اشتراک گذاری

ریست فکتوری ایسوس زنفون 4

دلایل متعددی برای ریست فکتوری گوشی (Factory reset) یا بازگشت به تنظیمات کارخانه وجود دارد. ممکن است، حافظه پنهان نرم افزارها در گوشی Asus Zenfone 4 شما، و یا تنظیمات گوشی به نحوی دچار مشکل شده باشد که عملاً کارکردن با گوشی سخت و حتی غیر ممکن شده باشد و یا اینکه شما قصد دارید تا تمامی اطلاعات خود را پاک کنید تا با خیالی راحت گوشی خود را بفروشید. 

در اینگونه موارد، با ریست فکتوری ایسوس زنفون 4 خود، می توانید آن را به یک گوشی تقریباً نو تبدیل کنید (البته به لحاظ نرم افزاری). اما خبر بد اینجاست که با انجام ریست فکتوری ایسوس زنفون 4، تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. پس بهترین کار تهیه نسخه پشتیبان، پیش از بازنشانی تنظیمات کارخانه در گوشی Zenfone 4 شرکت ایسوس است. در ادامه ضمن آموزش نحوه ریست فکتوری موبایل ایسوس مدل زنفون 4، نکات تکمیلی انجام این فرایند را نیز بررسی می کنیم.

ریست فکتوری گوشی ایسوس زن فون 4

روش های ریست فکتوری ایسوس زنفون 4

به طور کلی دو روش برای انجام ریست فکتوری ایسوس زنفون 4 وجود دارد. در روش اول شما با استفاده از کلیدهای سخت افزاری موجود در گوشی (کلید صدا و پاور) گوشی زنفون 4 خود را ریست فکتوری میکنید. در این حالت ریست فکتوری Asus Zenfone 4 از حالت خاموش شروع می شود. در روش دوم، شما با استفاده از گزینه های موجود در بخش تنظیمات اندروید اطلاعات گوشی خود را پاک می کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: ریکاوری گوشی بعد از ریست فکتوری

روش اول: استفاده از کلید های افزایش صدا و پاور

اگر رمز گوشی خود را فراموش کرده اید و نمی توانید از سد صفحه قفل عبور کنید، این روش مشکل شما را حل خواهد کرد. در این روش گوشی از حالت خاموش ریست فکتوری می شود و به همین علت شما با صفحه قفل مواجه نخواهید شد. برای ریست فکتوری ایسوس زنفون 4 مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. گوشی خود را خاموش کنید
 2. کلید های افزایش صدا (Volume Up) و پاور (Power) را همزمان فشار دهید.
 3. با ظاهر شدن روبوت اندروید، کلیدها را رها کنید.
 4. با استفاده از کلید های افزایش و یا کاهش صدا گزینه ریست فکتوری (Factory reset) را انتخاب و با کلید پاور (Power) فکتوری ریست را اجرا کنید.
 5. با اتمام فرآیند شما موفق به ریست فکتوری ایسوس زنفون 4 خود شده اید. اکنون باید موبایل زنفون 4 را از نو برنامه ریزی کنید. زیرا تمامی اطلاعات شما پاک شده است.

روش دوم: ریست فکتوری موبایل ایسوس زنفون 4 به صورت نرم افزاری

در این روش، ریست فکتوری ایسوس زنفون 4 خود را از طریق نرم افزار انجام می دهید. باز هم تاکید می کنیم که با ریست فکتوری گوشی خود، تمامی اطلاعات خود، از جمله عکس و فیلم ها، شماره تلفن ها، حساب های کاربری و هر آنچه که در گوشی ذخیره کرده اید را از دست خواهید داد. پس عاقلانه تر خواهد بود که پیش از انجام ریست فکتوری از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید. و سپس برای ریست فکتوری گوشی خود از طریق نرم افزار مراحل زیر را دنبال کنید.

 • قفل صفحه را باز کنید.
 • بر روی آیکون برنامه ها (دو ردیف سه نقطه ای) بزنید.
 • تنظیمات (Settings) را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 • در تنظیمات به پایین بروید و در بخش موارد شخصی (Personal) گزینه پشتیبان و پشتیبان گیری و بازیابی (Back up & reset) را انتخاب کنید.
 • ریست فکتوری (Factory reset) را پیدا کنید و اجرا کنید.
روش ریست فکتوری گوشی asus
 • اطلاعات داده شده را بخوانید و بر روی ریست گوشی (Reset phone) بزنید.
 • در این بخش یک آموزش تصویری به شما نمایش داده می شود، در صورتی که تمایلی به تماشای آن ندارید بر روی دکمه (Skip) بزنید.
 • در صورتی که از تمایل خود برای ریست فکتوری ایسوس زنفون 4 خود مطمئن هستید، عدد داده شده را در جعبه تایپ کنید و بر روی دکمه ای که ظاهر می شود (Erase everything) بزنید.
 • گوشی شما خاموش می شود و بعد از روشن شدن یک روبوت اندروید ظاهر می شود. در این لحظه اطلاعات شما در حال پاک شدن و ریست فکتوری گوشی در حال انجام است. با اتمام فرآیند گوشی شما ریست شده است.
1.5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed