اشتراک گذاری

آیا آبخوردگی لپ تاپ ایسوس فاجعه است؟!

آیا آبخوردگی لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری، به معنی از کار افتادن دستگاه و سوختن و خرابی قطعات است؟! حالا که لپ تاپ در آب افتاده یا مثلا مقداری از نوشیدنی تان روی آن ریخته است، باید قید دستگاه را بزنید؟! این اتفاق یعنی صرف هزینه ای هنگفت برای خرید یک لپ تاپ جدید؟ در این مقاله به تمام این سوال ها پاسخ می دهیم. اگرچه لپ تاپ آبخورده می تواند مثل یک بمب ساعتی، هر لحظه ایراد جدیدی پیدا کند؛ اما همه چیز بستگی به اقداماتی دارد که در زمان بروز اتفاق انجام می دهید.

در این مقاله باورهای قدیمی درباره آبخوردگی لپ تاپ ایسوس را حلاجی کرده و شما را با تکنیک ها و ترفندهای کاربردی برای رفع مشکل و تعمیر لپ تاپ آشنا می کنیم. در صورت نیاز می توانید برای عیب یابی و ترمیم تخصصی دستگاه و نجات سیستم آبخورده خود از تیم تعمیرات لپ تاپ در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

آبخوردگی لپ تاپ ایسوس

هنگام آبخوردگی لپ تاپ ایسوس چه کنیم؟

کارهایی که شما در زمان افتان لپ تاپ در آب انجام می دهید یا نمی دهید، تا حد زیادی تعیین می کنند که می توانید دستگاه را تعمیر کنید یا خیر. اگرچه آبخوردگی لپ تاپ می تواند بسیار خطرناک و آسیب زا باشد، اما همه چیز دست خودتان است. شما می توانید با انجام دادن چند اقدام ساده و البته دوری از یک سری روش های رایج اما اشتباه، مجددا از لپ تاپ خود استفاده کنید. در زمان آبخوردگی لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری، بیکار نایستید و بلافاصه دستگاه را از آب بیرون بیاوید.

اگر نوشیدنی روی لپ تاپ ریخته و دستگاه به برق متصل است، سریعا آداپتور را از پریز بکشید. به هیچ عنوان، تاکید می کنیم به هیچ عنوان از سشوار برای خشک کردن لپ تاپ آبخورده استفاده نکنید. با این کار فقط به پخش شدن بیشتر آب در بخش های داخلی دستگاه کمک می کنید! در صورت امکان باتری لپ تاپ را جدا کنید.

بهتر است برای خشک کردن بدنه از یک دستمال جاذب رطوبت استفاده نمایید. در صورتی که ابزار و مهارت لازم برای باز کردن لپ تاپ را دارید، بد نیست که بدنه را باز  کنید تا قطعات به صورت عادی خشک شوند. بهترین کار، خاموش کردن لپ تاپ آبخورده ایسوس و مراجعه به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر در این اولین فرصت است.

خدمات تخصصی نمایندگی ایسوس: تعمیر مادربرد

آیا می توان لپ تاپ آبخورده را تعمیر کرد؟

اگر تصور می کنید آبخوردگی لپ تاپ ایسوس یعنی پایان عمر این دستگاه، سخت در اشتباهید! البته اگر به شکلی که در بالا توضیح دادیم عمل نکنید و با اقدامات نادرست باعث آسیب دیدگی شدید قطعات شوید، ممکن است تصورتان درست باشد! اما در نهایت باید دید که قطعات تا چه حد آسیب دیده اند. برای تعمیر لپ تاپ آبخورده ایسوس یا هر برند دیگری، باید دید که رطوبت چقدر به داخل دستگاه نفوذ کرده و کدام قطعات را تا چه حد درگیر کرده است.

معمولا در شرایطی که اجزای داخلی آسیب زیادی ندیده اند، می توان امیدوار بود که لپ تاپ ترمیم شود. اما اگر مادربرد لپ تاپ ایسوس ، پردازنده، منبع تغذیه یا هریک از دیگر قطعات آسیب جدی دیده باشند، کار کمی سخت می شود. در این شرایط باید دید که آیا اجزای آسیب دیده قابل ترمیم هستند و یا باید آنها را تعویض کرد.

هزینه تعمیر لپ تاپ آبخورده چقدر است؟

بعد از آبخوردگی لپ تاپ ایسوس و عیب یابی این دستگاه توسط تیم تعمیرات نمایندگی asus، مشخص می شود که کدام اجزا قابل ترمیم هستند و کدام قطعات نیاز به تعویض دارند. پس از آن می توان هزینه تعمیر لپ تاپ آبخورده را، البته به صورت تقریبی، برآورد کرد. به تناسب قطعاتی که سوخته یا از کار افتاده اند،

باید مبلغ بیشتری را خرج تعمیرات لپ تاپ خود کنید. به عنوان مثال تعویض ال سی دی لپ تاپ هزینه بسیار بالایی دارد. در صورت سولفاته شدن مدارها هم باید آنها را تعویض کرد که این کار هم برای شما گران تمام می شود. با این حال اگر هنگام آب خوردن لپ تاپ درست عمل کرده باشید، هم شانس تعمیر لپ تاپ تان بالاست و هم هزینه کمتری بابت ترمیم آن می پردازید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed