اشتراک گذاری

علائم خرابی کارت گرافیک ایسوس چیست؟

علائم خرابی کارت گرافیک ممکن است در هر لپ تاپ یا کامپیوتری متفاوت باشد. کارت گرافیک یکی از مهمترین قطعات لپ تاپ ایسوس است که با نام‌های مختلفی همچون کارت ویدئو، کارت نمایشگر و برد گرافیک شناخته می‌شود. کارت گرافیک کامپیوتر تصاویر خروجی را برای نمایشگر تولید می کند. بنابراین اگر کارت گرافیک خراب باشد تصاویر نامناسبی از سیستم دریافت می شود.

در نمایندگی ایسوس برای تشخیص خرابی کارت گرافیک روش‌های مختلفی به کار گرفته می شود تا در صورت اطمینان از خرابی آن، کارت ویدئو را تعویض یا تعمیر کنند. اما سؤال مهمی که کاربران معمولاً با آن مواجه می شوند این است که خرابی کارت گرافیک چه علائمی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا مهمترین نشانه های خرابی کارت گرافیک را بررسی کنیم.

کارت گرافیک ایسوس

کرش کردن سیستم یکی از علائم خرابی کارت گرافیک ایسوس

کرش کردن که به صفحه مرگ نیز معروف است، پیغام صفحه آبی لپ تاپ یا کامپیوتر می باشد. این پیغام ممکن است به چند دلیل اتفاق بیفتد که دو دلیل عمده آن ویروسی شدن سیستم و خرابی کارت گرافیک است. در صورتی که مشکل از کارت گرافیک باشد، پیغام صفحه آبی به صورت رندوم نمایش داده می شود. از علائم خرابی کارت گرافیک در این مورد این است که بعد از روشن کردن لپ تاپ ایسوس پیغام نمایش داده شده و سیستم ریست می شود.

نامنظمی و بهم ریختگی تصاویر لپ تاپ و کامپیوتر

اگر با خط های زرد، آبی یا قرمز به صورت افقی بر روی صفحه نمایش لپ تاپ مواجه شدید احتمال خرابی کارت گرافیک سیستم شما زیاد است. این خطوط در صفحات پایین و یا گوشه تصویر دیده می شوند. البته ممکن است کارت گرافیک از جای خود کنده شده باشد که در این صورت با قرار دادن آن در جای خود مشکل حل می شود. اما در غیر این صورت، وجود این خطوط یکی از علائم خرابی کارت گرافیک است.

برای تشخیص خرابی آن و احتمالاً تعمیر یا تعویض آن، بهتر است با متخصصان فنی نمایندگی ایسوس تماس بگیرید. در این نمایندگی ابتدا لپ تاپ یا کامپیوتر و کارت گرافیک به دقت مورد بررسی قرار می گیرند تا اگر نیازی به تعمیر داشته باشد، آن را با اطمینان خاطر تعمیر کنند. البته تعمیر کارت گرافیک تنها در موارد خاصی صورت می گیرد ولی در اغلب اوقات باید کارت گرافیک تعویض شود.

کرش کردن درایو از علائم خرابی کارت گرافیک است

اگر در حال کار کردن با لپ تاپ ناگهان صفحه نمایش آن سیاه شد و پس از مدتی باز صفحه دسکتاپ نشان داده شد، دلیل را باید در کارت گرافیک جستجو کرد. در این حالت برای چند ثانیه صفحه سیاه و سفید می شود. برای رفع این مشکل دو راه وجود دارد: اولین راه بروز رسانی کارت گرافیک است. اگر با آپدیت کردن درایور کارت گرافیک مشکل حل شود دیگر نیازی به تعمیر لپ تاپ ایسوس نیست اما درصورتی که مشکل حل نشود باید کارت گرافیک را تعویض کرد.

توجه داشته باشید، مهمترین علائم خرابی کارت گرافیک بیشتر در صفحه مانیتور و نمایش تصاویر خود را بروز می دهند. بنابراین درصورت مشاهده این علائم بهتر است جهت جلوگیری از خرابی دیگر قطعاتی که با کارت گرافیک در ارتباط هستند، به نمایندگی لپ تاپ ایسوس مراجعه کرد.

نمایندگی تعمیر کامپیوتر ایسوس

کوله باری از تجربه حاصل سال‌ها همراهی نمایندگی ایسوس با هموطنان عزیز می باشد. بیش از چندین سال از ورود لپ تاپ های ایسوس به کشور می گذرد و ما مفتخریم که در این سال‌ها توانسته ایم گوشه ای از نیازهای کاربران عزیز را برآورده کنیم. تیم تعمیرات نمایندگی ایسوس، متشکل از کادری مجرب و کارآزموده بوده که همگام با تولیدات شرکت ایسوس، آموزش های لازم را در خصوص تعمیر سیستم های کامپیوتری سپری می کنند.

در این مرکز همچنین تجهیزات پیشرفته مطابق با استانداردهای جهانی در فرآیند تعمیر لپ تاپ و تعویض قطعات به کار می رود تا تعمیر آن با بالاترین کیفیت صورت گیرد. هدف نمایندگی ایسوس رفع تمامی نیازهای کاربران در استفاده از محصولات این شرکت می باشد.

Rate this post