اشتراک گذاری

کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

کارت شبکه همانگونه که از نام این قطعه پیداست جهت اتصال لپ تاپ، به دنیای اینترنت و یا شبکه محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر ساختاری، کارت شبکه، لزوماً نباید یه کیت یا بورد فیزیکی باشد؛ این قطعه می‌تواند به صورت آنبورد On Board یعنی قسمتی از مادربورد و شامل یک یا دو چیپ، مقاومت، خازن و به عنوان کنترلر شبکه سیستم باشد.

همانگونه که می‌دانید خرابی‌های پیش آمده در کارت شبکه لپ تاپ، منجر به عدم برقراری ارتباط با شبکه‌های اینترنت و تجهیزات ارائه‌دهنده خدمات شبکه نظیر مودم و .. می‌گردد. البته به طور کلی کارت شبکه لپ تاپ، اصولاً چیزی برای خراب شدن ندارد و اشکالات پیش آمده در آن یا مربوط به اتصالات و یا مربوط به سیستم عامل دستگاه است.

در غالب موارد خرابی‌های پیش آمده در کارت شبکه لپ تاپ، با اندک دستکاری در قطعات و تنظیمات دستگاه، قابل رفع است مگر آنکه خرابی پیش آمده حاد و شدید باشد. در بخش زیر به برخی از اشکالات مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ ایسوس اشاره شده و شیوه رفع آنها با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود.

کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

عیب‌یابی کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

همانگونه که می‌دانید عیب یابی تخصصی، نقشی بسزا در تشخیص درست علت اشکال پیش آمده و در نتیجه تعمیر صحیح آن دارد اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در کارت شبکه لپ تاپ ایسوس خود شده‌اید، می‌توانید با استفاده از روش‌های درج شده در این بخش، اشکال پیش آمده را شناسایی کرده و جهت رفع آن اقدام نمایید. در این مقاله برآنیم تا روش‌های موجود جهت عیب یابی و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

ظاهر نشدن کارت شبکه بی‌سیم در لپ‌تاپ:

در صورتی که با مراجعه به بخش مدیریت قطعات سخت افزاری (device Manager) کارت شبکه لپ تاپ نمایش داده نمی‌شود، این موضوع احتمالاً به دلیل آن است که لپ تاپ فاقد کارت شبکه است. این مسئله (اظهار بخش مدیریت لپ تاپ مبنی بر نبود کارت شبکه در لپ تاپ) به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از آنها عبارتند از:

1. قطع کارت شبکه بی‌سیم از مادربرد:

شناخته نشدن کارت شبکه لپ تاپ ممکن است به دلیل اکسیده شدن نقاط اتصال کارت شبکه بی‌سیم با مادر برد و در نهایت قطع ارتباط میان آن‌ها اتفاق افتاده باشد. در صورت اطمینان از وجود چنین اشکالی، باید کارت بی‌سیم را از محل خود خارج کنید و نقاط تماس کارت شبکه با مادربرد را تمیز نمایید.

2. خرابی نرم افزار شبکه:

برای رفع این اشکال در وهله نخست نرم‌افزار راه‌انداز کارت شبکه بی‌سیم را حذف نمایید و مجدداً آن را نصب کنید. در صورتی که مشکل کارت شبکه لپ تاپ رفع نشد، سیستم عامل لپ‌تاپ را فرمت کرده و مجدداً درایور کارت شبکه را نصب نمایید.

3. خرابی کارت شبکه:

در صورتی که راهکارهای ارائه شده در سطور فوق پاسخگو نبود، می‌بایست جهت تعویض کارت شبکه لپ تاپ اقدام کرد.

4. خرابی مادربرد:

خرابی مادربرد نیز می‌تواند سبب بروز اشکال در عملکرد کارت شبکه لپ تاپ گردد. در این وضعیت توصیه می‌شود مادربرد تعمیر و یا تعویض گردد. توصیه می‌شود به جای تعویض مادربرد، از یک کارت wi-fi روی شکاف PCMCIA استفاده نمایید.

نصب درایو کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

یکی از احتمالات موجود در صورت عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت، احتمال نصب نبودن کارت شبکه لپ تاپ است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از هر گونه دستکاری، از نصب بودن کارت شبکه لپ تاپ خود مطمئن گردید. در صورت اطمینان از عدم نصب بودن درایور کارت شبکه لپ تاپ ایسوس می‌توانید اشکال پیش امده را با بروزرسانی درایور کارت شبکه رفع کنید.

(نکته: بدیهی است که در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ امکان دسترسی به اینترنت جهت بروزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ وجود ندارد. در این شرایط، باید درایور مربوطه را از طریق دستگاه دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید).

یکی از بهترین روش‌های موجود جهت نصب کارت شبکه لپ تاپ ایسوس در صورت عدم دسترسی به اینترنت، استفاده از ابزار Driver Updater است. این نرم افزار توانایی آن را دارد که نسخه‌های به روز را حتی در زمان خاموشی دستگاه، دریافت کند. برای استفاده از این برنامه می‌بایست آن را بر روی دستگاهی که درایور را برای آن احتیاج دارید، نصب کنید و سپس اطلاعات را در یک فایل ذخیره کنید.

در ادامه فایل به دست آمده را در همان برنامه Driver Updater در یک لپ تاپ سالم اجرا کنید. برای پایان کار درایور مورد نظر را دانلود کنید و به لپ تاپی که دچار مشکل شده است، انتقال دهید. در صورت تداوم اشکال پیش آمده در کارت شبکه لپ تاپ، می‌توانید به مرکز تعمیر لپ تاپ ایسوس مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید.

نمایندگی مجاز ایسوس در تهران

نمایندگی مجاز ایسوس در تهران ارائه دهندۀ تمامی خدمات مرتبط با فروش و تعمیر محصولات ایسوس اعم از لپ تاپ، مادربرد، سرور، رایانه شخصی، قطعات شبکه، پروژکتور و …. به کاربران گرامی می باشد. کاربران گرامی محصولات ایسوس می توانند با مراجعه به نمایندگی مجاز ایسوس یا استفاده از خدماتی نظیر : سرویس در محل لپ تاپ ایسوس، تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند و از مراجعه به سایر مراکز بی‌نیاز گردند؛ تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی ایسوس در تهران به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان حوزه تعمیر و فروش و با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات این حوزه انجام می‌پذیرد.

3/5(1 امتیاز)