جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا آل این وان ایسوس بوت نمی شود؟

بوت نشدن آل این وان ایسوس و دیگر برندها، معمولا دلایل نرم افزاری دارد. اما برخی عوامل سخت افزاری هم موجب بروز این مشکل می شوند و به هیچ عنوان نباید آنها را نادیده گرفت. برای رفع مشکلات سخت افزاری، به علت نوع طراحی سیستم های آل این وان، به تجهیزات و دانش کافی نیاز دارید. اما مشکلات نرم افزاری در بسیاری از موارد بوت نشدن کامپیوتر همه کاره به راحتی قابل برطرف شدن هستند.

در نظر داشته باشید که در مواردی بروز مشکل هم در سخت افزار و هم در نرم افزار باعث می شود مشکل حتی بعد از برطرف کردن ایرادات نرم افزاری هم باقی بماند. در ادامه دلایل بوت نشدن آل این وان ایسوس را بررسی کرده و راهکارهایی را برای حل این مشکل به شما معرفی می کنیم. جهت دریافت خدمات تخصصی تر و مشاوره رایگان با نمایندگی تعمیر آل این وان ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

بوت نشدن آل این وان ایسوس

انواع بوت نشدن آل این وان ایسوس

بوت نشدن کامپیوترهای ویندوزی، به شکل های مختلفی اتفاق می افتد. هریک از این حالت ها، دلایل مختلفی دارند و باید به شکل متفاوتی برطرف شوند. یکی از حالت های رایج بوت نشدن آل این وان ایسوس و دیگر برندها به این شکل است که وقتی کلید پاور را می زنید، سیستم روشن نمی شود.

گاهی آل این وان روشن می شود، اما روی لوگو گیر کرده و بایوس بوت نمی شود. در برخی موارد، سیستم روشن شده و بایوس بوت می شود، اما سیستم عامل شروع به کار نمی کند. در نهایت ممکن است پس از روشن شدن AIO، ویندوز بوت شود، اما در نیمه راه، پیغام خطا صادر شود. در صورت بروز هر یک از این چهار حالت، باید موارد متفاوت و مشترکی را برای عیب یابی سیستم و رفع مشکل بررسی کرد.

دلایل بوت نشدن آل این وان asus

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، بوت نشدن آل این وان ایسوس به شکل ها و حالت های مختلفی اتفاق می افتد. برای اطلاع از دلایل بوت نشدن کامپیوتر همه کاره ایسوس، باید هریک از این حالت ها را به صورت مجزا و مستقل بررسی کرد. به همین دلیل در بخش های بعدی، دلایل بوت نشدن آل این وان در هریک از این شرایط را به صورت جزئی تر بررسی می کنیم.

دلایل روشن نشدن آل این وان بعد از زدن کلید پاور

اگر مشکل بوت نشدن آل این وان ایسوس به این شکل است که پس از زدن کلید پاور، سیستم به طور کلی روشن نمی شود، احتمالا یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری به وجود آمده است. دلیل اصلی این مشکل، بروز خطا در تامین برق دستگاه است. خرابی پریز، خرابی کابل آداپتور برق، خرابی برد تغذیه، خرابی سوکت و درگاه برق در خود آل این وان و در نهایت نوسانات برقی، دلایل اصلی ایجاد این وضعیت هستند.

بوت نشدن بایوس آل این وان ایسوس (گیر کردن روی لوگو)

در کل بعد از روشن شدن آل این وان و یا هر کامپیوتر دیگری، بوت شدن در چند مرحله انجام می شود. در اولین مرحله بایوس (در مدل های جدیدتر UEFI) به عنوان یک میان افزار یا فریمور سخت افزار سیستم را راه اندازی می کند؛ به این ترتیب سیستم برای آغاز به کار ویندوز آماده می شود.

بنابراین اگر بوت نشدن آل این وان ایسوس به شکل گیر کردن روی لوگو ایجاد می شود، احتمالا بایوس ایراد دارد. در این شرایط باید با اقداماتی همچون ریست کردن بایوس یا فلش کردن آن مشکل را حل کرد. البته احتمال خرابی قطعات هم وجود دارد که باید به شکل تخصصی بررسی شود.

بوت نشدن سیستم عامل کامپیوتر چندکاره

در برخی شرایط، آل این وان روشن شده و بایوس هم بالا می آید، اما این سیستم عامل است که بالا نیامده و اصطلاحا بوت نمی شود. در این صورت، ترتیب نادرست بوت موجب بروز مشکل می شود.

تجهیزات جانبی متصل به دستگاه از پورت USB نیز گاهی به بهم ریختگی ترتیب بوت منجر می شود و در نتیجه سیستم عامل بوت نمی شود. علاوه بر این، ممکن است هارد دستگاه دچار مشکل شده باشد و بوت نشدن آل این وان ایسوس، ناشی از این مسئله باشد. در این صورت باید با تعمیر هارد یا پورت یو اس بی و همچنین اصلاح الگوی بودت، مشکل را برطرف کرد.

نمایش ارور در مراحل بوت شدن آل این وان ایسوس

یکی دیگر از حالت های بوت نشدن آل این وان ایسوس، زمانی است که در حین اجرای مراحل بوت، ارورهایی نمایش داده می شود. در این صورت، ایراد می تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. بروز مشکلات سخت افزاری در رم، هارد و یا حتی کارت گرافیک می تواند باعث بروز این مشکل شود.

در غیر این صورت (به احتمال زیاد)، مشکل نرم افزاری است و با تعمیر ویندوز و یا نصب مجدد آن برطرف می شود. نصب آپدیت های ناسازگار و ایراد در درایورها هم دلایل دیگر بروز این وضعیت هستند. در این حالت بهتر است ویندوز را مجددا نصب کرده و در صورت نیاز، درایورها را نیز حذف و نصب مجدد نمایید.

5/5(2 امتیاز)