اشتراک گذاری

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس و دیگر برندها زمانی انجام می شود که نقاط رنگی در نمایشگر این دستگاه ظاهر شوند. پیکسل سوختگی حالتی است که در آن، هیچ یک از سه رنگ قرمز، سبز و آبی پیکسل، نمایش داده نمی شوند. روش های مختلفی برای تعمیر dead pixel لپ تاپ ایسوس وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید. 

دقت کنید که این کار باید توسط تعمیرکاران ماهر و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام شود تا نمایشگر، هیچ گونه آسیبی نبیند. برای تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس می توانید از همکاران مجرب ما در نمایندگی asus مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس

هزینه تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس

به طور کلی تعمیر پیکسل سوخته، جزو تعمیرات گران قیمت لپ تاپ نیست.با این حال برای برآورد دقیق تر هزینه تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس و دیگر برندها، نیاز به عیب یابی دقیق دستگاه است. گاهی مسئله پیکسل سوختگی نیست و اصطلاحا به آن پیکسل گیرکرده گفته می شود. 

در این صورت، هزینه تعمیرات پایین تر است.قیمت تعمیر پیکسل سوختگی لپ تاپ به روش تعمیر آن نیز بستگی دارد. تیم تعمیرات لپ تاپ ایسوس، پس از بررسی و عیب یابی دستگاه و شناسایی پیکسل های معیوب، هزینه تعمیر آنها را به صورت تقریبی برآورد کرده و به شما اعلام می کنند.

روش تعمیر پیکسل سوختگی لپ تاپ asus

1. وب سایت JScreenFix

یکی از اقداماتی که می توانید پیش از تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس انجام دهید، استفاده از وب سایت JScreenFix است. این یک اپلیکیشن آنلاین تحت وب است که در ویندوز و iOS هم قابل اجراست. بدین منظور، وارد صفحۀ اصلی سایت JScreenFix شده و روی دکمۀ آبی رنگ با نوشتۀ (Launch JScreenFix) که پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید. سپس مربع کنار صفحه را با موس بگیرید و آن را روی قسمتی از صفحه نمایش که پیکسل سوخته یا پیکسل استاک دارد، قرار داده و نیم ساعت در همین وضعیت بمانید.

این مقاله را از قلم نیندازید: خط خطی شدن صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

2. نرم افزار PixelHealer

دومین ابزار برای تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس و دیگر برندها، نرم افزار PixelHealer است. این برنامه رایگان است و با بیشتر نسخه ویندوز، سازگاری دارد. پس از دانلود و اجرای PixelHealer، یک صفحه تنظیمات آبی رنگ برای شما باز می شود که باید آن را با موس حرکت داده و روی پیکسل آسیب دیده قرار دهید. می توانید به جای این کار، از قسمت flashing window ، با استفاده از بخش position، مکان پنجره و با استفاده از size، اندازه آن را مشخص کنید. 

بهتر است با چشم غیر مصلح و به صورت مستقیم، به پنجره نگاه نکنید چون شروع به نمایش رنگ ها به صورت بسیار سریع و فلاش مانند می کند. پس از حدود نیم ساعت، مجددا پیکسل را بررسی کنید.

پیشنهاد سایت: روشن نشدن لپ تاپ asus

3. نرم افزار اندروید Dead Pixels Test and Fix

نرم افزار اندروید  Dead Pixels Test and Fixهم روش دیگری برای تعمیر پیکسل سوخته لپ تاپ ایسوس است که به شما کمک می کند جای پیکسل های سوخته را شناسایی کرده و آنها را تعمیر نمایید. دکمه ی Check Dead Pixels را بزنید تا دنبال پیکسل های سوخته در نمایشگر بگردید. 

پس از پیدا کردن پیکسل های معیوب، به بخش  Fix Dead Pixel بروید. این بخش تعدادی نویز رنگی و نوار های رنگی را طی یک دورۀ زمانی نمایش می دهد. توسعه دهندگان به شما توصیه می کنند که این بخش را حداقل برای ده دقیقه اجرا کنید و به حال خود بگذارید. دقت کنید که احتمالاً سیستم برای اجرای این اپلیکیشن، مقدار زیادی انرژی مصرف می کند. پس مطمئن شوید که به خوبی شارژ شده باشد یا قبل از شروع این عملیات، لپ تاپ را به شارژر وصل کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed