اشتراک گذاری

آل این وان بهتر است یا لپ تاپ؟

مقایسه آل این وان و لپ تاپ از این جهت اهمیت دارد که در سالهای گذشته، تولید و البته تقاضای کامپیوترهای چندکاره افزایش چشمگیری پیدا کرده است. پیشرفت های ساختاری این دستگاه به اندازه ای بوده که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به جای لپ تاپ، یک AIO داشته باشند و از مانیتوری بزرگ تر با کیفیت بالاتر استفاده کنند. آل این وان ها از نظر ساختاری، بسیار شبیه به لپ تاپ هستند و قطعات آنها در یک مانیتور به صورت فشرده نصب شده اند.

اما تفاوت های بسیار مهمی هم بین این دستگاه ها وجود دارد که به هیچ عنوان از آنها غافل شوید. در ادامه ضمن مقایسه آل این وان و لپ تاپ، به شما کمک می کنیم که بهترین انتخاب را بین این دو دستگاه داشته باشید. برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان از کارشناسان مجرب هم کافی است با نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

معیارهای مقایسه آل این وان و لپ تاپ

اگر می خواهید کامپیوتر قدیمی خود را با یک سیستم جدید و پیشرفته که جای زیادی هم نمی گیرد عوض کنید، لپ تاپ و کامپیوتر همه کاره گزینه های بسیار مناسبی هستند. اما کدام یک از این دستگاه ها بهتر می تواند نیاز شما را به تکنولوژی برطرف کند واقعیت این است که هریک از این دو دستگاه، مزایا و در عین حال معایب خاص خود را دارند و باید با توجه به معیارهای مختلفی، دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

ابعاد مانیتور، قابلیت حمل، زیبایی ظاهری، کاربری، قابلیت ارتقا و میزان مصرف برق، مهم ترین فاکتورهایی هستند که باید برای مقایسه آل این وان و لپ تاپ مد نظر داشته باشید. در ادامه هریک از این پارامترها را به صورت مجزا بررسی و تحلیل می کنیم.

مقایسه سایز مانیتور لپ تاپ و آل این وان

اگر دنبال یک مانیتور بزرگ هستید تا جزئیات را دقیق تر ببینید و با کیفیت و وضوح بیشتری بازی کرده و یا کارهای گرافیکی را انجام دهید، AIO گزینه بهتری برای شماست. بیشتر لپ تاپ های موجود در بازار، مانیتورهای 15 اینچی دارند؛ البته لپ تاپ های 17 اینچی هم وجود دارند که بیشتر از نوع گیمینگ هستند و برای طرفداران بازی کاربرد بیشتری دارند.

این درحالی است که مانیتورهای آل این وان، عموما 25 اینچی و بزرگ تر بوده و اغلب از قابلیت تاچ هم برخوردار هستند. پیش از خرید، حتما اندازه نمایشگر را در مقایسه آل این وان و لپ تاپ مد نظر داشته باشید و با توجه به آنچه که کار شما به آن نیاز دارد، مناسب ترین دستگاه را انتخاب کنید. اگر به رزولوشن و دقت خیلی بالای تصویر نیاز ندارید، لپ تاپ احتمالا گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

مقایسه لپ تاپ و آل این وان از نظر قابلیت حمل

یکی از مهم ترین معیارها در مقایسه آل این وان و لپ تاپ، قابلیت حمل این دستگاه هاست. لپ تاپ را به راحتی می توانید همراه خود جابجا کرده و از آن در سفر، ماموریت های کاری و … استفاده کنید. اما کامپیوترهای چندکاره چنین امکانی را برای شما فراهم نمی کنند. البته در این دستگاه ها خبری از کیس و اتصالات نیست و اگر بخواهید دکوراسیون اتاق خود را تغییر دهید، مشکلی نخواهید داشت.

مقایسه آل این وان و لپ تاپ

تفاوت طراحی ظاهری لپ تاپ و کامپیوتر چندکاره

یکی دیگر از معیارهای مقایسه آل این وان و لپ تاپ، مربوط به طراحی ظاهری این دستگاه هاست. اگر به دنبال یک سیستم کامپیوتری با ظاهری جذاب و طراحی شیک و مدرن هستید و معیارهای دیگر برای شما اهمیت چندانی ندارند، همین حالا آل این وان زیبای خود را خریداری کنید! اما اگر ظاهر در اولویت اول شما نیست، به لپ تاپ هم فکر کنید. البته لپ تاپ های ایسوس از نظر طراحی ظاهری پیشرفت قابل توجهی داشته اند و جزو زیباترین لپ تاپ ها به شمار می روند.

مقایسه کاربری لپ تاپ و AIO

برای مقایسه آل این وان و لپ تاپ، باید کاربری این دستگاه ها را نیز مد نظر داشته باشید. کارشناسان تعمیر آل این وان ایسوس معتقدند که تفاوت چندانی بین کارایی این دو دستگاه وجود ندارد. شما می توانید لپ تاپ و همچنین کامپیوتر چندکاره را به سادگی راه اندازی کنید و برای این کار به دانش یا مهارت ویژه ای نیاز نخواهید داشت. همچنین با توجه به نوع و تعداد پورت های تعبیه شده در هریک از دستگاه ها، می توان آنها را به تلویزیون، پروژکتور و دیگر دستگاه ها متصل کرد.

برای ارتقا رم لپ تاپ ایسوس این مطلب را بخوانید.

تفاوت قابلیت ارتقا در لپ تاپ و آل این وان

در ادامه مقایسه آل این وان و لپ تاپ، باید به قابلیت ارتقا هریک از این دستگاه ها هم توجه کنید. از این نظر هردو دستگاه تقریبا شبیه هم هستند و محدودیت های زیادی برای ارتقا دادن دارند. به عنوان مثال اگر به دنبال ارتقا دادن پردازنده باشید، نمی توانید این کار را برای لپ تاپ و آل این وان انجام دهید. اما ممکن است بسته به مدل و برند، امکان ارتقا دادن هارد وجود داشته باشد. بهتر است پیش از هرگونه اقدام برای این منظور، با کارشناسان تعمیر لپ تاپ ایسوس مشورت کنید.

مصرف برق آل این وان بیشتر است یا لپ تاپ؟

برنده مقایسه آل این وان و لپ تاپ در بخش مصرف برق، لپ تاپ است. آل این وان اگرچه در مقایسه با کامپیوترهای قدیمی یا pc مصرف برق کمتری دارد، اما در مقابل لپ تاپ، حرف زیادی برای گفتن ندارد. از طرفی آل این وان باید به برق وصل باشد اما شما می توانید لپ تاپ را شارژ کرده و از انرژی باتری برای کار کردن با آن استفاده کنید.

5/5(1 امتیاز)