اشتراک گذاری

نحوه ویروس کشی تبلت ایسوس

روش های زیادی جهت حذف ویروس از تبلت وجود دارد. در این مقاله، به بررسی نحوه ویروس‌کشی تبلت ایسوس می‌ پردازیم و بهترین روش‌ها و ابزارهای مرتبط برای این اقدام را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم. از جمله این روش ها می توانیم به استفاده از حالت سیف مود یا حالت ایمن، بازنشانی کردن تنظیمات کارخانه، فلش کردن سیستم عامل تبلت اشاره کنیم. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

حذف ویروس تبلت

آموزش روش های ویروس کشی تبلت ایسوس

1. استفاده از حالت ایمن یا سیف مود

حالت ایمن بهترین راه برای حذف برنامه‌ ای است که مشکوک به ویروس یا مخرب بودن آن هستید. همه برنامه های نصب شده را قابل مشاهده می کند و به شما امکان می دهد برنامه ها را با حداقل محدودیت حذف کنید. برای وارد شدن به حالت ایمن یا سیف مود، نیاز به انجام اقداماتی خواهید بود. این اقدامات عبارت اند از:

 • ابتدا دکمه فیزیکی روشن/خاموش را در تبلت اندرویدی خود فشار دهید و نگه دارید، سپس روی دکمه خاموش/روشن که در صفحه نمایش تبلت اندرویدی ظاهر می‌ شود ضربه بزنید و نگه دارید.
 • پیامی ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید در حالت ایمن بوت شوید یا می خواهید در حالت اصلی دستگاه باقی بمانید. روی گزینه Ok ضربه بزنید.
 • پس از راه اندازی مجدد تبلت طبق مسیر نامبرده پیش بروید. تنظیمات > برنامه ها > مشاهده همه برنامه ها را باز کنید.
 • در لیست برنامه های قابل مشاهده اسکرول کنید. روی هر کدام که می‌خواهید حذف شود ضربه بزنید، سپس گزینه Uninstall را انتخاب کنید.
 • پس از حذف همه برنامه های مخرب و ویروسی، تبلت اندروید را به صورت عادی راه اندازی مجدد کنید.

2. بازنشانی دستگاه به تنظیمات کارخانه

یکی دیگر از روش های حذف ویروس از تبلت مربوط به ریست فکتور کردن دستگاه می شود. حذف برنامه های مخرب در حالت ایمن در برابر یک ویروس ساده موثر است، اما یک ویروس پیچیده ممکن است با نصب مجدد پس از راه اندازی مجددا ایجاد شود. ویروسی مانند این فقط با بازنشانی کارخانه تبلت اندرویدی شما حذف می شود.

ویروس کشی تبلت

3. فلش کردن سیستم عامل دستگاه

فلش کردن سیستم عامل تبلت از دیگر روش های حذف ویروس از تبلت است. به طور کلی در برخی موارد درصورتی که ویروس یا برنامه مخرب به سیستم عامل دستگاه شما نفوذ کرده باشد، ممکن است این ایراد رفع نشود. در این صورت می توانید باز نصب مجدد سیستم عامل دستگاه خود این اقدام را انجام دهید. در رابطه با این روش به طور کلی توصیه می شود که از اطلاعات مهم خود پشتیبان گیری نمایید. همچنین با توجه به اینکه نسخه سیستم عامل دستگاه ها با توجه مدل آن ها متفاوت است، برای انجام این اقدام نیاز است تا به نمایندگی تعمیرات تبلت مراجعه نمایید تا خدمات مورد نظر را دریافت نمایید.

4. پاک کردن فایل های کش

از دیگر روش های حذف ویروس از تبلت، پاک کردن فایل کش برنامه های مخرب و ویروسی است. برای انجام این اقدام نیاز است تا از طریق تنظیمات دستگاه به بخش برنامه ها وارد بشوید و برنامه های مخرب را شناسایی کرده و آن ها را حذف کنید تا ایراد پیش آمده رفع شود.

آیا تبلت های اندرویدی می توانند ویروسی شوند؟

سیستم عامل اندروید به طور کلی یکی از سیستم عامل های امن است اما می تواند توسط ویروس مورد حمله قرار گیرد. سازمان نظارت بر آنتی ویروس و صدور گواهینامه AV-Test بیش از سه میلیون ویروس اندروید را در هر یک از شش سال گذشته (از سال 2016 تا 2021) شناسایی کرده است. اگرچه این رقم بسیار کمتر از آنچه در ویندوز شناسایی شده است، اما بیشتر از شناسایی شده در Apple iOS یا macOS است. به یاد داشته باشید هر دستگاهی می تواند ویروس بگیرد.

این مقاله را از قلم نیندازید: دلیل ماندن تبلت روی لوگو چیست؟

چگونه ویروس تبلت را از بین ببریم

چگونه بفهمیم تبلت شما ویروسی است؟

یک برنامه آنتی ویروس معتبر اندروید بهترین راه برای نظارت بر تبلت شما برای ویروس است. ممکن است برنامه به طور خودکار ویروس را برای شما مسدود یا حذف کند، به این معنی که مجبور نخواهید بود آن را به صورت دستی با مراحل بالا حذف کنید. چه آنتی ویروس داشته باشید چه نداشته باشید، در صورتی که تبلت اندرویدی شما با مشکلات زیر مواجه باشد، ممکن است تبلت ایسوس شما ویروسی شده باشد:

 1. کاهش ناگهانی عملکرد
 2. استفاده از اتصالات وایفای با امنیت کم
 3. نصب برنامه هایی که تا به حال دانلود نکردید
 4. تبلیغات در برنامه هایی که معمولاً نباید آن ها را نمایش دهند
 5. مخاطبین شما پیام هایی را دریافت می کنند که شما نفرستاده اید

این علائم هشدار دهنده، اگرچه شایع هستند، اما تنها نشانه ویروس نیستند. یک ویروس را می توان به گونه ای طراحی کرد که تا زمانی که یک شرایط خاص برآورده نشده است، در حالت پنهان قرار گیرد، بنابراین تا زمانی که خیلی دیر نشده است، متوجه آن نخواهید شد. عاقلانه است که تبلت اندرویدی خود را هر چند ماه یکبار با نرم افزار آنتی ویروس اسکن کنید، حتی اگر تبلت بدون مشکل کار کند.

