اشتراک گذاری

روش های تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک

یکی از اتفاقات رایجی که ممکن است برای کاربران تبلت و موبایل بیفتد، افتادن گوشی یا وارد شدن ضربه به نمایشگر است. در بسیاری از مواقع تاچ ال سی دی آسیب می بیند و از کار می افتد و در نتیجه باید با خرید یک تاچ ال سی دی جدید، مشکل دستگاه را برطرف کرد. خرید تاچ ال سی دی یکی از خریدهای بسیار مهم است و یکی از چالش ها در این زمینه تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک است. دلیل آن هم این است که گزینه های تقلبی بسیار زیادی در بازار وجود دارد که در صورت خریدشان و عدم تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از تقلبی احتمالا کاربران با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. اما چطور می توان تشخیص داد که تاچ ال سی دی اصلی است یا تقلبی؟ اگر از تاچ تقلبی برای تبلت استفاده کنیم چه مشکلاتی ممکن است ایجاد شود؟ در این مقاله از نمایندگی ایسوس به شما می گوییم که از چه ترفندهایی می توانید برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک استفاده کنید.

روش های تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک

چرا تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک اهمیت زیادی دارد؟

قبل از بررسی ترفندها و روش هایی که می توانید با کمک آنها بفهمید که تاچ ال سی دی مورد استفاده در دستگاه اصلی است یا تقلبی، بهتر است بدانید که چرا باید در تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک دقت زیادی داشت. اول از همه زمانی که از تاچ ال سی دی های تقلبی روی گوشی استفاده کنید قطعا دستورات لمسی شما به درستی اجرا نمی شود و در نتیجه برای کار کردن با تبلت به مشکل بر می خورید. از طرفی از آنجای همراه تاچ، ال سی دی نیز تعویض می شود، در صورت استفاده از نمونه های تقلبی کیفیت و شفافیت تصاویر صفحه بسیار کمتر از قبل است و دستگاه شما دیگر مانند سابق نیست. بنابراین مهم است که با تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از تقلبی، کیفیت و کارکرد دستگاه خود را حفظ کنید. مدل های فیک طول عمر و دوام بسیار کمی دارند و نمی توانند در برابر آسیب ها و مشکلاتی مانند ضربه و دمای محیط مقاومتی چندانی داشته باشند. بنابراین به سرعت خراب می شوند و حتی ممکن است موجب آسیب به سایر قطعات حساس دستگاه هم شوند. در ادامه ترفندها و روش هایی را بررسی می کنیم که می توانید با در نظر داشتن شان تاچ ال سی دی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید.

تشخیص فیک بودن تاچ ال سی دی از روی کیفیت و شفافیت تصویر

اول از همه برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک باید به کیفیت و شفافیت تصاویر صفحه توجه کنید. در صورت فیک بودن تاچ ال سی دی نصب شده روی دستگاه قطعا تصاویر کیفیت و روشنایی قبل را ندارند و نمی توانید تفکیک رنگی درستی را مشاهده کنید. کیفیت تصاویر نیز در ال سی دی های تقلبی بسیار پایین است. بنابراین در اولین قدم باید کیفیت تصاویر را بعد از تعویض یا تعمیر تاچ ال سی دی تبلت یا گوشی بررسی کنید.

قیمت تاچ ال سی دی خریداری شده

قیمت گزینه دیگری است که می توانید از طریق آن را به راحتی تاچ ال سی دی های اصلی و تقلبی را از هم تمیز دهید. تاچ ال سی دی های اصلی همگی در یک رنج قیمتی مشخص اند و قطعا قیمت آنها از محصولات تقلبی بالاتر است. معمولا نمونه های تقلبی قیمتی بسیار ارزان تر و پایین تر دارند و همین ممکن است کاربران را گول بزند. اما نباید برای خرید محصولات ارزان قیمت وسوسه شد، چرا که مجددا مجبور به صرف هزینه برای خرید یک تاچ ال سی دی دیگر خواهید شد. بنابراین برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک بهتر است قیمت اصلی و به روز قطعه مورد نظر را در بازار بررسی کرده و اگر محصولی که قصد خرید آن را دارید بسیار ارزان تر بود، به اصل بودن آن شک کنید.

