جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش بکاپ گرفتن از تبلت ایسوس

هیچ کس دوست ندارد اطلاعات ارزشمندی که روی تبلت خود ذخیره کرده است را از دست بدهد؛ اطلاعاتی که حاوی عکس ها، فیلم ها، پیام ها، تماس ها و … هستند که از دست دادن آن ها پیامدهای ناخوشایندی دارد. پس چاره کار چیست؟ بهترین کار این است که از اطلاعات تبلت خود بکاپ بگیریم. تهیه نسخه پشتیبان یا همان بکاپ از اطلاعاتی که بر روی تبلت داریم، ما را از خطر از دست دادن اطلاعاتمان دور نگه می دارد. اگر شما هم دوست دارید از تمامی آنچه که روی تبلت دارید بکاپ بگیرید اما نمی دانید چطور باید این کار را انجام دهید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه قرار است نحوه بکاپ گرفتن از تبلت ایسوس را به شما آموزش دهیم.

نحوه بکاپ گرفتن از تبلت ایسوس

برای بکاپ گرفتن از تبلت ایسوس دو راه وجود دارد؛ یا می توانید فایل های حجیمی که حافظه داخلی این دستگاه را پر کرده اند را به صورت دستی به کامپیوتر یا لپ تاپ خود انتقال دهید یا می توانید برنامه رسمی گرفتن بکاپ از تبلت ایسوس را اجرا کرده و با استفاده از این نرم افزار از فایل های موجود در تبلت خود بکاپ بگیرید. در ادامه هر یک از این روش ها برای بکاپ گرفتن از اطلاعات تبلت ایسوس را به شما آموزش خواهیم داد.

بکاپ گرفتن از اطلاعات تبلت ایسوس به صورت دستی

1- برای بکاپ گرفتن از فایل های مدیا تبلت ایسوس، هم می توانید فایل های حجیم را به کارت حافظه خود انتقال دهید و هم می توانید آن ها را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود منتقل کنید. فایل‌ های زیر معمولاً فایل های حجیمی هستند که بهتر است اول از همه آن ها را به کارت حافظه یا کامپیوتر خود منتقل کنید:

  • پوشه DCIM : برای عکس و فیلم های گرفته شده با تبلت.
  • پوشه Download  یا ADM : برای فایل هایی که با تبلت دانلود کرده اید.
  • پوشه telegram  و  Whats app: برای تمام فایل هایی که از طریق این پیام رسان ها دانلود یا ارسال کرده اید.
  • پوشه zapya  یا SHAREit : برای فایل های انتقال داده شده یا دریافت شده از این برنامه ها.

2- برای اینکه بتوانید فایل های حجیمی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود انتقال دهید؛ اول از همه باید تبلت خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.


3- نوتیفیکیشن بار را پایین بکشید و حالت انتقال را روی MTP قرار دهید.


4- قفل صفحه تبلت ایسوس را باز کنید تا حافظه داخلی و کارت حافظه آن در درایو مخصوص به آن نمایش داده شود.


5- حال از کامپیوتر وارد درایو تبلت شوید و پوشه هایی که به آن ها اشاره کردیم را در یکی از درایوهای کامپیوتر خود کپی کنید.


6- برای اینکه پوشه های مورد نظر را به کارت حافظه تبلت منتقل کنید می توانید با هر برنامه مدیریت فایلی که بر روی این دستگاه دارید وارد حافظه داخلی آن شوید؛ سپس پوشه های مورد نیاز را در SD Card  کپی کنید.

بکاپ گرفتن از تبلت ایسوس

بکاپ گرفتن از اطلاعات تبلت ایسوس با استفاده نرم افزار

1- همانطور که اشاره کردیم دومین روشی که می توانید از آن برای بکاپ گرفتن از تبلت ایسوس استفاده کنید، نرم افزار رسمی تبلت ایسوس برای بکاپ گرفتن از اطلاعات این دستگاه است که به صورت پیش فرض بر روی تبلت ایسوس و سایر دستگاه های این برند نصب است. تنها کافیست در قسمت جستجوی تبلت خود عبارت “Backup” را سرچ کنید تا این نرم افزار برای شما باز شود. البته قبل از باز کردن این برنامه به شما پیشنهاد میکنیم آن را از طریق هر مارکتی که استفاده می کنید مانند: گوگل پلی، آپدیت کنید.


2- بعد از اجرای این ابزار باید تمامی آیتم های که میخواهید از آن ها بکاپ گرفته شود را انتخاب کنید.


3- اکنون باید نوع بکاپ را تعیین کنید که آپشن های نمایش داده شده در این قسمت به شرح زیر می باشد:

  • Data Only: فقط از دیتا بکاپ می گرید و از اپلیکیشن های شما بکاپ نخواهد گرفت.
  • App Only : فقط از خود اپلیکیشن ها بدون دیتای آن ها بکاپ خواهد گرفت.
  • Data and App : از اپلیکیشن ها و دیتای شما به صورت کامل بکاپ میگیرد.

4- بعد از انتخاب نوع بکاپ باید دکمه Start Backup را لمس کنید.


5- در صفحه باز شده نام بکاپ و آدرس محل ذخیره شدن آن را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود محل ذخیره سازی نسخه بکاپ فایل ها را بر روی کارت حافظه قرار  دهید؛ چراکه درصورت نیاز به ریستور اطلاعات بکاپ گرفته شده ممکن است حافظه داخلی شما در دسترس نباشد!


6- اکنون می توانید برای فایل پشتیبان خود پسورد قرار دهید. اگر این کار را کردید حتما رمز پشتیبان را به خاطر بسپارید چون بدون داشتن رمز قادر نخواهید بود اطلاعات را ریستور کنید. پیشنهاد می شود گزینه No Password  را انتخاب کنید.


7- برای ریستور کردن اطلاعاتی که از آن ها بکاپ گرفته اید باید مجددا نرم افزار Backup را اجرا کنید. سپس وارد تب Restore شوید و فایل بکاپ را انتخاب کنید تا عملیات ریستور کردن اطلاعات آغاز شود.

Rate this post