اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان ایسوس

جالب است بدانید که بخشی از خرابی های صفحه نمایش لپ تاپ ها و کامپیوترها به دلیل تمیز کردن اشتباه آن هاست؛ به گونه ای که خیلی از کاربران بدون اینکه اطلاعی در مورد نحوه تمیز کردن درست صفحه نمایش سیستم خود داشته باشند، دست به تمیز کردن آن می زنند و با مشکلات متعددی از جمله روشن نشدن مانیتور سیستم خود مواجه می شوند. شاید به نظر شما تمیز کردن نمایشگر سیستم کار خیلی آسانی باشد اما اگر به صورت غیر اصولی انجام شود، می تواند مشکلات غم انگیز زیادی را برای مانیتور سیستم شما به وجود بیاورد؛ به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب نحوه تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان ایسوس را به صورت اصولی به شما آموزش دهیم و به نکات بسیار مهمی در این زمینه اشاره کنیم.

تمیز کردن غیر اصولی صفحه نمایش آل این وان چه مشکلاتی را به دنبال دارد؟

خیلی از کاربران بدون اینکه اطلاعی داشته باشند، محلول تمیز کننده را به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش آل این وان اسپری می کنند؛ یا اینکه از یک دستمال خیس برای تمیز کردن نمایشگر آل این وان استفاده می کنند. این روش ها برای تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان ایسوس، روش های غیر اصولی هستند که نه تنها می توانند به نمایشگر این دستگاه آسیب وارد کنند بلکه می توانند به قطعات داخلی آل این وان نیز آسیب وارد کنند؛ اما چگونه؟ درواقع زمانی که شما مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم بر روی مانیتور آل این وان اسپری می کنید یا اینکه از یک دستمال خیس برای تمیز کردن آن استفاده می کنید، موجب می شوید که رطوبت وارد پنل مانیتور آل این وان شود؛ حتی به داخل این سیستم نفوذ کرده و مهم ترین قطعه آن یعنی مین برد را از پای در بیاورد.

نحوه تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان Asus به صورت اصولی

در ادامه به شما نحوه تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان ایسوس را به صورت اصولی آموزش خواهیم داد تا مشکلاتی مانند: خرابی پنل مانیتور و خرابی مین برد این دستگاه گریبان گیرتان نشود.

  • اول از همه آل این وان ایسوس را خاموش کنید و کابل برق آن را از پریز جدا کنید.

  • حالا یک پارچه نرم و لطیف که هیچ آسیبی به مانیتور آل این وان وارد نمی کند را پیدا کنید و مطمئن شوید که پرز نمی دهد و کاملا خشک است؛ البته ایده آل ترین پارچه ای که می توانید از آن برای پاک کردن مانیتور آل این وان استفاده کنید، پارچه میکرو فیبری است. پارچه میکرو فیبری همان دستمال کوچکی است که وقتی عینک می خرید در جعبه عینک قرار داده شده است.

  • توجه داشته باشید که نباید به هیچ وجه از دستمال کاغذی برای تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان استفاده کنید؛ چراکه دستمال کاغذی پرز می دهد.

  • حالا مقدار کمی مایع تمیز کننده را بر روی دستمال اسپری کنید. همانطور که اشاره کردیم هیچ گاه نباید مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم بر روی مانیتور آل این وان اسپری کنید. توجه داشته باشید که نباید از محلول های تمیز کننده ای که دارای آمونیاک هستند برای تمیز کردن نمایشگر آل این وان استفاده کنید. اگر محلول تمیز کننده ندارید می توانید مقداری کمی آب را بر روی دستمال اسپری کنید.

  • سپس دستمال را به آرامی بر روی نمایشگر آل این وان بکشید. بهتر است دستمال را به شکل دایره ای بر روی مانیتور بکشید؛ چراکه تمیز کردن مانیتور به این شکل، هیچ فشاری به پنل آن وارد نمی کند.
تمیز کردن صفحه نمایش آل این وان
Rate this post