روش های جلوگیری از ویروسی شدن تبلت ایسوس

به طور کلی روش های بسیاری در رابطه با حذف ویروس از تبلت وجود دارند. از جمله این روش ها می توان به نصب نرم افزار ها و برنامه های آنتی ویروس یا ویروس کش، بروزرسانی سیستم عامل دستگاه ها، انجام اسکن های دوره ای، استفاده از ابزارهایی مانند هوش مصنوعی جهت شناسایی ویروس ها، استفاده از قابلیت آنتی ‌مالور و آنتی‌ اسپایور اشاره کرد. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم و به صورت دقیق تری این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

1. نرم ‌افزار آنتی ‌ویروس

نصب یک نرم ‌افزار آنتی ‌ویروس معتبر از شرکت ‌های معروف بر روی تبلت ایسوس اولین گام است. نرم‌ افزارهای معروفی مانند McAfee، Bitdefender، Kaspersky و Avast می‌ توانند تبلت شما را از تهدیدات امنیتی محافظت کنند.

نحوه ویروس کشی تبلت ایسوس

2. بروزرسانی سیستم عامل

یکی دیگر از روش های حذف ویروس از تبلت، بروزرسانی کردن سیستم عامل دستگاه است. اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل تبلت ایسوس شما بروزرسانی شده باشد. بروزرسانی‌ ها شامل پیشرفت‌ های امنیتی جدید هستند که تبلت شما را در برابر تهدیدات جدید محافظت می ‌کنند.

3. اسکن دوره‌ ای

دوره‌ های منظم اسکن تبلت با استفاده از نرم ‌افزار آنتی ‌ویروس انتخابی اهمیت دارد. این عمل باعث شناسایی و حذف ویروس‌ ها و برنامه ‌های مخرب می ‌شود. همچنین احتمال ویروسی شدن تبلت ایسوس شما را به حداکثر می رساند.

4. استفاده از هوش مصنوعی یا همان (AI) و تکنولوژی ‌های پیشرفته

نرم ‌افزارهای آنتی ‌ویروس با استفاده از تکنولوژی ‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، قادر به شناسایی ویروس‌ ها با الگوهای پیچیده ‌تر هستند. این ابزارها معمولاً حملات را از پیش شناسایی کرده و جلوی آن ها را می ‌گیرند.

5. استفاده از ویژگی آنتی‌ مالور و آنتی ‌اسپایور

برخی از نرم ‌افزارهای آنتی‌ ویروس ایسوس همراه با ویژگی ‌های آنتی ‌مالور و آنتی ‌اسپایور هستند که به شناسایی و پاکسازی برنامه ‌های مخرب و ویروسی کمک می‌ کنند.

6. آموزش به کاربر

آموزش به کاربران در مورد رفتارهای امنیتی مانند نصب برنامه ‌های معتبر، جلوگیری از کلیک بر روی لینک‌ های مشکوک و اجتناب از دانلود فایل ‌های ناشناخته نقش مهمی را ایفا می ‌کند.

آموزش حذف ویروس تبلت

نکات مهم درمورد ویروس کشی تبلت ایسوس

 • همیشه از منابع معتبر نرم ‌افزار آنتی‌ ویروس استفاده کنید و همچنین همیشه نرم افزار خود را بروز نگه داری کنید.
 • از دانلود برنامه ‌ها و فایل ‌ها فقط از منابع رسمی و معتبر استفاده کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه عملکرد غیرعادی در تبلت، بلافاصله یک اسکن جامع انجام دهید. با اجرای این مراحل و تدابیر، می ‌توانید تبلت ایسوس خود را از ویروس ‌ها و تهدیدات امنیتی محافظت کرده و تجربه استفاده امن و مطمئنی داشته باشید. البته در صورتی که دستگاه شما ویروسی شده است دیگر روش های نامبرده کاربردی نخواهند بود و نیاز به انجام اقداماتی جهت حذف ویروس از تبلت خود خواهید داشت.

سوالات متداول در رابطه با موضوع حذف ویروس از تبلت

چگونه پاپ آپ هشدار ویروس در اندروید را برطرف کنیم؟

برای رفع پاپ آپ هشدار ویروس جعلی در اندروید، برنامه مرورگر خود را به اجبار متوقف کنید، حافظه پنهان یا فایل کش  را پاک کنید و اعلام ها را مسدود کنید.

چگونه ویروس ها را در اندروید اسکن کنم؟

قابلیت Google Play Protect را فعال کنید تا به طور منظم اندروید شما را برای بدافزار اسکن کند یا یک برنامه آنتی ویروس اندروید را از یک شرکت امنیتی با رتبه برتر دانلود کند. از دانلود برنامه شبیه ‌سازی شده‌ که شبیه برنامه‌ های قانونی هستند اما نام توسعه‌ دهنده متفاوتی دارند اجتناب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed