اشتراک گذاری

سنسور درب لپ تاپ چیست و چگونه کار می کند؟

تاکنون با خودتان فکر کرده‌اید که چرا وقتی درب لپ تاپ را می‌بندید، لپ تاپ در حالت هایبرنیت یا اسلیپ قرار می‌گیرد؟ یا اینکه چطور می‌توان از شر خاموش شدن لپ تاپ پس از بستن درب آن خلاص شد؟ درواقع همه این‌ها زیر سر سنسور درب لپ تاپ است. سنسور درب لپ تاپ موجب می‌شود پس از بستن درب لپ تاپ، سیستم شما خاموش شود یا در حالت‌ها هایبرنیت و اسلیپ قرار بگیرد. اگر دوست دارید بیشتر با عملکرد این سنسور و جلوگیری از خاموش شدن یا اسلیپ شدن لپ تاپ پس از بستن درب آن آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سنسور درب لپ تاپ

نحوه عملکرد سنسور درب لپ تاپ یا Read Switch

درواقع Read Switch، یک کلید الکتریکی است که با استفاده از میدان مغناطیسی تحریک می‌شود با این وجود این قابلیت را دارد که بدون استفاده از دست و به صورت اتوماتیک، روشن و خاموش شود. بنابراین زمانی که شیء دیگری را به میدان مغناطیسی سنسور درب لپ تاپ یا Read Switch نزدیک می‌کنیم، این کلید الکتریکی تغییر وضعیت می‌دهد و در حالت خاموش قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که وقتی درب لپ تاپ را می‌بندید با قرار گرفتن کیبورد بر روی صفحه نمایش، Read Switch تغییر حالت داده و خاموش می‌شود.

بنابراین سیستم شما خاموش شده یا در حالت هایبرنیت و اسلیپ قرار می‌گیرد. البته بستگی دارد که در تنظیمات مربوط به  بسته شدن درب لپ تاپ چه حالتی انتخاب شده باشد. بنابراین شما می‌توانید با رفتن به تنظیمات درب لپ تاپ تعیین کنید که بعد از بسته شدن درب آن دقیقاً چه اتفاقی بیافتد برای مثال حالت خاموش شدن سیستم بعد از بستن درب لپ تاپ را به حالت اسلیپ تغییر دهید. در ادامه نحوه تنظیمات درب لپ تاپ را به شما آموزش می‌دهیم.

پیشنهاد سایت: hibernate در ویندوز چیست؟

نحوه تنظیمات درب لپ تاپ

  • برای اینکه به تنظیمات سنسور درب لپ تاپ بروید، لازم است که به سراغ Control Panel سیستم خود رفته و گزینه Power Option را پیدا کنید.
  • حالا به قسمت Choosing what closing the lid does بروید.
  • با استفاده از منوی کشویی، هر یک از حالاتی را که دوست دارید بعد از بستن درب لپ تاپ اتفاق بیافتد را انتخاب کنید.
نحوه کار سنسور درب لپ تاپ

با نمایندگی مجاز ایسوس همراه باشید

اگر به دنبال مرکز معتبری هستید تا لپ تاپ، موبایل، آل این وان و سایر دستگاه‌های ایسوس را خریداری کنید یا اینکه به دنبال مرکز تخصصی می‌گردید که تعمیرات دستگاه ایسوس شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، ما به شما نمایندگی مجاز ایسوس را معرفی می‌کنیم. نمایندگی رسمی ایسوس خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات حرفه‌ای هر یک از محصولات ایسوس را به کاربران دستگاه‌های این برند ارائه می‌دهد.

بنابراین می‌توانید جهت خرید هر یک از دستگاه‌های ایسوس به یکی از شعبه‌های متعدد نمایندگی ایسوس مراجعه کنید. علاوه‌بر این تعمیرات تخصصی آل این وان، موبایل، تبلت و لپ تاپ ایسوس را به این مرکز بسپارید و از سرویس در محل نمایندگی مجاز ایسوس برای تعمیرات تخصصی پروژکتور، تجهیزات کامپیوتری و تجهیزات شبکه جهت صرفه‌جویی در زمان و هزینه خود استفاده کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed