اشتراک گذاری

روش های کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی

خیلی از کاربران گوشی های هوشمند، عاشق اجرای بازی روی گوشی خود هستند به همین دلیل هنگام خرید گوشی به سراغ گوشی های گیمینگ می روند که از سخت افزار قدرتمندی برای اجرای بازی های سنگین برخوردارند؛ اما هر چقدر گوشی شما از سخت افزار قدرتمندی برخوردار باشد باز هم هنگام اجرای بازی داغ می کند؛

از این رو خیلی از کاربران به دنبال این هستند که بدانند چگونه باید گرمای گوشی خود را حین اجرای بازی کاهش دهند. اگر شما هم از علاقه مندان به دنیای گیم هستید و با چنین مشکلی مواجه شده اید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید تا تکنیک های کاربردی و کاملا عملی برای کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی را به شما آموزش دهیم.

تکنیک های کاربردی برای کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی

  • بار پردازشی CPU را کاهش دهید

سیستم عامل ویندوز این امکان را به کاربران خود می دهد که با تغییر برخی تنظیمات، بار پردازشی پردازنده یا CPU را کاهش داده و تمامی بار پردازشی آن را به اجرای یک برنامه مانند یک بازی قدرتمند بر روی سیستم اختصاص دهند. خوشبختانه چنین امکانی در سیستم عامل اندروید هم وجود دارد. زمانی که شما چندین و چند برنامه را بر روی گوشی اندرویدی خود اجرا کرده اید، پردازنده مجبور است که بار پردازشی خود را بین تمامی برنامه های در حال اجرا تقسیم کند؛ به همین دلیل هم سرعت گوشی هنگام اجرای بازی کند می شود و هم اینکه گوشی بیش از اندازه داغ می شود؛ اما با کاهش بار پردازشی CPU و اختصاص دادن پردازش آن تنها به اجرای یک بازی، می توان گرمای گوشی را کاهش داد اما چگونه باید این کار را انجام داد؟

برای کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی با این روش هم خودتان می توانید به صورت دستی تمامی برنامه های در حال اجرا به جز بازی مورد نظر را ببندید؛ تا بار پردازشی CPU تنها به بازی در حال اجرا اختصاص پیدا کند و هم اینکه از یکسری اپلیکیشن های کاربردی مثل Device Care و Cooler Master استفاده کنید. کاری که این اپلیکیشن ها بر روی گوشی شما انجام می دهند، این است که برنامه هایی که بار سنگینی بر دوش CPU می گذارند را پیدا کرده و آن ها را می بندند، حافظه کش برنامه ها را پاک می کنند، برنامه های اضافی رم را می بندند و درنهایت موجب می شوند که بار پردازشی CPU به صورت چشم گیری کاهش پیدا کند؛ اینگونه گوشی شما دیگر حین اجرای بازی داغ نخواهد شد.


  • نور نمایشگر گوشی را کاهش دهید

نور نمایشگر عاملی است که به صورت مستقیم در کاهش مصرف باتری گوشی و به ویژه داغ شدن آن تاثیر مستقیمی دارد. بنابراین تکنیک دیگری که می توانید از آن برای کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی استفاده کنید این است که نور نمایشگر گوشی خود را کاهش دهید؛ یا اینکه آن را به مقدار لازم تنظیم کنید. اینگونه دیگر هنگام اجرای بازی فشار زیادی به باتری گوشی وارد نشده و بیش از اندازه داغ نمی شود.


  • از پایه های خنک کننده استفاده کنید

و اما آخرین راهکاری که می توانیم برای کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی به آن اشاره کنیم، استفاده از پایه های خنک کننده است. پایه های خنک کننده یکی از بهترین لوازم جانبی گوشی به ویژه گوشی هایی که مخصوص گیم هستند، به حساب می آیند که با گردش هوا در پشت گوشی، گرمای ساطع شده از آن را دور می کنند؛ اینگونه دیگر هنگام اجرای بازی روی گوشی خود شاهد داغ شدن بیش از اندازه آن نخواهید بود.

کاهش گرمای گوشی حین اجرای بازی
Rate this post