جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پورت آل این وان ایسوس

نیاز کاربران به تعمیر پورت آل این وان ایسوس اتفاق عجیبی نیست. استفاده طولانی مدت و مکرر از پورت ها می تواند به این پورت ها آسیب برساند و کارایی آنها را با اختلال مواجه کند. فرایند تعمیر پورت آل این وان ایسوس در مدل های مختلف متفاوت است.  کامپیوترهای چندکاره ایسوس در مدل های مختلف و پیکربندی های متنوعی به بازار عرضه می شوند. با توجه به نوع و سال تولید کامپیوتر های همه کاره Asus، شما با انواع مختلفی پورت در این دستگاه مواجه خواهید شد که طراحی و قرارگیری آنها متفاوت از مدل های دیگر است.

برای مثال امکان دارد برخی پورت های USB مستقیما بر روی مادربرد لحیم شده باشند و یا در یک بورد جدا و از طریق کابل این اتصال بین USB و مین برد آل این وان ایسوس برقرار شده باشد. علاوه براین تنوع، به علت طراحی فشرده این نوع از کامپیوترها، تعمیر پورت Asus all-in-one نیاز به مهارت و دانش تخصصی دارد. زیرا به علت فشردگی در طراحی امکان آسیب رسیدن به دیگر قطعات بسیار بیشتر از کامپیوترهای دسکتاپ است. در این مقاله به موضوع تعمیر پورت کامپیوتر AIO ایسوس خواهیم پرداخت

هزینه تعمیر پورت آل این وان ایسوس

از آنجایی که در تعمیر پورت آل این وان ایسوس، مشکل عموماً سخت افزاری است، هزینه تعمیر بیشتر از موقعی خواهد بود که تعمیرات به صورت نرم افزاری انجام می شود. در زمان مراجعه شما به نمایندگی ایسوس، پس از عیب یابی میزان تقریبی هزینه تعمیر پورت کامپیوتر چندکاره ایسوس به شما ارائه خواهد شد. میزان این مبلغ در صورت نیاز به تعویض قطعه و یا تعمیرات اساسی تر در طول فرایند تعمیر تغییر خواهد کرد.

البته این تغییرات پیش از اعمال با شما هماهنگ خواهد شد و در صورت رضایت شما تعمیرات انجام شده و هزینه آن به هزینه نهایی تعمیر پورت کامپیوتر همه کاره ایسوس شما اضافه خواهد شد. در نمایندگی ایسوس، همکاران ما تنها از قطعات اورجینال برای تعمیر پورت کامپیوتر چندکاره Asus شما استفاده خواهند کرد و همچنین این مجموعه خدماتش را با ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران همراه می کند. این بدین معنی است که میتوانید مشکلات مورد نظرتان را تا مدت زمان تعیین شده به صورت رسمی پیگیری کنید.

تعمیر پورت آل این وان ایسوس

انواع پورت کامپیوتر AIO ایسوس

در فرایند تعمیر پورت آل این وان ایسوس نوع و مدل دستگاه شما بسیار تاثیرگذار است. در مدل های جدید کامپیوتر AIO ایسوس، از انواع بیشتری از پورت های USB و گرافیک استفاده شده است. پورت های ارتباطی مانند USB تغییرات بسیاری داشته اند. در مدل های جدید پورت هایی مانند USB Type-C با پشتیبانی از تاندربولت، نسل دوم USB 3.2 و  USB 2.0 و کارتخوان MicroSD به چشم می خورند.

شاید تحول اصلی در پورت های گرافیکی رخ داده باشد. فناوری های جدید در زمینه تصویر و نمایشگرها باعث شده تا پورت های جدیدی برای انتقال تصویر با کیفیت و حجم بالا طراحی شوند. پورت USB Type-C با پشتیبانی از تاندربولت و نسل دوم پورت های HDMI از این نمونه ها هستند. اما پورت جک 3.5 میلیمتری صدا در کنار پورت LAN همراه همیشگی این کامپیوترها بوده اند. در جدیدترین مدل ها نیز از این پورت ها به شکل سابق استفاده شده است.

