اشتراک گذاری

Hibernate لپ تاپ چیست؟

موضوع مقاله‌ی پیش رو بررسی کارایی Hibernate لپ تاپ و ویژگی‌های آن است. بنابراین اگر جزو آن گروه از کاربرانی هستید که اطلاعات چندانی در ارتباط با این گزینه و کارایی‌های آن ندارید، پیشنهاد می‌شود مطالب ارائه شده در این مقاله را از دست ندهید. برای شروع بد نیست بدانید که Hibernate لپ تاپ امکان خاموش کردن دستگاه در کنار حفظ تمامی داده ها و برنامه های در حال اجرا را به کاربر می‌دهد.

حتما از این موضوع اطلاع دارید که با Shutdown کردن سیستم، تمامی برنامه ها، پرونده ها و سایر فایل هایی که توسط کاربر اجرا شده‌اند، کاملا بسته می‌شوند و فضای رم دستگاه به طور کامل تخلیه می‌گردد. قابلیت Hibernate لپ تاپ، این وضعیت را تغییر داده و به کاربر این امکان را می‌دهد که با روشن کردن دوباره سیستم به مواردی که پیش تر اجرا کرده بود دسترسی پیدا کند.

Hibernate لپ تاپ

Hibernate لپ تاپ و امکانات آن

گزینه‌ی Hibernate لپ تاپ بیشتر برای استفاده‌ی آندسته از کاربرانی مناسب است که علاوه بر نیاز به خاموش کردن موقت دستگاه، نیاز به حفظ داده‌ها و برنامه‌های اجرا شده نیز دارند. این گروه از کاربران می‌توانند، برنامه‌های مورد استفاده خود را با استفاده از این گزینه به همان شکل حفظ کرده و با روشن کردن مجدد سیستم، بدون کوچک‌ترین تغییری دوباره در اختیار داشته باشند.  این قابلیت شباهت زیادی به دکمه Pause در پلیرها دارد. برای درک بهتر کارایی Hibernate لپ تاپ وضعیتی را در نظر بگیرید که در آن ناچار به اجرای یک پروژه با چندین برنامه همزمان هستید.

ضمن آنکه هر کدام از این برنامه ها تنظیمات خاص خود را داشته و زمان زیادی را از شما گرفته‌اند. حال اگر پروژه شما به اتمام نرسیده و در عین حال شما قصد موکول کردن آن به روز دیگر را داشته باشید چه باید بکنید؟ پاسخ این سوال استفاده از گزینه هایبرنیت لپ تاپ ایسوس است. شما می‌توانید با استفاده از این گزینه، علاوه بر خاموش کردن دستگاه، همه برنامه ها و تنظیمات انجام داده شده را حفظ کرده و در روز بعد مجدداً با روشن کردن دستگاه به آنها دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که اگر ویندوز نصب شده بر روی دستگاه شما، ویندوز 10 است، برای استفاده از این قابلیت، می‌بایست تنظیمات مرتبط با فعالسازی آن را دنبال کنید. در سایر سیستم عامل ها این گزینه به صورت پیش فرض در منوی استارت لپ تاپ موجود است. برای نصب ویندوز 10 از این مطلب کمک بگیرید.

فعالسازی Hibernate لپ تاپ در ویندوز 10

در صورتی که ویندوز نصب شده در لپ تاپ ایسوس شما، ویندوز 10 است می‌توانید برای فعالسازی Hibernate لپ تاپ‌ خود از مراحل درج شده در این بخش استفاده نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

1.در وهله نخست به منوی استارت رفته و از طریق نوار جستجو، Control Panel را پیدا کنید.

2.گزینه مربوط به بخش Control Panel را باز کرده و وارد بخش System and Security گردید.

فعالسازی Hibernate لپ تاپ در ویندوز 10

3.روی گزینه Power Options کلیک نمایید و به مرحله بعد بروید.

4.از نوار سمت چپ روی Choose what the power buttons do کلیک کنید.

فعال کردن Hibernate لپ تاپ در ویندوز 10

5.بر روی گزینه Change settings that are currently unavailable کلیک کنید.

6.در این مرحله می‌بایست تیک گزینه Hibernate را فعال کرده و روی Save Changes کلیک نمایید.

فعالسازی Hibernate لپ تاپ در ویندوز

7.با طی شش مرحله فوق عملیات مرتبط با فعالسازی Hibernate لپ تاپ برای ویندوز 10 انجام شده و از این پس شما خواهید توانست به جای Sleep و Shutdown دستگاه، ان را Hibernate کنید.

فعالسازی Hibernate لپ تاپ در ویندوز 10

چند نکته درباره Hibernate لپ تاپ

در ارتباط با Hibernate لپ تاپ نکات دیگری نیز وجود دارد که در این بخش با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود. بگیرید. نخست آنکه با Hibernate کردن ویندوز، دستگاه کاملا خاموش شده و هیچ برقی مصرف نمی کند. دیگر آنکه در Sleep، دستگاه خاموش نشده، در وضعیت آماده به کار قرار می گیرد و برنامه ها در حالت Sleep روی رم ذخیره می شوند.

این در حالی است که برنامه های در حال اجرا با هایبرنیت کردن روی هارد دیسک قرار می گیرند.  این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که استفاده مداوم از Hibernate می تواند سبب کندی سرعت لپ تاپ ایسوس شود. از همین رو توصیه می‌شود که هر از چندگاهی، خاموش کردن کامل دستگاه یا همان Shut down را جایگزین این گزینه کنید.

نمایندگی لپ تاپ ایسوس

نمایندگی لپ تاپ ایسوس با تخصیص واحدهای مجزا به هریک از خدمات مرتبط با این دستگاه، در تلاش است تا تخصصی ترین تعمیرات و سرویس های ضروری مورد نیاز را به کاربران لپ تاپ های ایسوس ارائه نمایند. تخصیص واحدهای مجزای تعمیراتی به هر یک از اشکالات مرتبط با این محصول سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک سرویس به کاربران ارائه گردد و بدین ترتیب کیفیت خدمات مرتبط با آن ارتقاء یابد.

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در نمایندگی لپ تاپ ایسوس و مراجعه به پارت مربوطه، تمامی سرویس ها و تعمیرات مورد نیاز، -نظیر فروش لپ تاپ ایسوس، تعمیر لپ تاپ ایسوس، بازیابی اطلاعات لپ تاپ ایسوس و …. – را به همراه ضمانت و گارانتی خدمات دریافت نمایید.

4/5(1 امتیاز)