اشتراک گذاری

محل ذخیره اسکرین شات در ویندوزهای 7، 8 و 10 کجاست؟

اگر دنبال محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز هستید، در این مقاله آن را پیدا می کنید! روش های مختلفی برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز وجود دارد که می توانید بنابر شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. اما آیا می دانید اسکرین های ثبت شده، کجا ذخیره می شوند؟

 محل ذخیره اسکرین شات در نسخه های مختلف ویندوز، مشابه است و نحوه دسترسی به عکس ها هم تفاوت چندانی ندارد. برای استفاده از اسکرین شات های گرفته شده از صفحه در ویندوز، می توانید به روش های مختلفی عمل کنید که در ادامه مقاله آنها را آموزش می دهیم. تکنسین های تعمیر لپ تاپ ایسوس برای ارائه راهنمایی ها و خدمات تخصصی تر در کنار شما هستند.

محل ذخیره اسکرین شات در ویندوزهای 7، 8 و 10 کجاست؟

پیدا کردن محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز

با زدن کلیدهای ترکیبی Windows + PrtSc می توانید به سادگی از صفحه لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوز خود اسکرین شات بگیرید. بعد از این کار، برای چند ثانیه کوتاه، صفحه نمایش شما سیاه شده و اسکرین شات گرفته ‌شده، ثبت می‌شود. اما لازم نیست برای ذخیره کرده عکس ثبت شده کاری انجام دهید؛ ویندوز این کار را به صورت خودکار انجام می دهد. محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز،پوشه ای با نام  Screenshotsاست که می توانید آن را در مسیر C:\Users\your_name\Pictures\Screenshots پیدا کنید. در قسمت your_name نام User شما در ویندوز قرار می ‌گیرد. نکته بسیار مهم در این بخش این است که پوشه Screenshots  بعد از گرفتن اولین اسکرین شات توسط شما ایجاد می‌شود؛ اگر قبلا از صفحه عکس نگرفته باشید، این پوشه وجود ندارد!

روش دیگر دسترسی به پوشه ذخیره اسکرین شات در ویندوز

برای شناسایی محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز، روش دیگری هم وجود دارد. بعد از باز کردن Windows explorer از منوی سمت چپ و بخش  Quick Access، وارد پوشه Pictures شوید. در اینجا پوشه Screenshots را مشاهده می ‌کنید و می‌توانید وارد آن شوید.

تغییر محل ذخیره Screenshot در ویندوز

 حالا که با روش های دسترسی به محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز آشنا شدید، بد نیست بدانید که چطور می توان این بخش را تغییر داد. به هر دلیلی ممکن است بخواهید این آدرس را تغییر دهید. مثلا شاید درایو C کامپیوتر یا لپ ‌تاپ شما فضای خالی نداشته باشد و بخواهید اسکرین شات ها را در یک پوشه دیگر ذخیره کنید. بدین منظور باید در پوشه Pictures روی Screenshots  راست کلیک کرده و از منوی بازشده، گزینه آخر، یعنی Properties را انتخاب کنید.

 سپس وارد بخش Location شده و از قسمت پایین، دکمه Move را فشار دهید. وارد Location  شده و از قسمت پایین، دکمه Move را فشار دهید. مسیر مورد نظرتان برای ذخیره کردن اسکرین شات ها را انتخاب کرده و در آخر، گزینه Select Folder را بزنید. برای اعمال تغییرات و ذخیره آنها، روی Apply  و سپس OK کلیک کنید.

4.3/5(15 امتیاز)