اشتراک گذاری

آموزش روت کردن تبلت ایسوس + دلایل روت کردن تبلت

حداقل یک بار هم که شده اصطلاح روت کردن تبلت به گوشتان خورده است اما آیا می‌دانید که روت کردن تبلت به چه معناست و چه زمانی نیاز به روت کردن تبلت دارید؟ ادامه این مطلب که درخصوص آموزش روت کردن تبلت ایسوس است را دنبال کنید تا علاوه‌بر آشنا شدن با معنی و دلایل روت کردن تبلت با نحوه انجام این کار نیز آشنا شوید.

روت کردن تبلت ایسوس

منظور از روت کردن تبلت چیست؟

قبل از اینکه به آموزش روت کردن تبلت بپردازیم لازم است کمی درمورد معنا و مفهوم روت کردن تبلت صحبت کنیم. زمانی که وارد تنظیمات موبایل، تبلت یا هر دستگاه اندرویدی دیگری می‌شوید، می‌توانید به یکسری گزینه‌ها و آپشن‌ها دسترسی داشته باشید اما تمامی گزینه‌هایی که در تنظیمات دستگاه اندرویدی شما در اختیارتان قرار داده می‌شود، گزینه‌هایی هستند که سازنده دستگاه اندرویدی اجازه تغییر آن گزینه‌ها را به شما داده است. درحالیکه شما با روت کردن دستگاه اندرویدی خود می‌توانید هر تغییری که دلتان بخواهد را در تنظیمات آن اعمال کنید.

البته باید به این مسئله توجه کنید که روت کردن دستگاه موردنظر موجب می‌شود که گارانتی آن باطل شود، هر چند که امکان آنروت کردن مجدد دستگاه وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که روت کردن تبلت یا هر دستگاه دیگری کمی ریسک هم دربر دارد اما باتوجه به اینکه دست شما را برای اعمال هرگونه تنظیماتی در دستگاه اندرویدی باز می‌کند، ارزش ریسک کردن را دارد.

چرا باید تبلت ایسوس را روت کرد؟

دلایل متعددی برای روت کردن تبلت ایسوس وجود دارد که باید قبل از آموزش روت کردن تبلت ایسوس به آن‌ها اشاره کنیم. برخی از مهم‌ترین دلایل روت کردن تبلت ایسوس که در ادامه به بررسی تک تک آن‌ها می‌پردازیم شامل: دسترسی به اپلیکیشن‌هایی با امکانات فراوان، عقب نماندن از آخرین آپدیت اندروید و استفاده از نهایت توان سخت‌افزاری دستگاه، خلاص شدن از شر پوسته‌های مختلف و دسترسی به محیط ساده اندروید، خلاص شدن از شر اپلیکیشن‌های اضافی بر روی تبلت و افزایش دادن سرعت تبلت و عمر شارژ باتری آن می‌باشند.

 • استفاده از اپلیکیشن‌هایی که نیاز به روت کردن تبلت دارند

برخی از اپلیکیشن‌های اندرویدی نیاز به روت کردن دارند. درواقع چنین اپلیکیشن‌هایی امکانات بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل: گرفتن نسخه بکاپ به صورت خودکار، افزایش سرعت و عمر شارژ باتری، افزایش سرعت کارت حافظه و … می‌باشند. برای اینکه بتوانید از این اپلیکیشن‌ها به همراه امکانات فراوانی که در اختیار شما قرار می‌دهند، استفاده کنید نیاز به روت کردن تبلت ایسوس دارید.

 • عقب نماندن از آخرین آپدیت اندروید و استفاده از نهایت توان سخت‌افزاری دستگاه

دلیل دیگری که می‌تواند شما را به دنبال کردن آموزش روت کردن تبلت ایسوس ترغیب کند، عقب نماندن از آخرین آپدیت اندروید و استفاده از نهایت توان سخت‌افزاری تبلت است. درست است که گوگل حداقل هر سال اندروید را یک بار آپدیت می‌کند اما نباید این حقیقت را انکار کرد که سازندگان تبلت برای عرضه آپدیت‌ها کمی سخت‌گیر هستند و به نوعی دوست دارند که شما را به خرید دستگاه جدیدشان وادار کنند. اما زمانی که شما تبلت اندرویدی خود را روت می‌کنید، می‌توانید این محدودیت‌ها را دور بزنید اما چگونه؟ با روت کردن تبلت خود می‌توانید رام‌های رسمی که مربوط به region تبلت شما نیستند یا رام‌های پورت شده از دستگاه‌های جدید و کاستوم‌ رام‌های متفاوت را نصب کنید تا آخرین آپدیت اندروید را با تمامی امکانات جدید آن در اختیار داشته باشید.

بنابراین با این کار با یک تیر دو نشان می‌زنید هم مطمئن می‌شوید که از نهایت توان سخت‌افزاری دستگاه خود استفاده می‌کنید و هم مطمئن می‌شوید که جدیدترین و آخرین آپدیت اندروید را با تمامی امکانات آن بدون هیچ‌گونه کم و کسری دریافت خواهید کرد.

این مقاله را از دست ندهید: نشانه های هنگ کردن تبلت

 • خلاص شدن از شر پوسته‌های مختلف و دسترسی به محیط ساده اندروید

هر یک از شرکت‌های تولیدکننده تبلت به خصوص شرکت ایسوس، پوسته‌های مختلفی را روی اندروید نصب می‌کنند که امکاناتی را نظیر: ویجت‌های مختلف، اپلیکیشن‌های شناور، حالت چند پنجره‌ای و … را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. منتهی برخی از کاربران محیط ساده و خالص اندرویدی را به چنین پوسته‌هایی که ظاهر اندروید را تغییر می‌دهند و از طرفی گاهی‌اوقات موجب سردرگمی کاربران می‌شوند، ترجیح می‌دهند. اگر شما هم از آن دسته از کاربران هستید، می‌توانید برای دسترسی به محیط ساده اندرویدی، تبلت خود را روت کنید.

 • خلاص شدن از شر اپلیکیشن‌های اضافی بر روی تبلت

با آموزش روت کردن تبلت ایسوس می‌توانید از شر اپلیکیشن‌های اضافی بر روی این دستگاه خلاص شوید. مطمئناً می‌دانید زمانی که یک تبلت یا هر دستگاه اندرویدی دیگری را می‌خرید و می‌خواهید از آن استفاده کنید با یکسری اپلیکیشن‌های پیش‌فرض بر روی آن مواجه می‌شوید که نمی‌توانید آ‌ن‌ها را از روی دستگاه خود حذف کنید و باید با آن‌ها کنار بیایید مانند اپلیکیشن‌های جیمیل، تقویم و … . البته از اندروید 4 به بالا این امکان به کاربر داده شده است که این اپلیکیشن‌ها را غیرفعال کند اما به هر حال هر یک از آن‌ها فضایی را از حافظه داخلی دستگاه شما اشغال می‌کنند. برای خلاص شدن از دست این اپلیکیشن‌ها می‌توانید تبلت خود را روت کنید.

 • افزایش دادن سرعت تبلت و عمر شارژ باتری آن

همانطور که می‌دانید سرعت تبلت مانند هر دستگاه هوشمند دیگری با گذشت زمان، کند می‌شود و عمر شارژ باتری آن نیز کاهش پیدا می‌کند. اگر شما هم با چنین مشکلی در تبلت اندرویدی خود مواجه شده‌اید، می‌توانید آن را روت کنید. درواقع روت کردن تبلت موجب می‌شود که توانایی پردازنده این دستگاه افزایش پیدا کند که این مسئله موجب افزایش سرعت تبلت نسبت به قبل می‌شود. البته این کار می‌تواند به سخت‌افزار تبلت شما درصورتی که سرعت CPU یا GPU آن را به صورت بی‌رویه‌ای افزایش دهید، آسیب وارد کند و موجب افزایش مصرف شارژ تبلت هم بشود. بنابراین اگر هدف شما از روت کردن تبلت افزایش سرعت و عمر شارژ باتری آن است باید این کار را با نهایت دقت انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: دلیل شارژ نشدن تبلت + راهکارها

مراحل آموزش روت کردن تبلت ایسوس

اکنون که با مفهوم و دلایل روت کردن تبلت ایسوس آشنا شدید لازم است نحوه روت کردن تبلت ایسوس را به شما آموزش دهیم. در ادامه تصمیم دارم آموزش روت کردن تبلت ایسوس را با دو نرم‌افزار کاربردی iRoot و Kingroot به شما ارائه دهیم.

1. روت کردن تبلت با نرم‌افزار iRoot

 • نرم‌افزار iRoot را از یک وب سایت معتبر دانلود کرده و بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود نصب کنید.
 • حالا وارد تنظیمات تبلت ایسوس شوید و روی گزینه Developer Option تو تب General کلیک کنید.
 • در این مرحله تیک گزینه USB Debugging را بزنید.
 • پیغامی که به نمایش درمی‌آید را OK کنید.
 • حالا به لپ تاپ یا کامپیوتر خود برگردید و برنامه iRoot را اجرا کنید.
 • اکنون تبلت خود را با استفاده از کابل به لپ تاپ وصل کنید. فراموش نکنید که حتماً باید اینترنت شما فعال باشد.
 • بر روی گزینه Connect Device کلیک کنید و منتظر بمانید تا برنامه روی تبلت شناسایی شود.
 • بعد از اینکه تبلت توسط سیستم شناسایی شد روی گزینه Root کلیک کنید و منتظر بمانید تا تبلت روت شود.

2. روت کردن تبلت با نرم‌افزار Kingroot

 • نسخه اندروید برنامه Kingroot را دانلود کرده و بر روی تبلت خود نصب کنید.
 • بعد از اینکه نرم‌افزار Kingroot را نصب کردید آن را بر روی تبلت خود اجرا کنید و گزینه Root را در این نرم‌افزار انتخاب کنید.
 • منتظر بمانید تا عبارت “Root Successfully” بر روی تبلت به نمایش درآید.
 • بعد از نمایش این پیغام یک بار تبلت خود را ریستارت کنید.

درصورتی که حین روت کردن تبلت ایسوس با هر یک از این نرم‌افزارها به مشکل برخوردید، می‌توانید با نمایندگی تبلت ایسوس تماس بگیرید و از کارشناسان این مرکز کمک بگیرید. یا اینکه تبلت خود را جهت روت کردن به کارشناسان نمایندگی رسمی تعمیر تبلت ایسوس بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز به بهترین شکل ممکن تبلت شما را روت کرده و در اختیار شما قرار دهند.

3/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed