اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • به زودی شاهد افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس خواهیم بود

به زودی شاهد افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس خواهیم بود

پاییز امسال دلایل متعددی از جمله تقاضای زیاد، مشکلات تأمین کارت های گرافیک ایسوس به دلیل میهمان ناخوانده ای به اسم کرونا، افزایش محبوبیت کارت‌ های گرافیک ایسوس در بین ماینرها و … موجب شدند که کارت ‌های گرافیک سری RTX 3000 انویدیا و سری Radeon RX 6000 ای ام دی در بازار با کمبود شدید موجودی مواجه شوند. همین مسئله نیز موجب شد که قیمت کارت‌ های گرافیک مذکور به صورت چشم گیری افزایش پیدا کند؛ البته در این میان نمی توان نقش دلالان را نادیده گرفت. اینطور که به ‌نظر می ‌رسد، قرار است شرایط از این وضعیتی که در آن قرار داریم نیز بدتر شود و با مشکل افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس در بازار مواجه شویم.

خبر افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس از زبان مدیر بازاریابی فنی این کمپانی

خبر افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس برای اولین بار از زبان مدیر بازاریابی فنی ایسوس، در گروه فیسبوکی Asus DIY PC شنیده شد؛ به گونه ای که مدیر بازاریابی فنی ایسوس گفت که قرار است قیمت قطعات تولید شده توسط این شرکت در سال میلادی جاری با افزایش چشمگیری همراه باشد. بر اساس گفته های او قرار است در اوایل سال میلادی جاری قیمت کارت ‌های گرافیک و همچنین مادربردهای ایسوس به شدت افزایش پیدا کند.

افزایش قیمت قطعات، دلیل اصلی گران شدن محصولات ایسوس

دلیلی که ایسوس برای افزایش قیمت محصولاتش آورده، این است که افزایش شدید قیمت اجزای سازنده کارت های گرافیک و مادربرد موجب شده است که درنهایت قیمت کلی این محصولات نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند. البته موارد دیگری هم در این افزایش قیمت دست دارند که شامل: هزینه ‌های عملیاتی و فعالیت ‌های لجیستیکی به علاوه تعرفه‌ واردات محصول می باشند. از طرفی ایسوس به طرفداران محصولاتش دلداری داده و گفته است که با شرکت‌ های حاضر در زنجیره‌ تأمین و شرکای لجیستیک خود وارد همکاری شده است اجازه ندهد قیمت محصولاتش از نرخ بالایی که الان دارند، بالاتر بروند.

بر اساس گفته های مدیر بازاریابی فنی ایسوس قیمت برخی از قطعات که از آن ها در ساخت کارت های گرافیک ایسوس استفاده می شده است به حدی افزایش پیدا کرده که موجب افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس شده است. حتی خبرگزاری PC World  به ‌نقل از  WCCFTech اخباری را منتشر کرده است که از افزایش قیمت شدید کارت گرافیک ایسوس ROG Strix Radeon RX 6800 XT LC که از سیستم خنک‌ کننده‌ مایع بهره مند است، خبر می دهد؛ به گونه ای که این کارت گرافیک با قیمت 900 دلار روانه بازار شده است در حالیکه اکنون در سایت Newegg با قیمت 1080  دلار فروخته می شود.

افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس

نگاهی به کارت های گرافیکی که با افزایش قیمت مواجه شده اند

مثال دیگری که می توان از افزایش شدید قیمت کارت های گرافیک ایسوس زد، کارت گرافیک Asus TUF Radeon RX 6800 XT  است که در ابتدا با قیمت 810 روانه بازار شد؛ اما حالا با قیمت 970 دلار در Newegg  فروخته می‌ شود. برخی از کاربران فکر می کنند که اختلاف قیمت‌ ها مربوط به هزینه ‌های اضافی Newegg  هستند؛ درصورتی که چنین تصوری کاملا اشتباه است. بر اساس گزارشاتی که از خبرگزاری Videocardz منتشر شده است برخی از کارت‌ های گرافیک سری RTX  3000  ایسوس اکنون با قیمتی بالاتر از قیمتی که در ابتدا به فروش می رسیدند، فروخته می شوند. برای مثال کارت گرافیک  Asus ROG Strix RTX 3080در ابتدا با قیمت 850 دلار عرضه شد اما اکنون با قیمت 930 دلار در وب سایت رسمی ایسوس و Newegg و B&H Photo به فروش می رسد.

حتی کارت گرافیک Asus TUF RTX 3060 Ti  که برچسب قیمت 460 دلاری را یدک می‌ کشید، اکنون با قیمت 530 دلار در Newegg فروخته می ‌شود. اگر همین روال ادامه داشته باشد، شرکت های دیگر که در حوزه طراحی و تولید سخت افزار فعالیت می کنند نیز استراتژی ایسوس را پیش می گیرند و قیمت محصولات خود را افزایش می دهند؛ همین مسئله نیز موجب می شود که اگر سال 2020 برای گیمرهای پی سی سال سختی بوده است، سال 2021 برای آن ها سخت تر باشد.

Rate this post