اشتراک گذاری

چطور سرعت اینترنت تبلت را افزایش دهیم؟

برای افزایش سرعت اینترنت تبلت، روش ها و ترفندهای مختلفی وجود دارد. البته در شرایطی که سرعت شبکه به طور عمومی مختل شده باشد، نمی توان کار موثری برای این منظور انجام داد. اما اگر به تازگی متوجه شده اید که سرعت اینترنت تبلت شما کند شده و سایت ها را دیر لود می کند، با نکاتی که در ادامه به شما آموزش می دهیم، می توانید این مشکل را برطرف کنید. در این مطلب، ترفندهایی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آنها سرعت اینترنت تبلت یا گوشی خود را افزایش دهید.

البته این ترفندها تنها زمانی تاثیرگذار هستند که کندی اینترنت مربوط به خود تبلت باشد؛ اگر سرعت شبکه به طور کلی کاهش پیدا کرده باشد و یا اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی مشکل داشته باشند، باید تا رفع مشکل توسط اپراتورها منتظر بمانید. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و خدمات تخصصی تر، با نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید و از کارشناسان تعمیر تبلت ایسوس، مشاوره رایگان دریافت کنید.

افزایش سرعت اینترنت تبلت ایسوس

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت تبلت ایسوس

برای بالا بردن سرعت اینترنت در تبلت یا موبایل، باید اول دلیل کند شدن آن را شناسایی کنید. به عنوان مثال گاهی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت دچار مشکلاتی می شوند و به دنبال آن، آنتن دهی یا سرعت شبکه مختل می شود. در این صورت باید ضمن برقراری تماس با اپراتور مورد استفاده خود، منتظر رفع مشکل بمانید.

اما اگر مشکلاتی همچون ویروسی شدن تبلت، پر بودن فضای حافظه و یا به هم ریختن تنظیمات باعث افت سرعت شبکه شده باشد، باید برای افزایش سرعت اینترنت تبلت، این مشکلات را برطرف کنید. علاوه بر این، ترفندهای دیگری هم برای بالا بردن سرعت شبکه در تبلت و گوشی های هوشمند وجود دارد که در بخش های بعدی، آنها را به شما آموزش می دهیم.

بررسی حافظه پنهان تبلت

یکی از روش های موثر برای بالا بردن سرعت اینترنت تبلت، بررسی و خالی کردن حافظه دستگاه است. گاهی پر بودن حافظه، به ویژه حافظه پنهان یا کش، سرعت اینترنت را کاهش می دهد. بنابراین بد نیست که برای افزایش سرعت اینترنت تبلت، سری به حافظه پنهان دستگاه بزنید و موارد اضافی را پاک کنید. بدین منظور وارد تنظیمات شده و از قسمت برنامه ها، کش هریک از اپ ها را پاک کنید.

پاک کردن برنامه های اضافی

یکی دیگر از ترفندها برای افزایش سرعت اینترنت تبلت ایسوس و دیگر برندها پاک کردن برنامه های اضافی است. نرم افزارها و اپلیکیشن هایی که استفاده چندانی از آنها نمی کنیم، سرعت پردازش ها و حتی عملیات اینترنتی را کاهش می دهند. گاهی تنها با پاک کردن این اپ ها می توان مشکل را برطرف کرده و سرعت اینترنت تبلت را به حالت عادی بازگرداند.

فعال کردن گزینه بارگیری حداکثر داده

اگر قصد دارید سرعت اینترنت تبلت خود را افزایش دهید، بد نیست که گزینه ای با عنوان بارگیری حداکثر داده را فعال کنید. این گزینه، امکان حداکثر تنظیم بارگذاری داده را فراهم می کند تا به این ترتیب، سرعت اتصال به اینترنت و دانلود یا آپلود داده ها افزایش پیدا کند. برای این کار، وارد بخش  Network Settings شده و گزینه انتقال GPRS را انتخاب کنید.

فعال کردن گزینه بارگیری حداکثر داده

اتصال شبکه به 4G

یکی از رایج ترین کارهایی که کاربران برای افزایش سرعت اینترنت تبلت انجام می دهند، اتصال شبکه به 4G است. امروزه تقریبا همه تبلت ها و گوشی های هوشمند از 4G پشتیبانی می کنند. اگر سرعت اینترنت کاهش پیدا کند، ممکن است با گذاشتن تنظیمات شبکه روی حالت 4G بتوان از اینترنت با سرعت بالاتر بهره برد. البته گاهی ممکن است منطقه ای در آن هستید، از این سرعت پشتبانی نکند و به همین دلیل لازم باشد که سرعت شبکه را پایین تر، مثلا روی G3 قرار دهید.

فعال کردن حالت متن در مرورگر

فعال کردن حالت متن در مرورگر هم می توان سرعت اینترنت و به ویژه دانلود را افزایش دهد. اگر در جستجوی خود در اینترنت نیازی به تصاویر ندارید و فقط به متن نیاز دارید، این کار سرعت باز شدن صفحات را افزایش می دهد. برای مرورگر Google Chrome تلفن همراه Android ، می توانید از افزونه “Text Mode Browser extension” استفاده کنید تا فقط متون موجود در مرورگر را فعال کنید و تصاویر را در مرورگر وب غیرفعال کنید.

فعال کردن حالت متن در مرورگر

استفاده از مرورگرهای سریع

با استفاده از مرورگرهای پرسرعت جهت وبگردی هم می توانید از سرعت بالای اینترنت در تبلت خود لذت ببرید. مرورگر وب نقش مهمی در افزایش سرعت کلی اتصال اینترنت در انواع دستگاه های هوشمند دارد. معمولا گوگل کروم سرعت بالاتری را در میان دیگر مرورگرها ارائه می دهد؛ با این حال بد نیست که دیگر مرورگرها را نیز برای افزایش سرعت اینترنت تبلت امتحان کنید.  

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed