اشتراک گذاری

هنگ کردن موبایل ایسوس

هنگ کردن موبایل ایسوس ، دلایل و راهکارهایی مشابه با دیگر گوشی های اندرویدی دارد که در ادامه آنها را معرفی می کنیم. وقتی موبایل هنگ می کند یا اصطلاحا قفل می شود، عملکردهای رایج را اجرا نکرده و حتی بعضا به طور کلی از کار می افتد. هیچ یک از فرمان های لمسی اجرا نمی شوند و برای باز کردن برنامه ها و نرم افزارهای مختلف با مشکل مواجه می شوید. اگر هم اکنون با این مشکل مواجه شده اید و نمی دانید چطور باید آن را حل کنید، پیشنهاد می دهیم ادامه مقاله را دنبال کنید. در این مطلب ضمن بررسی   دلایل هنگ کردن موبایل ایسوس، برخی از راهکارهای عملی برای حل این مسئله را نیز آموزش می دهیم. البته تکنسین های تعمیر گوشی در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران هم برای ارائه راهنمایی ها و خدمات تخصصی تر در خدمت شما هستند.

هنگ کردن موبایل ایسوس

علت هنگ کردن موبایل ایسوس  

معمولا گوشی های هوشمند و تبلت ها به دلیل ناهماهنگی یا ایرادهای نرم افزاری هنگ کرده و یا فریز می شوند. گاهی گوشی به محض اجرای یک برنامه خاص هنگ می کند و در مواقع دیگر هیچ ایرادی ندارد. این مسئله نشان می دهد که یک برنامه مورد نظر ایراد دارد و باید هرچه زودتر پاک شود. رابط کاربری ضعیف، نصب و اجرای هم زمان چند نرم افزار سنگین، وجود برنامه های غیر ضروری، کم بودن ظرفیت رم، آپدیت نبودن نرم افزارها، قدیمی بودن سخت افزار، عدم بروز رسانی سیستم عامل و مواردی از این قبیل هم دیگر دلایل هنگ کردن موبایل ایسوس و دیگر برندها هستند. ویروسی شدن را هم به این فهرست اضافه کنید که در بخش های بعدی مفصلا به توضیح آن می پردازیم.

بیشتر بخوانید: چگونه از زود خالی شدن باتری موبایل اجلوگیری کنیم؟

راهکارهایی برای تعمیر هنگ کردن گوشی ایسوس

راه اندازی مجدد یا ریستارت

معمولا وقتی گوشی هنگ می کند، همه ما اول آن را ریست می کنیم. بسته به مدل گوشی، باید یک یا چند دکمه را برای ریستارت شدن یا راه اندازی مجدد آن فشار داده و نگه دارید. اگر با این کار مشکل هنگ کردن موبایل ایسوس برطرف نشد، روش های بعدی را امتحان کنید.

حذف اپلیکیشن های غیرضروری برای تعمیر هنگ کردن موبایل ایسوس

قطعا شما هم مثل بسیاری از کاربران، برنامه ها و  نرم افزارهایی در گوشی خود دارید که زیاد از آنها استفاده نمی کنید. این برنامه ها فضای رم را اشغال میکنند و ممکن است باعث هنگ کردن موبایل شوند. بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکل، اپلیکیشن های غیرضروری را حذف کنید تا دیگر شاهد هنگ کردن گوشی ایسوس خود نباشید.

بستن کامل برنامه ها در پس زمینه

یک روش دیگر برای رفع مشکل هنگ کردن موبایل ایسوس، بستن برنامه ها در پس زمینه، به صورت کامل است. سیستم عامل اندروید طوری طراحی شده است که برنامه ها موقع بازگشت به صفحه Home ، بسته نمی شوند. برای بستن برنامه ها در بک گراند به طور کامل، روی گزینه tabs بزنید تا فهرست اپلیکیشن ها ظاهر شود. برنامه ها را به یه طرف بکشید تا بسته شوند یا دکمه Close All را بزنید؛ به این ترتیب تمامی اپ های در حال اجرا باهم بسته می شوند.

بیشتر بخوانید: چرا موبایل ایسوس روشن نمی شود؟

پاک کردن حافظه‌ Cache یک راه برای تعمیر هنگ کردن موبایل ایسوس

پاک کردن حافظه کش Cache هم به رفع مشکل هنگ کردن موبایل asus کمک می کند. برای این کار وارد تنظیمات گوشی شده و قسمت Storage را باز کنید. گزینه Cached Data را انتخاب کرده و Ok را بزنید تا همه Cache های ناخواسته از روی گوشی پاک شوند.  

ویروس کشی موبایل

گاهی گوشی شما هنگ می کند چون ویروس ها در حال خرابکاری در آن هستند. پس احتمالا یک اسکن و ویروس کشی کلی با یک آنتی ویروس قوی، می تواند مشکل هنگ کردن موبایل ایسوس را برطرف کند.

آپدیت سیستم عامل و برنامه ها

در بسیاری از موارد فقط با آپدیت کردن اپلیکیشن ها و سیستم عامل، از شر قفل شدن گوشی ایسوس خلاص می شوید. برای این منظور کافی است سیستم عامل و نرم افزارهای مختلف را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید. البته قبل از انجام این کار مطمئن شوید که گوشی به اندازه کافی شارژ دارد و فضای حافظه آن خالی است.

ریست فکتوری گوشی ایسوس

ریست فکتوری، آخرین راهکار برای حل مشکل هنگ کردن موبایل ایسوس است. اگر هیچ یک از راه حل هایی که تا کنون ذکر کردیم برای رفع مشکل موثر نبودند، سراغ ریست فکتوری رفته و گوشی را به تنظیمات کارخانه، بازنشانی کنید. دقت کنید که این کار، باعث حذف شدن تمام اطلاعات و برنامه و تنظیمات موبایل می شود. پس حتما از اطلاعاتی که برای شما مهم هستند، بکاپ یا نسخه پشتیبان بگیرید.

3.4/5(5 امتیاز)