جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کاربرد فعال کردن Hibernate در ویندوز 8 چیست؟

اگر از ویندوز 8 در لپ تاپ استفاده می کنید احتمالاً متوجه شدید که گزینه Hibernate در پیش فرض تنظیمات پاور قرار نگرفته است. فعال کردن Hibernate در ویندوز 8 یک کار کاربردی بوده و شما را در دسترسی به برنامه های در حال اجرا یاری میکند. نبود هایبرنت در میان گزینه های پاور ویندوز به معنای نبود این قابلیت در آن نیست. بلکه شما باید به صورت دستی این گزینه را فعال کنید.

Hibernate لپ تاپ به شما کمک می کند بدون اینکه برنامه های درحال اجرا را ببندید، لپ تاپ را خاموش کنید و پس از روشن شدن آن، مجدداً به همان برنامه ها دسترسی داشته باشید. برای مثال اگر مشغول نوشتن یک فایل ورد هستید و قصد خاموش کردن لپ تاپ را دارید بدون اینکه برنامه را ببندید می توانید از هایبرنت استفاده کنید. این قابلیت لپ تاپ را خاموش می کند اما برنامه های اجرا شده را در حافظه ذخیره می کند.

در واقع Hibernate برنامه های شما را به صورت باز نگه می دارد. اگر می خواهید این قابلیت را در لپ تاپ خود فعال کنید و نمی دانید باید چه کار کنید با مرکز سخت افزار ایران همراه باشید تا نحوه فعال سازی آن را به شما بگوییم.

فعال کردن Hibernate در ویندوز 8

نحوه فعال کردن Hibernate در ویندوز 8

برای فعال کردن هایبرنت باید ابتدا به بخش power لپ تاپ رفته و از نبود این گزینه مطمئن شد. پس از آن برای فعال سازی Hibernate می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • بر روی نشان باتری که در نوار زیرین صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس وجود دارد کلیک کنید.
  • پنجره ای برای شما باز می شود که در آن باید گزینه More Power options را انتخاب کرده تا پنجره Power Options باز شده و در دسترس شما قرار گیرد.
  • با باز شدن پنجره جدید، بر روی گزینه choose what the power buttons do کلیک کنید. با انتخاب این گزینه پنجره System Settings باز خواهد شد. در این پنجره انتخاب گزینه Change setting that are currently unavailable پنجره جدیدی را برای شما باز می کند که همانند پنجره ای است که در مرحله قبل برای شما باز شده بود. برای فعال کردن Hibernate در ویندوز 8 باید در این قسمت به پایین پنجره رفته و در ناحیه Shutdown settings گزینه Hibernate که در کنار آن یک چک باکس قرار دارد را تیک دار کنید.
  • در نهایت برر وی گزینه Save Changes کلیک کرده تا تنظیمات انجام شده بر روی لپ تاپ ایسوس شما انجام گیرد.
  • می توانید گزینه های دیگر مانند Sleep و Lock را فعال یا غیر فعال نمایید.
  • حال اگر به پاور ویندوز بروید، گزینه Hibernate را در میان سایر گزینه ها مشاهده می کنید.

فعال کردن Hibernate در ویندوز 8 چه تفاوتی با Sleep وshut down  دارد؟

هایبرنت، اسلیپ و شات دوان هر سه گزینه هایی برای خاموش کردن لپ تاپ می باشند. تفاوت آنها تنها در نوع ذخیره کردن اطلاعات در حال اجرا می باشد. با انتخاب shut down لپ تاپ شما کاملاً خاموش شده و هر برنامه یا فایلی که در حال اجرا باشد بسته می شود. در اینجا پس از روشن کردن لپ تاپ، در واقع سیستم از ابتدا شروع به کار می کند. Sleep و Hibernate نیز گزینه هایی برای به خواب رفتن لپ تاپ هستند با این تفاوت که اسلیپ برنامه باز شده را برای مدت کوتاهی در رم ذخیره می کند حال آنکه Hibernate با ذخیره کردن اطلاعات در هارد می تواند زمان بیشتری در خواب بماند.

 از دیگر ویژگی های متمایز کننده Sleep و Hibernate این است که چون اسلیپ اطلاعات را در رم ذخیره می کند، ram برای نگهداشتن این اطلاعات نیاز به برق باطری دارد. بنابراین باطری لپ تاپ در این موقع مجبور است به رم انرژی مورد نیاز را برساند. پس برای جلوگیری از خالی شدن آن تنها می توان برای مدت زمان کوتاهی از Sleep استفاده کرد. اما فعال کردن Hibernate در ویندوز 8 به شما امکان می دهد، مدت زمان بیشتری از خواب زمستانی لپ تاپ استفاده کنید. در هایبرنت، اطلاعات در هارد ذخیره شده و نیازی به تأمین برق ندارد. از این رو اگر قصد دارید ساعتها از لپ تاپ استفاده نکنید، استفاده از Hibernate بهترین گزینه می باشد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

اگر در لپ تاپ خود ایراد یا مشکلی مشاهده می کنید که شما را در استفاده از آن محدود کرده است می توانید با نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس تماس گرفته و از کارشناسان فنی کمک بگیرد. این مرکز با سالها تجربه و تخصص در زمینه تعمیر انوع لپ تاپ ایسوس، قادر است تمامی مشکلات لپ تاپ شما را شناسایی و برطرف نمایند. از جمله خدمات قابل ارائه در این مرکز، تعمیر مادربرد، تعمیر صفحه نمایش، تعویض رم، ارتقای هارد و cpu، تعمیر مدار تغذیه، تعویض کارت گرافیک، عیب یابی سیستم صوتی دستگاه و همچنین خدمات متنوع نرم افزاری به کاربران این محصولات می باشد.

Rate this post