تعمیر پورت های USB آل این وان ایسوس

پورت های USB یکی از پرکار بدترین پورت های کامپیوتر شما هستند. استفاده مکرر از پورت ها می تواند منجر به آسیب های فیزیکی در اتصالات داخلی و پایه های این پورت بر روی مین برد و یا برد USB شود. بررسی و ترمیم اتصالات این نوع از پورت ها نیاز به مهارت مشخصی در حوزه الکترونیک دارد و تعمیر ناآگاهانه مستقیماً به خرابی مین برد منجر می شود. در صورت شکستگی پورت USB و یا بروز خطاهایی مانند عدم شناسایی دستگاه متصل شده به کامپیوتر از طریق USB، به شرط اینکه ایراد نرم افزاری نباشد، شما نیاز به تعمیر یا تعویض پورت USB آل این وان ایسوس خود خواهید داشت.

تعمیر پورت های گرافیکی ال این وان ایسوس

علیرغم اینکه کامپیوتر های آل این وان دارای نمایشگر هستند، امکان اتصال نمایشگرهای بیشتر به این کامپیوترها وجود دارد. همچنین شما قادر خواهید بود تا دستگاه های دیگر را به نمایشگر  AIO خود وصل کنید تا از آن به عنوان یک نمایشگر استفاده کنید. این اتصال از طریق پورت های HDMI، VGA و یا تاندربولت انجام می پذیرد که در همه این موارد احتمال آسیب فیزیکی در حین نصب وجود دارد. ضربه و آبخوردگی از دیگر عوامل این خرابی ها هستند. به علت تعداد بالای پین ها و فشردگی آنها در کنار هم، ترمیم اتصال و یا تعویض پورت های گرافیکی نیاز به مهارت بالایی در زمینه تعمیر پورت آل این وان ایسوس دارد. با مراجعه به نمایندگی ایسوس، می توانید از کیفیت بالای خدمات و دانش فنی همکاران ما در این زمینه بهره مند شوید.

تعمیر جک صدا و برق در تعمیر پورت آل این وان Asus

دلایل مشابهی برای خرابی جک صدا و برق کامپیوتر آل این وان ایسوس وجود دارد. ضربه، استفاده مکرر در طول زمان و استفاده نادرست دلایلی هستند که شما را مجبور به تعمیر پورت کامپیوتر چند کاره ایسوس خواهند کرد. در صورتی که ایراد در آداپتور شما نباشد، تعمیر جک اتصال منبع تغذیه برق کامپیوتر،  یکی از حساس ترین تعمیرات کامپیوتر شما خواهد بود. زیرا خرابی و یا تعمیر نادرست می تواند آسیب های جدی به مادربرد، پردازنده و نمایشگر شما برساند که هزینه هایی سنگینی را به شما تحمیل خواهد کرد. به همین منظور در صورتی که دانش فنی لازم برای این کار را ندارید، به کارشناس تعمیر برای حل مشکل خود مراجعه کنید.

تعمیر پورت کامپیوتر همه کاره Asus در مدل های قدیمی

در مدل های قدیمی تر پورت های متنوع دیگری وجود داشت که این روزها از آنها استفاده نمی شود. برای مثال با استفاده از کابل USB در پرینترهای جدیدتر، نیاز به پورت LPT یا پرینتر کم تر شده است. به همین دلیل در مدل های جدید تر خبری از این پورت نیست. داستان مشابهی نیز برای پورتهای PS2 کیبورد و ماوس، پورت COM و حتی پورت VGA اتفاق افتاده است. با این حال، در صورت نیاز به تعمیر پورت آل این وان ایسوس قدیمی، همکاران ما آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز خواهند بود.

Rate this post