعت گوشی اندروید را به شما آموزش خواهیم داد.

ترفند افزایش سرعت گوشی اندروید

آشنایی با ترفند افزایش سرعت گوشی اندروید

کند شدن سرعت گوشی عوامل متعددی دارد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل: پر شدن حافظه داخلی گوشی، ویروسی شدن، باز کردن چندین اپلیکیشن به صورت هم‌زمان بر روی گوشی، نصب بازی‌های گرافیکی سنگین ناسازگار با سخت‌افزار گوشی بر روی آن، پر شدن حافظه کش، بروز آسیب‌های  سخت‌افزاری و … می‌باشند. البته برخی از این عوامل موجب بروز مشکلات بزرگتری مانند داغ شدن موبایل یا حتی خاموش شدن و روشن نشدن موبایل می‌شوند. 

در ادامه ترفندهای مقابله با این مشکلر ا بررسی خواهیم کرد:

حافظه داخلی گوشی خود را خالی کنید

مهم‌ترین بخش گوشی که نقش بسیار مهمی در کند شدن عملکرد آن دارد، حافظه داخلی گوشی است. در واقع هرچقدر حافظه یک گوشی پرتر باشد، امکان کند شدن آن هم بیشتر خواهد بود. البته پر شدن حافظه داخلی گوشی امری بدیهی است چرا که با گذر زمان تعداد اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی که بر روی گوشی خود نصب می‌کنید یا عکس‌هایی که با دوربین آن می‌گیرید، بیشتر می‌شوند. همه این‌ها فضای بیشتر و بیشتری از حافظه داخلی گوشی شما را اشغال می‌کنند.

بنابراین می‌توان گفت که یکی از اصلی‌ترین ترفندهای افزایش سرعت گوشی اندروید، مربوط به مدیریت دقیق حافظه داخلی گوشی می‌شود. برای مدیریت بهتر حافظه داخلی گوشی اندرویدی، سعی کنید اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها، عکس‌ها و هر فایلی که به آن نیازی ندارید را از حافظه گوشی خود حذف کنید.

تا جایی که می‌توانید استفاده از ویجت‌ها را به حداقل برسانید

مطمئناً با ویجت‌ها آشنایی دارید و می‌دانید که علاوه‌بر اینکه منجر به ساده‌تر شدن دسترسی کاربر به بخش‌ها و اطلاعات گوشی اندرویدی می‌شوند، موجب ایجاد ظاهری زیبا و منحصر به فرد در دستگاه اندرویدی نیز می‌شوند. اما متاسفانه باعث می‌شوند که سرعت گوشی اندرویدی کاهش پیدا کند چرا که ویجت‌ها برای فعال بودن، بخشی از رم دستگاه را اشغال می‌کنند و همین مسئله موجب کند شدن سرعت گوشی می‌شود. بنابراین دیگر ترفند افزایش سرعت گوشی اندروید این است که تعداد ویجت‌هایی که بر روی گوشی شما نصب هستند را به حداقل برسانید.

حافظه کش گوشی خود را خالی کنید

همانطور که اشاره کردیم پر بودن حافظه داخلی گوشی منجر به کند شدن سرعت آن می‌شود. یکی از عواملی که موجب پر شدن حافظه داخلی گوشی می‌شود، حافظه کش اپلیکیشن‌ها است. بنابراین خالی کردن حافظه کش اپلیکیشن‌ها دیگر ترفند بالا بردن سرعت گوشی به حساب می‌آید. شما هم می‌توانید برای افزایش سرعت گوشی خود حافظه کش اپلیکیشن‌های آن را خالی کنید اما چگونه؟ برای انجام این کار وارد منوی تنظیمات گوشی خود شوید و گزینه Storage را انتخاب کنید. سپس گزینه Cached data  را انتخاب نموده و فایل‌های ذخیره شده در این قسمت را حذف کنید.

از شر برنامه‌های Bload Ware خلاص شوید

آیا تاکنون اصطلاح Bload Ware به گوشتان خرده است؟ در واقع به برخی برنامه‌ها و بازی‌هایی که بر روی گوشی شما نصب هستند و فضای زیادی از رم آن را اشغال می‌کنند و به مرور زمان کاربرد خود را از دست می‌دهند، برنامه‌های Bload Ware می‌گویند. پر بودن حافظه رم هم بر روی سرعت عملکرد گوشی تاثیر مستقیم دارد. بنابراین دیگر ترفند افزایش سرعت گوشی اندروید، خلاص شدن از شر برنامه‌های Bload Ware است.

خدمات فروش و پس از فروش موبایل ایسوس را از ما دریافت کنید

فرقی نمی‌کند که به دنبال خرید موبایل ایسوس باشید یا تعمیرات تخصصی این دستگاه. کارشناسان و تکنسین‌های نمایندگی رسمی ایسوس هم خدمات فروش انواع مدل‌های موبایل ایسوس را به شما ارائه می‌دهند و هم خدمات پس از فروش موبایل ایسوس. خدمات پس از فروش نمایندگی ایسوس شامل: ارائه گارانتی، عیب‌یابی، تعمیرات نرم‌افزاری، تعمیرات سخت‌افزاری و ارائه ضمانت‌نامه تعمیر می‌باشد.

برای استفاده از خدمات فروش این مرکز می‌توانید به یکی از شعبه‌های آن در کلان‌شهرهای تهران و کرج مراجعه کنید و برای استفاده از خدمات تعمیرات نمایندگی موبایل ایسوس نیز می‌توانید، از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. جهت استفاده از این سرویس هم‌اکنون در همین وب سایت درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام شده، دستگاه معیوب شده را از شما تحویل گرفته و به واحد تعمیرات نمایندگی ایسوس انتقال دهد. سپس موبایل شما را مانند روز اول بدون هیچ مشکلی در درب منزل به شما تحویل دهد.

Rate this post