بررسی میزان روشنایی نمایشگر

روش بعدی برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک بررسی روشنایی صفحه نمایش است. مشخصا اگر از تاچ ال سی دی های اصلی و اورجینال استفاده شده باشد، صفحه نمایش روشنایی قابل توجهی دارد و کیفیت آن دائمی تر است. خصوصا این روشنایی در محیط های باز و پرنور قابل توجه است، چرا که تاچ ال سی دی های تقلبی معمولا در این محیط ها روشنایی مناسبی ندارند. در نتیجه این ترفند هم می تواند برای تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از تقلبی کارایی بالایی داشته باشد.

بررسی پدهای روی کابل

در قدم بعدی برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک بهتر است کمی تخصصی تر پیش رفت. در ال سی دی های اصلی از یک سری پدهای محافظ روی کابل های تاچ استفاده شده است. این در حالی است که در مدل های تقلبی این پدها روی کابل ها وجود ندارد یا اگر هم از پد روی کابل ها استفاده شده باشد، این پدها بسیار زبر و بی کیفیت اند. در نتیجه برای تشخیص این که آیا تاچ ال سی دی مورد نظر اورجینال است یا نه بهتر است حتما به پدهای روی کابل ها و کیفیت آنها توجه کرد.

آیا طراحی محصول مشابه نمونه های اصلی است؟

همیشه هر برند و کمپانی شناخته شده ای محصولات خود را با یک سری جزئیات مشخص در طراحی تولید و عرضه می کند تا به این طریق به کاربران برای تشخیص قطعات و محصولات اصلی کمک کند. در خصوص تاچ ال سی دی نیز یکی دیگر از روش های تشخیص اصل بودن این قطعات توجه به جزئیات طراحی مانند لوگوی شرکت سازنده است. لوگوی اصلی هر برندی را بشناسید و با یک بررسی مطمئن شوید که شرکت اصلی سازنده از این لوگو روی محصولات خود استفاده می کند. به این ترتیب این گزینه هم می تواند به شما برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کمک زیادی کند. این نکته را بدانید که نمونه های فیک هم ممکن است دارای لوگوی سازنده باشند اما این لوگوها اصل نیستند و قطعا ظرافت و کیفیت لوگوهای اصلی را ندارند. حتی ممکن است این لوگوها برخی از جزئیات لوگوی اصلی را نیز نداشته باشند.

به شماره سریال روی تاچ ال سی دی توجه کنید

گزینه بعدی که می تواند به شما برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک کمک کند، فونت شماره سریالی است که روی این قطعه حک شده است. اول از همه این که معمولا تاچ ال سی دی های تقلبی فاقد شماره سریال اند. از طرفی برخی از آنها که شماره سریال نیز دارند، یک شماره سریال تقلبی است که می توان فیک بودن آن را از طریق فونت تشخیص داد. فونت شماره سریال تاچ ال سی دی های فیک معمولا بسیار پررنگ و واضح است در حالی که در مدل های اصلی شماره سریال بسیار کم رنگ است و با فونت بسیار کوچکی نوشته شده است.

به جایگاه دوربین سلفی روی ال سی دی دقت کنید

اگر به ال سی دی های اصلی نگاه کنید متوجه می شوید که در تمامی این ال سی دی ها برای محافظت از دوربین سلفی یک محافظ با کیفیت در بخش بالای صفحه تعبیه شده است. این محافظ دوربین سلفی را تنها می توانید در ال سی دی های اصلی ببینید. بنابراین نبودن این محافظ نیز می تواند راهکاری برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک باشد. در این بخش می توان فهمید که اگر از ال سی دی های تقلبی استفاده کنید احتمال آسیب به دوربین و نیاز به تعمیر دوربین تبلت مورد نظر زیاد است.

بررسی اورجینال بودن تاچ ال سی دی تبلت

تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک بر اساس سرعت تاچ

یکی از اصلی ترین مواردی که برای تشخیص تاچ ال سی دی اصل از فیک باید به آن توجه کنید، سرعت و عملکرد تاچ ال سی دی تعویضی است. اگر از نمونه های اصلی استفاده شده باشد باید سرعتی بسیار بالا را در عملکرد تاچ ببینید و این سرعت دقیقا مشابه روز اولی است که گوشی یا تبلت خود را خریداری کرده اید. در مقابل اما اگر از تاچ ال سی دی های تقلبی در دستگاه استفاده شده باشد قطعا با مشکل تاخیر در تاچ و سرعت بسیار پایین آن مواجه خواهید شد. از آنجایی که عملکرد نامطلوب تاچ قطعا ناامید کننده و آزاردهنده است، بهتر است با تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از تقلبی از بروز چنین مشکلی در دستگاه جلوگیری کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed